Szukam MMO gdzie zobaczę efekt swojej pracy

Cześć, ciągle czuję niesmak po grach MMO i szukam czegoś co przyciągnie mnie na dłużej. Planuję od października zacząć grać w WOW’a ale w między czasie szukam zastępczego tytułu. Najlepiej F2P ale B2P do +/- 10€ będzie okej. Póki co bez abonamentu poproszę :wink: Zależy mi na zauważalnym progresie, przyłożeniem wagi do pvp oraz może jakieś trudne grupowe instancje/dungeony?

DO GUSTU PRZYPADŁY MI:

-Margonem - świetny system grindu (jak dla mnie), przedmioty legendarne mają prawdziwą wartość i miano legendarnego przedmiotu nie jest tu przypadkiem co w niektórych grach MMO zanika i jest itemem jak każdy inny. Niestety przeogromne P2W.

-Blade & Soul - grałem w to ok. 2 lata temu, było przyjemnie ale nawet nie zdążyłem wbić maksymalnego poziomu, warto wrócić? Jak się ma gra, jak z populacją?

-Metin2 - moja pierwsza i tak naprawdę ostatnia miłość, gram w to od kiedy pamiętam obecnie na serwerach prywatnych. Wracam do tej gry cały czas ale poszukuję czegoś nowego, granie w coś co zna się w 100% i gra się jak zaprogramowany czasami już przytłacza.

-Shaiya - gra nie cieszyła się uznaniem ale ja zaryzykowałem i bawiłem się bardzo dobrze. Pasował mi klimat, prostota i ciekawe instancje open world. Niestety przez fuzję z turkami bądź węgrami (nie pamiętam już dokładnie) gra straciła sens.

-World of Warcraft - jestem zakochany w tej grze, szczególnie w grafice. Odkładam trochę srebrników aby rozpocząć z czasem rozgrywkę, więcej się nie rozwodzę bo grałem tylko miesiąc :slight_smile:

NEUTRALNE/NIE PRZYPADŁY MI DO GUSTU:

-Black Desert Online - Wbiłem 46 poziom, nieprzyjemna monotonia, styl wizualny również mi nie przypadł do gustu, wolę coś mniej poważnego, bardziej kolorowego.

-Tibia - po prostu jedni wolą metina drudzy tibię, mechanika do mnie nie przemawia.

-ESO - styl graficzny tutaj również zadecydował, być może gra byłaby dobra gdybym miał jakąś ekipę motywującą. Zagrałem sam i zwróciłem.

1lajk

Dla mnie takim mmo był archeage ale w nim trzeba wiele naprawde pracy co prawda czuć rozwój ale wymaga wysiłku
Serio z f2p jest za malo dobrych gier godnych polecenia teraz

2lajki

Tak jak wspomniał kolega wyżej, ArcheAge idealnie się wpasowuje w Twój opis, zwłaszcza fresh serwer, na którym gramy Ekipowo. Jeżeli jesteś zainteresowany Ty, lub ktokolwiek z czytających, to serdecznie zapraszam, poniżej wklejam link do artykułu rekrutacyjnego. W razie jakichkolwiek pytań piszcie priv, zachęcam też do prześledzenia serii moich poradników! :wink:

Upewnij się czy jesteś gotowy, stąd nie ma odwrotu…

Ekipa na lata

Czekamy na każdego z was! :wink:

Eso jest dobrą grą, ale jak osiągniesz lvl cap i nabijasz tylko CP’ki to robi się już praktycznie tylko dungi i rajdy. Można z gildią albo randomami, ale te trudniejsze to już lepiej mieć kontakt głosowy z resztą teamu. To moje osobiste zdanie, bo świat jest świetny do eksploracji tym bardziej z kim w grupie. No i dowolność w kreowaniu archetypu Twojego Bohatera.
Na miesiąc polecałbym jeszcze GW2. Tam jest co robić. Ale o legendarkę ciężko… i niestety niewiele więcej daje.

Graj w WoWa. Ta gra ma w sobie coś. I to coś to chyba taki powiew klasyki. Coś jak kiedyś Metin. Teraz patrze na niego jako na crap, który niewiele ma do zaoferowania, ale kiedyś grało się godzinami, choćby po to, by wyfarmić RIBa albo FMSa :slight_smile:
Pozdrawiam.

