Szukam MMO

Jeśli żadna gra ci się już nie podoba i nie potrafisz się wkręcić w grę to chyba oznacza, że już się przegrałaś i raczej w nic się nie wkręcić, też tak mam. Choć do jakiej gry bym nie wrócił w którą długo grałem, albo wkręcił się w nową, zajawka jest max na miesiąc dwa. Musisz po prostu się jakoś psychicznie nastawić do gry i najlepiej nie grać samemu bo to jest najnudniejsze w grach. Jak już miał bym ci coś polecać do GW2 teraz jakiś nowy dodatek jest i coś się dzieje, ja sam zastanawiam się nad powrotem do GW2 widać parę zł na dodatek i story całe zrobić.

O dokładnie, bardzo fajnie to opisałeś, na co pozwala BDO.
Ludzie po prostu za słabo znają tę grę skoro się nią nudzą.

Z single… Zajebisty jest Kingdoms of Amalur :wink:

1lajk

Tylko nie oceniaj gry będąc tam sam, ponieważ samemu może być smutno, jak będziesz gotów to pisz i wpadniemy na discorda :wink:

Tak jak już kilka osób wcześniej napisało gry mmo nabierają sensu dopiero wtedy gdy grasz ze znajomymi, niezależnie czy grasz dla zabawy, rywalizacji, pvp, pve :slight_smile: Też siedzę w MMO tyle lat co ty, grałam w większość tytułów dostępnych na rynku i choć moja lista preferencji byłaby zgoła inna to podpowiem co ja robię gdy ten cudny gatunek czasem mi się znudzi :slight_smile: Wiele gier single player wypełni ci ten czas który poświęcasz na granie w zupełności, ja wiem że to co zaraz napiszę jest chyba najbardziej oczywistą rzeczą ale każdy tytuł który się katuje “dzień i noc” potrafi się szybko znudzić, dlatego przerwa na jakiś dobry serial czy książkę zawsze jest wskazana! A teraz co do tytułów, nie będę się zawężać do jednego gatunku bo i po co :slight_smile: Polecam wejść na steam’a i sobie poszperać w różnych tytułach - na pewno znajdziesz coś dla siebie, plus wszystkie listy gier stworzone przez dobre dusze na youtube też są pomocne :slight_smile: Jak masz pada to Nier: Automata, cudowny Hollow Knight, Cuphead, Brothers - A Tale of Two Sons, Nioh, Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, z przygodowych to Sherlock Holmes, Life is Strange, The Walking Dead, Okami, What Remains of Edith Finch. Zostają jeszcze gry takie jak: Dragon Age, Wiedźmin, Mass Effect, Baldur’s Gate. No i horrory: Layers of Fear, Observe. Pewnie jest tego więcej ale na szybko nic mi więcej do głowy nie przychodzi. Polecam nie ograniczać się tylko do pc i zainwestować w konsolę dla tytułów takich jak: The Legend of Zelda, Monster Hunter, Mario, Mario Kart, Pokemony ofc! Henoblade Chronicles, bayonetta i wszyyystkie bijatyki.

1lajk

KuroLady Gram w gry od dawna.
Grałem i gram dużo tak jak ty. Niestety Ere napierdzielania non stop mam teraz - na szczęście psy mnie odciągają od ciągłego siania destrukcji.

Głównie gram strategie i Rpg-i, a ostatnio też sandboksy i online.
Niestety online albo jest nudne, p2w, albo nie ma ludzi - wogóle lub zdrowych na umyśle :smiley:

Tak jak ty ostatnio łatwo nudze się grami, mam jednak małe co nieco dla ciebie.

Czuje się zaszczycony że jescze nikt nie wymienił tytułów i ja mogę to zrobić :

  • Ark Survival Evolved, możliwości, rozróba z survivalem w tle, jesteś sobie szefem, multi + single

  • Mount & Blade - jak ci się zaczyna nudzić to turniej albo rzucasz się na bandytów i ich wycinasz.

  • Unreal - cię wciągnie fabułą i klimatem na pewno, klimat jak w gothicu, fabuła świetna.

Być może musisz odpocząć od gier. Wtedy książki, seriale jak “jak poznałem waszą matkę”;
Jeśli nie potrafisz przejść do książek póki komputer nie jest w zgliszczach jak ja to jest rozwiązanie :

Powiększacz do pe%#$… Nie!
Nie raportować jestem bardzo miłym trollem, no dobra nie, ale nie odbierajcie mi tej frajdy.

