Szukam mmorpg bardziej w azjatyckim stylu

Hej WItam
Specjalnie założyłem konto, bo szukam dobrego mmorpg i liczę na pomoc, ale szczegóły czego szukam niżej.
Nawet nie wiem od czego zacząć, ale niech pomyślę. :smiley:
Przede wszystkim duża liczba graczy nie chce, żeby po miesiącu okazało się, że nie ma z kim grać albo zamykają grę.
Następnie f2p, wiem że większość będzie p2w, ale przynajmniej żeby nie był aż tak inwazyjny i bez tego dało radę.
Chcę f2p, bo póki co nie chcę wydawać na nowe gry aż do momentu nowego kompa, a nie wiem, kiedy kupię czy to będzie za 3 czy za 6 miesięcy nie wiem.
Nie chcę też być zmuszony do spędzania po 8 godzin, aby coś zdobyć. Od siedzenia po 8 godzin, to jest praca w której płacą. :stuck_out_tongue:
Fajnie byłoby, aby klimaty był bardziej Azjatyckie nawet może być w typowym stylu anime. Może być instancjowana, nie przeszkadza mi to.

Wpadły mi w oko kilka tytułów:
Blade and Soul - przestałem grać ze względu na coraz większe p2w
Tera - podobnie jak wyżej
Revelation Online - tylko jak oglądałem na youtube to gra wydawała się bez graczy
SoulWorker - nie wiem jak wygląda z liczbą graczy i wydawcą jest GameForge
Phantasy Star Online 2 - jendakże nie spodobał mi się styl rozgrywki i wszyscy pewnie czekają na nową wersję
Closers - ale to chyba jest 2d więc odpada
Vindictus - kiedyś grałem, ale już chyba nie warto zaczynać bo mała ilość graczy
Black Desert Online - zanim ktoś zaproponuje to z takim tytułem wolę poczekać na lepszego kompa

Zapomniałbym specyfikacja, bo to nie mam super kompa:
Procesor Intel i3 3,30Ghz
Karta GeForce GT 530 1GB
Pamięc 8GB

Liczę na was :slight_smile:

Jak się nie mylę to dobrzr się trzyma jeszcze “c9”.

Jak 2d cię interesuje to może maple story. Tylko nie pamiętam jak tam z grindem.

Mu2 raczej nie polecam, ale możesz sobie zobaczyć.
Nie wiem jak się trzyma archage, ale fajnie się w to pogrywało, lubiłem tam motyw statków i paczek handlowych.

Jest jeszcze conqueror’s blade, tylko chyba jest cięższy od BDO.

No ogólnie ten C9 mam wrażenie że mógłby ci się spodobać, tzn “Continent of the Ninth Seal”
chyba że potrzebujesz czegoś mniej Korea i bardziej anime.

jeżeli ma być żywe bez pay 2 win darmowe i aby poszło na tym kompie to tylko albion przychodzi mi do głowy

Closers to bardzo dobra gra, świetnie się w nią gra na padzie (specjalnie dla tej gry kupiłem pada do kompa), ogółem planuję wrócić do Closers bo to gra lepsza od Soul Workera ( bo tu to energia jest, a w Closers nie ma ). Nie wiem jak wygląda sytuacja w Vindictusie, ale gra jest kiepsko zoptymalizowana. Jestem za to stałym graczem BDO i jeżeli chcesz zacząć przygodę z tą grą to śmiało możesz zrobić to teraz. Gierka pociągnie na średnich ustawieniach. Sam zaczynałem swoją przygodę z tą grą na lapku, który miał 8 GB ram, 2 GB grafy i procek 2.5? dual core, takie gówienko, a gierka śmigała na średnich. Znam ludzi, którzy w grę nie inwestują pieniędzy i da się tak grać, ale przygotuj się na to, że będziesz miał jedną postać do farmienia, jedną do lifeskilli, jeszcze pare porozkładanych na world bossach, inną na rifty. BDO to gra, w której im więcej dasz od siebie, tym więcej zyskasz. Dotrzesz do takiego momentu, gdzie będzie brakować udźwigu, który będzie trzeba kupić za realną kasę, albo będziesz latał co pół godziny do konia XD. Gracze z namiotami moga kupić buffki, więc duel raczej nie wygrasz z takim, no chyba, że masz ewidentnie więcej ap, rage na buffa ap, wymaxowane skille i ogarniasz swoją postać. No i ostatnia sprawa to value pack, bez niego dom aukcyjny (jeżeli chodzi o sprzedaż) nie istnieje. Zostają imperiale i nadzieja, że order na value packa wejdzie, ale nie liczyłbym na to. Jak zaczynałem przygodę z BDO było 7 - 8k orderów i dostawało się VP po max 3 miesiącach. Teraz jest tych orderów 13 - 14k. Pół roku czekania? xD …aby miesiąc pograć. Lepiej za loyale kupować co 2 tygodnie na dzień, aby zgarnąć kase z AH. A się rozpisałem, ale tak jak mówię, BDO i tyle w temacie. Inne gry nie mają podjazdu, może nie ma tam azjatyckich akcentów z wyjątkiem portu rat, ale masz ninje, kuno, muse i meahwe, takie azjatyckie klasy… na pewno znajdziesz coś dla siebie :slight_smile:

