Szukam MMO podobne do Last Chaos

Dzień dobry, granie w Last Chaos to była dla mnie jedna z najpiękniejszych rozgrywek w grach komputerowych, gra miała w sobie to coś, jakąś duszę. Szukam mmo podobne do niej, gdzie można zbierać dropy typu niebiany i się z tego cieszyć, może mieć podobną grafikę, point and click. Może istnieje jakaś starsza gra która jest nadal żywa? Może być pay2win, albo chociaż takie gdzie da się coś ugrać w grze mniejszym lub większym ogarnięciem, ważne żeby było jakoś żywe bo bez społeczności nic się raczej nie zrobi na przykład handlując : D. Mile widziane PVP jak w wowie albo metinie. Gry w jakie grałem:

LC, Metin 2, OSRS, LOTRO, SWTOR, WOW, 4story, Dekaron, ArcheRage (priw), Eve Online, Tibia, Runes of Magic (Chronicles of Arcadia), Kritika Online, Warhammer Online priw, Guild Wars 2
Perfect World (gra swojego czasu oszałamiająca ; p)
DDO (pograłem tylko chwile, zrobiłem dwa dungi),
Shroud of the Avatar (piękne mmo, mające dużo do zaoferowania, ale oficjalne wymagania mają sie nijak jakie są w rzeczywistości, potrzeba dużo RAMU),
Path of Exile (nadal coś tam gram)

Moje trio gier z młodości do których często wracam z sentymentu i tęsknoty za fajnymi chwilami :smiley:
Dekaron, Last Chaos i Kalonline
jeszcze jako bonus : c9
Chętnie wieczorami w coś ze starych gierek bym popykał wspólnie

1lajk

Może Lineage 2 ? nie mówię o obecnych kronikach ale bardzo duzo jest serwerów Interlude/GF/H5 :slight_smile:

1lajk

Pisząc ten post myślałem właśnie o spróbowaniu KAL Online w którego nigdy nie grałem, wiem że to jest dziki grindownik. W tej chwili testuje Aura Kingdom na wersji .to ;). Ale czekam na dalsze propozycje.

jak lubisz gry które umarły to why not

1lajk

Polecany Kalonline, powiem Ci szczerze jako weteran tej gry - odbijesz się.
Szkoda czasu, kiedyś była to wspaniała gra z klimatem i dojrzałymi ludźmi. Jednakże poprzedni wydawca oraz sami GM-i, boty, gold sellerzy, hackerzy: zniszczyli doszczętnie tę grę. Database z loginami i hasłami do kont co jakiś 2-3 lata “wypływa” magicznie. Dla casuala nie ma co robić, a bez bycia w topowych gildiach zapomnij o grze w najlepszych spotach, czy chodzeniu na world bosy. Zawsze istnieje możliwość robienia party samemu ze sobą, tylko na 4-6 kont musisz jechać na raz + program typu GhostMouse+makra. Pytanie tylko czy Cię satysfakcjonuje grind na afk, że gra się sama gra, a ty zerkasz co 15min czy niefreezowało Ci na shiny pt, któregoś konta.

1lajk

Last Choas jeszcze istnieje? Kiedys wiele godzin spedzilem w tej grze.

1lajk

Xaorus zrobił streama na mmoplaya, jest jako tako, gracze po prostu są.

Jakie serwery polecasz?

A moje gry “dzieciństwa” to Perfect World, Silkroad oraz Granado Espada.
Z czego ostatnią gram do tej pory na nowym privie o nazwie Andromida.
Polecam. ;3

1lajk

Wszystkie tytuły są mi znane. Testowanie to moje hobby. KO był świetny, ale czasy świetności ma już dawno za sobą. Polecam PoE. Wracam po latach i mimo pewnych nieudogodnień jestem mile zaskoczony contentem. Drop rate się zmienił ale dalej jest to wg mnie najlepszy mrpg f2p na rynku. Serwer London - standard :slight_smile:

1lajk

Hej. Sprawdz prywatny polski serwer last chaos XANTHUS. Dlugo sie utrzymuje i dawno temu wyprzedzil globalny pod wzgledem grywalnosci

