Szukam MMORPG

Witam, cała moja przygoda z grami online opierała się głównie na mmofpsach, ale uświadomiłem sobie, że granie w te gry tylko pogarsza mój stan psychiczny i w końcu po tylu latach dotarło do mnie, że z grania w strzelanki tak naprawdę nic nie mam, bo co mi po wysokiej randze, jeżeli nie czuje w ogóle jej wartości. Stąd wpadłem na pomysł, żeby przerzucić się na mmo ponieważ w mmorpgach jednak jest masa aktywności, masa gearowania, kolekcjonowania itp. i tutaj pojawia się pytanie. Jakie mmo moglibyście mi polecić?
Jedyne wymagania to:

  • Dużo contentu i aktywności pobocznych ( po prostu szukam gry na długie miesiące, a może nawet lata )
  • Przyjemne community
    Do tego dodam jeszcze, że próbowałem wiele razy zaczynać grać w WoWa, jednakże po prostu ten mmorpg nie przypadł mi do gustu.

Jak dla mnie to złota trójca to PSO2, TESO i GW2, kazdy lubi co innego więc poczytaj o tych grach i myślę że któraś ci się spodoba.

A dlaczego musi być to mmo, pisałeś że szukasz masy aktywności/gearowania czyli buildów i jak dla mnie to POE będzie idealne do tego czego szukasz. Za chwile wychodzi ogromny dodatek a dokładniej to 15 stycznia więc teraz jest idealny moment do zagrania :smiley:

1lajk

To zajmij się czymś innym, czytaj ksiązki coś innego rób… “depresja gracza”, boże/

Dziennie poświęcam może z 2-3 godzinki na gry, bo je po prostu lubię. Poza tym prowadze firme, gram w tenisa i mam masę różnych innych zajęć. Nie musisz się o mnie martwić :smiley:

Czy warto zaczynać grać teraz w PoE, kiedy na horyzoncie jest już PoE 2?

Tutaj masz wyjaśnienie https://www.youtube.com/watch?v=b69AJ7MSNCY

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. Wezmę tą gre pod uwage i na pewno sprawdze, a tymczasem czekam na kolejne sugestie i wypowiedzi.

1lajk

Ciekawi mnie to z tymi mmofpsami, jakie to gry były? Nie pomyliłeś może MMO z grą on-line? Tzn nie miałeś na myśli online fpsy?

Jedynym mmofps gdzie masz tylko rangi (no i kupujesz bronie) to planetside. Możliwe że coś mnie minęło? Jeżeli tak, proszę podaj te gry, chętnie je zobaczę :stuck_out_tongue:

Jeżeli dobrze przypuszczam że miałeś na myśli online shootery, to może zainteresował by cię destiny 2? Byloby to delikatne przejście do świata MMO. Jest to mmorpg fps, w którym nie tylko masz rangi w pvp, głównie gra się opiera o pve, kolekcjonowaniem itemow czy achievementow. Pvp oto taki cs ze skillami. A pve bardziej przypomina borderlands, do tego bossy z gildiami wymagające taktyk itp, no typowe MMO ale wciąż wykorzystasz skilla nabytego z shooterow.

Jest jeszcze podobna gra głównie pve jak warframe, z tym że tam dużo więcej się bije melee i skrada, lub rushuje.

Jeżeli nie chcesz fps, polecam ci sprawdzić triala wowa.

Oczywiście. PoE2 to rozszerzenie do PoE. Z resztą rozmowa o poe to nie rozmowa na jeden komentarz, gra jest zbyt rozbudowana. Niemniej, jeśli grałeś za młodu w diablo2 i je lubiłeś, to poe powinno być idealne, nostaliga+1000, plus - jak dla mnie przynajmniej - tona satysfakcji.

Poe całkiem spoko, jednak ogarnięcie tej gry na początku zajmie sporo czasu, i coś co mnie odrzuciło to sezony, czyli co mniej więcej 3 miesiące musisz zaczynać od nowa jak chcesz korzystać z nowych dodatków, z gier co mnie na dłużej wciągnęły w ostatnich latach to Fallout 76

Neverwinter Online, że tak powiem, zaczynając od zera osrasz się widząć ile questów, misji pobocznych i misji odblokowania wszystkich kampanii masz do zrobienia. W grze również istnieje Collections, jak sama nazwa wskazuje, dostajesz punkty za kolekcjonowanie nowych itemow, punkty sie sumują i są pewne progi za które odblokowujesz tytuły. Tytuł możesz sobie ustawić pod nickiem twojej postaci w grze i każdy go widzi.