A próbowałeś Warfrem’a? Jest to gra odbiegająca może od typowego MMO ale na pewno warta spróbowania, duża ilość postaci, ogormna ilość grindu, wyglad postaci tez mozna bardzo zminiac (kolory, dodatki, skiny…)

Słyszałem o wymarciu tej gry i bardzo dużym p2w…

Testowałem ale nie bardzo ogarniam system broni, jakiś upgrade itp. Dodatkowo z tego co wiem nie ma handlu :confused:

Handel jak najbardziej istnieje niema “aukcji” samej w sobie ale od tego jest strona. W Warfrem’ie możesz się dowoli wymieniać waluta premium “która jest główna waluta pomiędzy graczami” jeśli masz jakieś pytania możesz pisać na priv gram od mniej więcej 4 lat wiec coś tam o nim wiem. Jakbyś chciał można się zgadać na Dis czy coś i pograć

Zazwyczaj się nie wypowiadam na forum ale jak już zadajesz sensowne pytania oraz wypowiedź jest dobrze napisana, odpowiem na pytanie w kwestii BNS oraz przyszłości tej gry.

Powiedziałeś że grałeś dwa lata temu, jest to szmat czasu… gra jest teraz zreworkowana pod względem tworzenia ekwipunku. Doszły rękawice, soule oraz serca do ulepszania. Na 55 poziomie dostajemy legendarkę którą ulepszamy. Aktualnie 25HM jest max a do weekly i dalszego kontantu wymagania zaczynają się od 1100AP.

Jeśli chodzi o przyszłość tej gry to NCSoft może być zadowolony z wyników gdyż gra dużo na siebie zarabia przez co nie padnie i nie zamierza przez następne pare lat. BNS jeszcze w tym roku ma przejść na nowy silnik z UE3 na UE4 dając nam dobrą i porządną optymalizację, nowe efekty graficzne, poprawione tekstury.

BNS jest aktualnie top 11 najchętniej graną grą online oraz top 4 granym MMO zaraz po Lineage, Maple Story oraz DFO więc o przyszłość nie ma problemu :slight_smile:

Najlepiej pobrać zainstalować i samemu sprawdzić.

Ja się tez podłącze do Jaska tematu tez poszukuje tak samo mmo mam identyczny gust

To identycznie zaproponuje Warfrem’a :stuck_out_tongue:

BnS jest najlepszą opcją - zwłaszcza, że już kiedyś grałeś i mówisz że się podobało.

BnS to jedna z niewielu gier w którym faktycznie jesteś nagradzany za czas jaki spędzasz w grze bo bardzo mało elementów jest losowych.

Polecam Albion Online, tam naprawdę zobaczysz efekt swojej pracy :slight_smile:

zauważalny progress?
odczuwalna satysfakcja z stworzenia builda a potem zalamanie bo trzeba nowy zestaw na innego bosa itp …
Ragnarok…

Nie wydaje mi się aby ta gra była w topce popularności…

Słyszałem, że populacja mocno spadła. Śledziłem grę przed premierą i bardzo mi się podobała ale czytałem trochę, że jest słabawo

sa serwery z populacja po 2000 ludzi… (global nie wiem, w ogole nie tykam P2W serwerow - glownie globali)

Kalonline ogromnie widoczna siła postaci wraz z lvlem
brak capa na lvl sprawia, że obecnie top 1 ma 102lvl i spokojnie sam zabije 20 osób z lvlem 90 :stuck_out_tongue: (co wcale nie jest mało) tylko jeżeli chodzi o gear to straszne pay 2 win :stuck_out_tongue:

Witam i dopinam sie do autora tematu ja również szukam mmo tylko ze moje moze byc jakie kolwiek byle bez klas oraz bonusow do rasy i zeby bylo mozna wydac punkty statystyk i dopiero dochodza jakies skille czyli np. wydam 100 ptk do inteligencji i i mam wiecej mapy oraz nowe skille etc

Fakt, populacja spadła ale po wejściu na steam znów wzrosła i teraz się ustabilizowała, więc zapraszam do świata Albiona. Jeśli chciałabyś lekkiej pomocy na starcie zapraszam na PW