Rozwiązanie jest takie :

Flashówki. Są w większości wciągające i zbyt krótkie by się znudzić zanim przejdziesz do następnej.
Dużo czasu minęło nim pomysły w flashówkach w które grałem zaczęły się pokrywać i nudzić.

Flashówki które z czystym sercem mogę polecić :

  • Lethal Rpg : War Begins (pełna wersja to kozak)

  • Miecze i Sandały 2

  • Awaeking

  • Epic Boss Fighter

  • Mighty Knight

  • Murloc !

Nie pisałem opisów/opinii/wrażeń gier do żadnej wymienionej gry, flashówek, jak i np. Ark Survival bo mógłbym na temat każdej książke napisać.
Jeśli chcecie bym jednak walnął opisy to piszcie.

Przy okazji. Ile masz lat autorko postu ? Tak z ciekawości. Chciałbym porównać kto ma większy staż.

Saint Row 3… Rauuu!

Ark mi nie przypadł do gustu [ograny na kompie współ-domownika który się tym zachwyca].

Ja jestem rocznik '89 [tylko] :blush: wiec jak z matematyki jesteś dobry to się doliczysz :wink:

Mount&Blade - słyszałam dużo dobrego o tej grze.

Unreal - jedynie jaki Unreal kojarzę to Unreal Tournament - nie najgorszy shooter :slight_smile:

4story - odpada

Ni no Kuni I i II - chyba sobie daruję, wydaję się mocno nudnawe [chyba że się mylę - bo nie grałam]. Faktem jest ze przy produkcji współpracowało Ghibli - jedno z moich ulubionych studiów tworzących animacje.

Flashówek nie trawię, wolę już zagrać w czysta tekstówkę napisaną w HTMLu albo przy pomocy Twine.

Wczoraj wróciłam do Saints Row 3 [na kodzie na never die, bo chciałam coś bezkarnie rozwalić xD] aż czegoś ciekawszego nie znajdę.

Ktoś tam [OoMagic] z wiechem wyjechał :slight_smile: wybacz ale Witcherów nie znoszę, mają tragiczny system walki który mnie tylko irytuję. [tak posiadam wszystkie trzy kupione w promocji gdy wyszła 3 część].

Na resztę nie będę odpowiadała [choć przeczytałam wszystkie posty], po prostu nie lubię się nadmiernie rozpisywać [po za komentarzami pod WOWem i FFXIV xP].

Coś się chyba znajdzie.

Ewentualnie, Rust, GTA5, Division, 7 Days to die, Eve Online, Rainbow Six Siege,

EVE Online.
Chyba, że jesteś za słaba.

Może nie MMO, ale spróbuj Rocket League. Jest B2P, mega dynamiczna i mega satysfakcjonująca. Serio, nie sądziłem, że granie w piłkę samochodami może sprawiać taką frajdę, świetny odmóżdżacz, może czegoś takiego właśnie potrzebujesz. Potrafi wciągnąć na długie godziny, a przez charakter rozgrywki możesz wskoczyć chociażby na jedną czy dwie rundki i skończyć - jeden mecz trwa 5 minut (plus powtórki, których często ludzie nie przewijają i ewentualna dogrywka). Mecze odbywają się na arenach, 4v4, 3v3, 2v2 a nawet 1v1 jeśli wkurzają Cię random noobki które wychodzą w trakcie gry i skazują team na porażkę.

No i jak zrobisz sobie przerwę na kilka miesięcy i wrócisz, to nic nie tracisz, nie musisz gry uczyć się od nowa, bo tutaj gra zawsze wygląda tak samo i zasady w trybach które poznasz się nie zmienią. Jedyne co pojawia się w update’ach to nowe mapy, nowe dodatki kosmetyczne czy nowe tryby gry.

Ewentualnie Maple Story na serwerze Reboot, tylko pingi są dość problematyczne bo serwer stoi w hameryce (NEXON EU REBOOT PLZ).

