Szukam mmo z unikalnymi itemami

Siemka, szukam gry mmorpg z ciekawym systemem eq, typu itemki podzielone na rzadkość. Fajnie żeby było dużo grindu i możliwość dropu unikalnych itemów w oparciu o rng. Tak żeby np. wyleciał jakiś miecz, zbroja i dawało to radość, ponieważ wiązałoby się to z mocnym upgradem i fajnym wyglądem. Dobrze by było jeżeli itemy różniłyby się graficznie, a szczególnie te lepsze. Teraz często tak bywa, że wszystkie zbroje, bronie, itd, wyglądają tak samo i jedynie różnią się statami albo tym, że jest zielony albo niebieski, czerwony itd. Szczególnie zależy mi na tym pierwszym czyli jakimś ciekawym systemem itemów, gdzie jeżeli już coś zdobędziesz to cieszy. Jeśli chodzi o ten aspekt graficzny itemów jest to sprawa drugorzędna. Może troche zbyt długi tekst, ale ciężko to opisać w kilku słowach. Dodam jeszcze tylko, że odpadają gry przeglądarkowe i z botami typu metin2.

D4 jest ideolo jak ktoś lubi rng i ekonomie.

1lajk

Diablo 4 pasuje idealnie

1lajk

Daiblo III albo Diablo IV ewentulanie black desert bo tam morzesz sobie strój kupić to samo jest diablo IV w ograniczonym stopniu stare phantasy star 2 albo jego nowa wersja new genesis.

1lajk

Ogarnij sobie Last Epoch. Nie jest to MMO a HNS, ale ma ekonomie, dungeony i itemizacja nie dość żę bardzo dobra to jeszcze w dungeonach jest mechanika fuzjowania dwóch legendarnych itemków łączy je losowo. Itemy sie dość często wymienia i jakoś pracuje nad buildem. Gra jest w EA co oznacza ze jeszcze troche contentu nie ma, ale sie rozwija bardzo przyjemnie i na +. Developerzy wiedzą co robią i dobrze implementują nowe funkcje bez większych fuckupów

1lajk

Diablo 4?

Nie dorasta do pięt jedynce czy dwójce.

1lajk

Śmieszne że polecacie mu D4 gdzie system itemizacji jest tak samo spie**olony jak w d3. Legendy i unikaty dropia tak często ze podnosimy je jak zwykle magic czy rare nie zwracając na to uwagi.

Autor zaznaczył że chce aby to przynosiło radość ze zdobycia przedmiotu.

Diablo 2 mialo super itemizacje.
Ogólnie stare gry. Polecam WoWa wotlk classic, ewentualnie prywatne servery.
Lineage 2 - chociaz tu mocno craft itemkow lub handel z graczami zamiast drop.

4lajki

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, natomiast D4 niestety jak dla mnie pod względem wyglądu itemów, kafelków i częstotliwości dropu przypomina mobilki. Chciałbym żeby jednak czymś się wyróżniały, były naprawdę rzadkie i dawały spory upgrade.

Jeśli chodzi o Last Epoch jakiś czas temu sporo grałem i faktycznie dość fajnie to wygląda, a napewno lepiej niż np. D4 (a szkoda myślałem że będzie jakaś konkurencja). Czekam narazie na nowe patche, content itd.

Zabrzmi to śmiesznie ale polecę Ci mmobilkę, Arcane Legends - jest serio mega trudno coś wydropić, od legend po kostiumy, ekonomia jest stabilna i masz od mega rzadkich itemkow (po kilka mln nawet - w tej grze 100k to dużo) każdy zmienia wygląd a różnica statow między fioletowym a żółtym czy legendarnym jest ogromna, tylko są mega rzadkie wiec radość jest mega - graczy tez jest bardzo dużo tylko nastaw się na spory grind, w tej grze nie jest łatwo o co kolwiek :slight_smile:

1lajk

Jeśli chodzi o WoWa to tylko classic? Jakbyś mógł to napisz jeszcze jak wygląda to z dodatkami w takim pełnym contencie.

Czasami coś tam pogram w mobilki, więc moge ewentualnie sprawdzić. Pytanie tylko czy da się pograć bez p2w?

Osobiście najlepiej do twojego opisu pasują gry typu arpg - czyli PoE, Diablo (1/4), Last Epoch, Wolcen. Nie są to jednak gry typowo mmo - głównie content czyścisz sam.
Z grindem i proggresem najlepiej kojarzy mi się Black Desert - z tym że jest to baaaardzo duży grindownik.

1lajk

Wow w dragonflight tez nie jest zly, bo itemizacje masz niezla i wyglad itemkow za pomoca transmogu sobie dostosowujesz.

Natomiast bardzo szybko sie expi i caly swiat sie skaluje do Twojego poziomu, mi osobiscie taki system nie pasuje i wole starsze dodatki typu wotlk, cataclysm i pandaria. Obecnie gram na prywatnym serverze z dodatkiem cataclysm i jest bardzo przyjemnie

1lajk

Nie ma p2w bo wszystko możesz kupić za golda w grze, przez auction house albo trade z innym graczem :slight_smile:

1lajk

Jeden albo drugi RuneScape. Dużo bardzo rzadkich i mega drogich itemow z różnych bossów . I możesz goldem opłacić abo.

1lajk

GW2 only.

1lajk

Kup sobie wykrywacz metali a komputer wypie**** przez okno ^_* itemizacja 10/10!

2lajki

Akurat tu sie nie zgodze. i to mocno. W D4 masz sytuacje w ktorej jest easy to get i hard to master system. Od 70h nie wydropił mi unique pod Wilkołaka - a wydropienie lepszym itemów niz te co mam jest naprawdę jeszcze rzadsze a mam lvl 73

W obie gry bardzo mocno od premiery cisnę i w D4 jest duzo cięzej wymienic itemy - te rare itemy są bardzo rzadkie mimo ze często dropią. Masz tutaj też bardzo zbalansowaną grę pod kontem ekonomii - ok 1 run dungeona to 1 wymiana statu na itemku. ok 1 run z dunga to tez ok 1 ulepszenie rzeczy.
Itemów tez jakos duzo nie dropi by mozna bylo nazwac to mobilką a system budowy postaci jest głęboki jak chodzi o samą itemizacje mimo ze ludzie to tak hejcą w necie.

Zobacz sobie jeszcze gierke, ktora nazywa sie “Trove” tylko tam raczej są same staty typu as/hp etc niż legendarne afixy.

1lajk

Dziękuje wszystkim za sugestię, zastanowie się nad tym i coś sobie wybiore. Oczywiście jak ktoś ma jeszcze coś godnego polecenia co wpisywałoby się w tą konwencję może napisać. Ja chciałbym się jeszcze tylko dopytać jak wygląda to w ESO, z tego co gdzieś widziałem tam raczej polega to na robieniu questów i brakuje grindu, dropu itemów z mobków tak?