Tylko dwa mmorpgi są warte pełnej uwagi na rynku i można z czystym sercem je polecić

  • World of Warcraft
  • Final Fantasy

Są też takie które przejdą ale dla bardziej wymagającego gracza to nic ciekawego

  • Guild Wars 2
  • TESO
  • Albion

Istnieją również syfy których bym nawet najgorszemu wrogowi nie życzył bycia aktywnym graczem tych produkcji

  • Black Desert Online
  • Tibia
  • Metin
    … oraz wiele innych P2W crapów, najczęściej azajtyckich

Proponował bym więc sprawdzić pierwsze dwie produkcje z ewentualnymi przesiadkami na liste numer 2 - cała reszta to wstyd dla gatunku albo ewentualnie nie MMORPGI jak np. POE który nie wiadomo czemu jest przez lokalną ludność dopisywana do tego gatunku mimo że to rasowy single Hack and slash

Mam nadzieje że pomogłem, miłęgo dnia :wink:

1lajk

Z Góry uprzedzam że lepiej jest płacić abonament za granie jak grać w F2P , bo spędzisz sporo czasu w danej produkcji a później zaczynasz rozumieć że nic nie osiągniesz jak nie wydasz na jakiegos passa czy lootboxy :slight_smile:
Do wiosny powinien ruszyć jeszcze New World :slight_smile:
Powyżej wpis hehenka mniej wiecej się zgadza :smiley:

1lajk

Zdecydowanie Black Desert Online. Multum rzeczy do roboty, walka, questy, odkrywanie mapy, żegluga, rolnictwo, “worker empire” - przedsiębiorczość, grind grind grind, gotowanie, rybołóstwo, krafcenie, spalanie,

2lajki

“Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.”

3lajki

Black Desert Online - Nie wiem jak można komuś polecać tą oczojebną gre :slight_smile: przecież w to się nie da grać :slight_smile: Ludzie którzy ci ją polecają, zgarnęli darmowy egzemplarz, i polecają ją wszystkim, bo sami grają gdyż, nie chcą poświecić paru złotych na wspomniane przez “hehenek” pozdrawiam.
"Tylko dwa mmorpgi są warte pełnej uwagi na rynku i można z czystym sercem je polecić

*** World of Warcraft**
*** Final Fantasy"**

2lajki

Ja też długo szukałem gry , i skakałem pomiędzy TERA - NEVERWINTER–ALBION-BDO , aż w końcu znalazłem czas usiąść do WOWa , i po wersji próbnej (darmowej) przekonałem się i zostałem POLECAM SPRÓBOWAĆ .
Jeszcze pogrywałem w GW2 ale jednak

1lajk

jak ma być na długi czas, z masą kontentu pobocznego w który można się zanużyć po samą głowę, to polecam BDO.
osobiście jestem w grach chory na optymalizację rozgrywki. psuje sobie głowę robiąć w nich to, co najbardziej się opłaca, zamiast tego, co daje frajdę i bdo jest jedynym tytułem, w ktorym nie czuję tej presji i nie waham się zająć różnymi rzeczami, których “opłacalności” nie mierzę.

2lajki

Jak bardzo to pasuje do wow :wink:
Nie bronie bdo bo ja sie odbilem od tej gry :wink:

2lajki

No wow a szczególnie FF też są oczojebne.
Nie wiem po co ci ta ofensywa.

Bdo no ma dużo lepszy system feudalny, wow próbował coś takiego zrobić ale im się nie udało tak dobrze. Niektórzy lubią też chory grind. Takie Albiony, których nie polecasz, mają system kupiecki którego wowy nie posiadają, więcej kontentu do gildii pvp, w dodatku w miarę zbalansowanego, housing z sensem, farmimg.

Gracz który lubi dobry klimat uzna że FF to crap, ten który lubi mass pvp lub nontarget combat również wywali wowa.

Takie gw2 oferuje bardziej dynamiczny combat od wowa, gdzie wow może jest bardziej jak partia szachów, gw2 pozwala zrobić więcej zręcznością.

Inni z kolei chcą pisać własną historię i chcą być znani, więc wybiorą raczej jakieś społeczne lub małe MMO, bo w pugu wowa nic nie osiągną.

Ja mogę powiedzieć że wow i ff to crap bo nierealistyczna fizyka, a raczej jej brak i polecić IRacing xd

Każdy gra w to co lubi. Sam uwielbiam wowa, ale on nie daje wszystkiego.

1lajk