Jakoś nikt nie wspomniał o Destiny2. Dla jedynki specjalnie kupiem PS3 i nie żałuję, w dwójkę można pograć też na PC. Z przerwami męczę też od kilku lat GW2,

TPP sandbox bazujący na rozpierdzielaniu rzeczy i nikt nie podał serii Just Cause. :stuck_out_tongue:

Polecam, szczególnie trójkę, bo pozostałe mogą wydawać się archaiczne dzisiaj, choć dwójka nadal jest świetna. To gry z dość pretekstową fabułą i umownym światem, ale jeśli lubisz sandboxy, to znajdziesz tu masę radochy z wysadzania rzeczy. Coś a la Saints Row, tylko z mniejszą ilością głupot, a z większą wybuchów. No i jeśli już zagrasz, to staraj się jak najmniej używać broni palnej, bo jest wiele bardziej kreatywnych sposobów na zabijanie wrogów.

Polecam RuneScape. Jest to gra na długie lata, dosyć oryginalne podejście do skillowania umiejków i wykorzystywania ich w questach. Same questy są też nietuzinkowe, każdy z nich ma opracowaną niepowtarzalną fabułę i rozgrywkę. Większość questów składa się ze sporej ilości zagadek logicznych. Wikipedia jest bardzo przydatna podczas gry, gdyż zapoznawanie się z tą grą samemu jest dosyć hardcorowe, zważając na to, że jest tutaj sporo do czytania, a wszystkie wskazówki są podawane tylko przez NPC lub jakiś przypadkowych książkach, tablcach itp.

o7. Osoba z tak dużym doświadczeniem w mmo na pewno uszanuje Eve online. Cóż… To gra znacznie lepsza niż jakiekolwiek mmorpg. Gra tworzona przez graczy. Kilka wyroznikow…
Bitwy po kilka tysięcy graczy.
Brak end game.
Niema czegoś takiego jak set który musisz dobić i dopiero wtedy zaczniesz latać z innymi. Możesz to już robić po 4 dniach.
Gra w której jest tak olbrzymi nacisk na relacje między playerami jakich nigdzie nie zobaczysz.
Szacunek gracza od developera. Powstał nawet pomnik w ich głównej siedzibie z wpisanym nickami wszystkich graczy sprzed któregoś roku.
Kilka razy w roku są złoty typu evefanfest, eve Vegas, również polski organizowany przez moich znajomych (pozdr, Dasmind i Old Piosall) który odbywa się co roku na wawrzkowiznie.
Średnia wieku graczy to 28 lat. Więc nie spotkasz tam dzieci z gimnazjum
Jeden serwer na cały świat, nigdy nie powstanie inny.
Mechanika i różnorodność tego co możesz w tej grze robić to temat na kilka tysięcy słów. Przytoczę kilka rzeczy.

Żywy market. Możesz wszystko sprzedac/kupić, są osoby które zajmują się tylko i wyłącznie handlem w tej grze.

Pvp, tak zróżnicowane że ciężko sobie to wyobrazić. Od solo po walki do kilku tysięcy graczy. Po śmierci tracisz statek w którym jesteś. Więc tracisz kasę bo musisz kupić nowy. Dlatego nie lata się tym na co cię nie stać.

Farma, w wielu postaciach od czegos na zasadzie robienia dungeonów w kilkadziesiąt osob po typowe zarabianie na zabijaniu npc.

Produkcja, w innych grach crafting. Szczerze? Cała gra się na tym opiera. Możesz wytworzyć 80 procent rzeczy w grze. Materiały które na to potrzebujesz zdobywa się milion różnych sposobów.

Gram od 3 lat. Nie ogarnąłem nawet 1/5 tej gry.

Gra jest free to play z pewnym ograniczeniem. Ew abonament który można kupić za kasę in game.

Szczerze, nigdy nie spotkałem lepszej gry. I nie jest to subiektywna opinia. Jeżeli szukasz naprawdę wartego uwagi zjadać a czasu i się w ciągniesz to będziesz tak jak ja mogła mówić że eve to nie jest grą. To hobby.

Fly safe. o7

Z taką listą ogranych MMO zostaje Ci już tylko jedno wyjście - zebrać znajomych i zagrać w RPG :slight_smile:
Grałem już w naprawdę dużo tytułów i szczerze, przy żadnym nie bawiłem się tak dobrze jak przy sesji w RPG
Do zapoznania się z tematem polecam kanał “Baniak Baniaka” na YouTube. A tutaj link do przykładowej przygody : https://www.youtube.com/watch?v=l8I-DfL8Ik4 (przykładowa to trochę złe słowo bo tutaj grają akurat nowicjusze, ale fajnie im to wyszło ;P)

Z takim podejściem to lepiej w nic nie graj… Znajdź sobie inne zajęcie.