1lajk

Jako ktoś kto spędził dzieciństwo w procyon a potem na Sfinksach. Rappelz było moja 2 gra w miarę podobna point to click, dużo skili, pk pvp. Ale aktualnie najbardziej opłacają się privy np Arcane gdzie 50% to Polacy ponad 250 osób online jednocześnie codziennie. Sami content tworzą. Polecam Ci jeżeli chcesz poczuć nostalgię i się pobawić pve jak i pvp bo na +170 lvl jest bardzo aktywne pvp o spoty do farmy. Admini sami nawet przebalansowali grę żeby nie było tylko jednej klasy ktora wszystko robi jak na oficjalu tylko żeby było ich conajmniej 10-12.

1lajk

Ostatnio otworzyli nowy serwer w dekaronie może tam. Ja po latach wszedłem i mam jeszcze frajdę :slight_smile:

1lajk

https://lineage2dex.com/ Interlude
https://www.lineage2.cz/ Gracia
https://www.rpg-club.com/ H5

2lajki

W Dekarona na nowym serwerze już grałem, gra jest nawet kompletna, wcześniej grałem dużo na Dekaron Rising, gdzie sklepikow jest jak w LC w 2009 roku, czyli od zajebania. Serwer Xanthus i te do Lineage 2 sprawdzę z przyjemnością, jeśli chodzi o Rappelza ostatnio bez przerwy przez trzy miesiące grałem w Ark Survival Evolved, jak zobaczyłem tego raptorka to wole mieć jakąś odskocznie, ale zobaczymy może skuszę znajomych którzy są wielkimi fanami Arka. Było coś takiego jak Florencia, Grando Espada to chyba coś podobnego, jeśli już chodzi o anime klimaty to Aura Kingdom zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie, myślałem że to jest średniak, ale gra jest nawet nowa i spełnia dzisiejsze standardy, dobrze zrobiona dynamika skilli, przytłoczyła mnie liczbą klas na początku, polecam.

Grałam w LC gdzieś przez 4-5 lat. Dobrze wspominam te czasy, przede wszystkim community było naprawdę świetne i poznałam masę fajnych ludzi. Potem grałam przez chwilę w Allods, Shaiya, Neverwinter i od 7 lat w Aiona (chociaż teraz to bardziej afczenie niż granie ;D).
Moim znajomym z LC podobał się również Forsaken World i Raiderz.
Aiona to nie ma co polecać, bo lata świetności ma za sobą, ale ostatnio znajomy mnie zapraszał na priva EuroAion (patch 4.6), gdzie ponoć gra z 2k ludzi. Jakbym miała czas to pewnie bym pograła.
Wydaje mi się, że Last Chaos było wzorowane na Lineage 2, więc też możesz sprawdzić jakąś wersję Classic (chyba na amerykańskiej wersji jest bardziej popularny)

1lajk

GE: https://www.youtube.com/watch?v=SUu2SYIczfU
AK: https://www.youtube.com/watch?v=BUAARRnxb_8
W GE gram właśnie na serwerze Andromida, AK opłaca się grać na 2 privach: .to oraz Hakai.

1lajk

AK pykam od wczoraj na .to, szkoda że ta gra nie ma soundtracku który by mnie zaskoczył i stworzył swój klimat : D. Grand Espada wygląda ciekawie, ma muzyczke i wygląda mniej bajkowo, może byłby to dobry zamiennik dla FFXIV.
Co do LC to mam śmieszne wspomnienie jak ktoś napisał do mnie z gildii ALTERNATYWA “Moje dziecko pisze lepiej od ciebie” =.=. Kurcze, tyle propozycji a wolałbym się raczej skupić na jednym MMO, w tej chwili próbuje Xanthusa, ale postaram sie ograć wszystko i zostać przy czymś na dłużej.

Dziwne sterowanie na tym Xanthusie, nie moge zaznaczyć potworka, kwestia ustawien? Może musze relogać?

Edit: Dobra działa, ale nie należy minimalizować gry. ;x Wylogowanie się do wyboru okna postaci pomaga.