na jego kompie bdo nie pojdzie, jak sie odpalli to bedzie swieto

Po kolei, bo się zgubię. :stuck_out_tongue:
Nie wydaje mi się, żeby C9 jeszcze żyło, a przynajmniej tak wygląda jak szukałem informacji w necie.
Co do Mu2 kiedyś miałem chrapkę, ale okazało się nie wypałem.
W ArcheAge jest ogromne p2w i ludzie odchodzą od tej gry.
Jeśli chodzi o BDO, to zbyt wiele lat grałem gry mmorpg na minimalnych i średnich, więc jak mam grać tak wypasioną grę, to tylko na maksymalnych ustawieniach. :smiley:

Wiem, że będzie cokolwiek znaleźć, ale nie poddam się. :slight_smile:

Próbowałem przełamać się do PSO 2, ale dalej nie dla mnie.
Skoro MU 2 odpada, to może klasyk i Mu Online lub jakieś inne starsze mmorpg, które jeszcze żyje?

Co do p2w, to może być, ale bardziej w formie p2progress.

Nie wierzę, że nic nie ma. Coś musi się znaleźć. :smiley:

BDO kiedyś z ciekawości na Interze Intel HD 6000 odpalilem na low i dało się grać co nie zmienia faktu że to hujowa gra ale warto obadać żeby sobie wyrobić własne zdanie

wszystkie azjatyckie syfy można trzasnąć za darmo, np. takie black desert
(tylko to jest w wielkim cudzysłowiu i nawiasie bo ile wpier…sz potem hajsu to już inna kwestia)

Przede wszystkim nie lubię azjatyckich MMO więc trudno mi coś doradzić. Ale tych gier jest od groma, szczególnie koreańskich. Problem jest w tym że takie gry będą wymagać chorego grindu 8h/d oraz p2w bo w Azji zwyczaje to lubią. Dopiero te nowsze azjatyckie targetowane w europe są mniej p2w ale najczęściej b2p oraz z dużym wymaganiem sprzętowym.

Zobacz może jeszcze tego maple story 2

Tylko, że z tego co wyczytałem, to MapleStory 2 zostało zamknięte. :smiley:

To może coś z instancjonowanych typu Vindcitus albo C9?
Z tego co widziałem, to Vindictus ma jakąś tam bazę graczy, a co do C9 jak wcześniej pisałem nie widziałem, żeby gra dalej żyła.

1lajk

Jedna odpowiedz mi się nasuwa BDO na prywatnym servie masa ludzi gra z globala a bdo globalnego nie polecam p2w to mało powiedziane teraz wiem co mówię bo sam tam przegrałem sporo czasu

tylko jaki priv ludzie polecaja i graja polacy ?

FF 14. Do 60 lvl jest free. To naprawdę dość czasu byś albo pokochał albo nie. :slight_smile:

FF XIV jest mega choc pay to play

Co do FF XIV to p2p, a jak mówiłem póki co nic nie chcę z abonamentem.

Może ktoś mi powie jak wygląda sprawa z Tree of Savior? Liczba graczy na steam jest bardzo mała.

a ten cały Elyon ? ale nie wiem czy jest już grywalnej wersji

“Co do FF XIV to p2p, a jak mówiłem póki co nic nie chcę z abonamentem”

Stary ale te 60 lvl będziesz bił z miesiąc, jak się przyłożysz to nie wow ze robisz to w kilka godzin :slight_smile:

No i 50 lvli zrobisz na chujowej fabule gdzie nawet cut scenki nie mają audio lololo i będziesz się tylko teleportował z miejsca na miejsce ( już zupełnie pomijam stulejarski klimat anime ze sweetaśnymi zwierzątkami i rasami, które wygladają na niby-europejskie bo tak się kitajcom wydaje) LOL
Szykuj się na endgame gdzie na discordzie w gildii ludzie wrzucają screeny z ich lolitkami czy zwierzątkami w sukienkach itp.

Edit: lol ale teraz widzę, że ty też stulejarz manga-zjeb. No to pewnie ci podejdzie krypto-pedofilku.

1lajk

Polecam GW 2, gra która daje Ci natychmiastową satysfakcje z robienia w niej czegokolwiek, nawet zwiedzania. Nie jest do końca f2p ale na wersji bez dodatków też da się fajnie bawić.

Niestety w GW2 end-game progress jest praktycznie nieodczuwalny. FASHION WARS