Proponuje Cabal Online niezła gra. A co do ciągłej nudy to każda gra bedzie nudna jesli sie nie ma z kim grać :slight_smile:

Może coś z innej beczki niż mmo?
-Foxhole (b2p)
-Heavy Metal Machines (f2p) - wbrew temu co twierdzą twórcy ta gra to nie jest MOBA, ta gra to adrenalina.

Albo nadszedł czas na nadrobienie zaległości w grach single? Taka odskocznia od gatunku mmo.
-Inside
-Firewatch

Tak jak napisał @akaroso przy tylu ogranych grach najlepiej jak zagrasz w klasyczne, papierowe RPG. Ale przeszkodą może być zebranie znajomych zwłaszcza gdy nikt z Twoich nigdy nie grał. Wtedy polecam sobie zobaczyć roll20 - to aplikacja webowa wspomagająca granie w RPG - gdzie możesz dołączyć do jakiejś kampanii i grać np. przez Discorda.

Oczywiście granie na żywo, z kostkami i papierowymi kartami jest dużo bardziej klimatyczne ale tak jak pisałem, często jak chcesz zacząć grać mozesz nie mieć z kim. Chyba, że pojedziesz na jakiś konwent i spróbujesz tam (często są “nabory” na sesję albo warsztaty). Na roll20 też próg wejścia jest trochę niższy bo wszystkie zasady masz pod ręką. A z współczesnymi zasadami np. DnD 5.0 można “zacząć” grać w 5 minut. A nie jak w 3.5 gdzie pierwsza sesja to robienie kart :smiley:

Przyznam się że nie spodziewałam się że temat będzie żył tak długo. [10-30 odp i finish - tak myślałam]

Miło wiedzieć że są jeszcze gracze chętni podzielić się swoimi obserwacjami. Na pewno cześć z gier z czasem wypróbuję [ciekawość nie pozwala mi przejść obojętnie obok niektórych tytułów], choć jest ich tyle, że żeby poświęcić każdemu wystarczająco dużo uwagi, to będę potrzebowała roku :slight_smile: .

Aktualnie rozpoczynam zabawę w WURM Unlimited [dostałam kiedyś za free], bo jeszcze nie grałam w tą grę. :slight_smile: Kiedyś trochę w Minecrafta grałam na modach bo lubię crafcić i budować :blush: Zobaczymy jak w tej grze to wygląda :wink:

Odpowiedzi jak pana@xxxxxxx[random numbers], proszę sobie darować, bo nic nie wprowadzają do wątku. Pamiętajmy że mimo iż to ja zadałam pytanie, problem może dotyczyć kogoś kto nie będzie chciał specjalnie zakładać nowego wątku, tylko zajrzy do już istniejących by znaleźć wartościowe dla niego informacje.

Matheush - grałam w cabala kilka late temu, gdy znajomy mi go polecił. Nie byłam zachwycona tą grą, ale fakt expienia poprzez zadawanie ciosów [nie koniecznie zabijanie], uznaję za dość ciekawą innowacje jeśli chodzi o gry MMO.

Nentrar - mimo że kiedyś pisałam nowelki fantasy to nie lubię grać w papierowe RPGi [jeden z domowników je uwielbia], za to od czasu do czasu gramy w naszą [homemade] grę planszową “Death%”, będąca czymś w typie zwykłej planszówki przygodowej z karami typu “3 kieliszki” etc :slight_smile: najczęściej używana jak któreś ma wybitnego doła i reszta chcę polepszyć stan psychiczny przez zapicie :wink:
Pierwotnie w tej roli słuzyła nam stara plansza od eurobiznesu po drobnych modyfikacjach :smile:

Edit -

Już wiem że Wurm Unlimited nie jest grą dla mnie, w sensie, nie daje się odpalić bo wiecznie wywala grę po uruchomieniu i próbie stworzenia postaci [nie ważne jaki serwer]. Testowałam kilka rozwiązań podanych w sieci, ale nic nie pomogło, wiec uznałam ze raczej nici z tej gry.