Szukam tego czegoś. Pomożecie?

Witajcie może tak zanim napiszę w jakie gry grałem napiszę po trochu czego dokładnie szukam. W MMO nie grałem tak dłużej od paru lat. Ostatnio więcej czasu spędzałem grając w CS GO czy FM 2019. Ale pora coś znaleźć aby zajęło czas.

Ostatnie MMO w jakie grałem dłużej to był Royal Quest czy nie wiem czy nazywać to mmo Grim Dawn. Przy tych grach spędzałem dużo czasu. Troszkę mniej grałem w Mu Online, Shaiya, Last Chaos czy 4 story. Więc po trochu wiecie jakie gierki lubię, po prostu gry starsze. Nie jakieś super nowości ani jakoś strasznie rozbudowane.

Nie mam wielkich wymagań co do gry w jaką chciałbym spędzić więcej czasu. Może po za tym aby nie trzeba było używać 20 skilli aby coś ugrywać.

Super kompa nie mam więc w nowsze super produkcje na pewno nie pogram. Więc bardziej komp nazwałbym średniakiem.

Czekam na wasze pomysły. Może dzięki wam w końcu znajdę to czego szukam od lat.

Z góry dzięki

Zapomniałem dodać fajnie jak by gra była darmowa. P2W mnie nie martwi. O ile to ważne mam 29 lat więc w jakieś cukierki nie bardzo chce mi się bawić.

Ten sam problem co u mnie. Niby gier na rynku sporo ale żadna mnie nie wciąga. Może jeszcze te GW2 jest całkiem spoko ale to nie to. Może Path of exile? Wiele osób chwali tą grę ale dla takiego nupa jak ja gra trochę odstrasza drzewkiem skilli itp.

A no właśnie. Próbowałem w poe grać swego czasu nawet jak na mnie miałem wysoki 5x lvl (mówię jak na mnie). Ale to chyba nie to. Royal Quest mnie urzekł prostotą i grałem w sumie w to wtedy z dziewczyną to inaczej. Jedyny klimat, który kochałem i kocham do dzisiaj to Mu Online Season 2 no może do 3 max. Ale gdzie tu znaleźć fajnego priva do Mu eh. A Cabale i inne tego typu gry jeszcze żyją ? Aiony,L2 czy WoW mnie nie interesują od razu napiszę.

Może Tibia? Mimo tylu ułatwień w porównaniu do wcześniejszych lat, gra jest całkiem przyzwoita i wciągająca.

Ja zaproponowałbym ci Archeage ponieważ jeśli chcesz trochę zabić czas to ta gra będzie idealna o ile nie przeszkadza ci z resztą p2w które aktualnie jest mniej odczuwalne przez nowy set hiram który można łatwo zdobyć farmiąc a ulepszając irobiąc rajdy. Sam przez pewien czas szukałem gry do której mógłbym się przykleić i jak na razie postawiłem na AA i nie żałuję w sumie . Jak coś to zapraszam na Legacy serwer Jakar :smiley:

co jest wciągającego w Tibi aktualnie? I przyzwoitego?
Nie piszę tego prześmiewczo, ale sam po czasach 7.6-8.0 nie moge się przekonać i wrócić, widze tam tylko “hajs” i fakt, że teraz pvp nawet straciło urok i sens, nie ma co robić w samej grze … tzn takie ekspienie dla siebie jest bez sensu jak w około + 700

Właśnie myślałem nad ArchAge ale kurde tyle tam skilli, że masakra. Tibia niee to nie to czego szukam raczej.

Jaka postka na RojalQ?

Sam mam trzydzieche na karku i ze wzgledu na nostalgie z dawnych czasów zacząłem sobie grywać w GTA 5 Online i jest wszystkim tym czym marzyłem aby było gta kiedy miałem te 10-15 lat, a nawet czymś więcej :wink:
Pamiętne czasy gta1/2 po lanie :heart_eyes:

@edit
ArcheAge nie polecam ze wzgledu na p2w. Poza tym to najbardziej nieliniowa gra w którą grałem, co dla mnie było akurat ogromnym plusem. Jest ona duża, rozbudowana, nie jest prosta, więc wątpię czy to to czego szukasz.

Metin2 jakiś PRIV 5/6 Skilli prosty system bijesz potworki i robisz eq

Metin też odpada. Mam 29 lat nie mam 15 aby grać w gry typowe dla dzieciaków. Wizardry Online to była gra mroczna i miała też to coś. Czyli pernamentną śmierć ajj to były czasy. Jeden błąd i od nowa cała gra.

Nawet jak przeraża Cię ogrom skilli i klas w ArcheAge to masz całą masę innych zawodów w grze i wcale nie musisz być gladiatorem. Jest to chyba największy świat ze wszystkich MMOrpg (pomijam światy proceduralne), który ciągle puchnie (dochodzą nowe krainy). Można zwiedzać świat podwodny, nawodny, lądowy i w powietrzu. Np na początek postaw sobie za cel zrobić pierwszy model łodzi podwodnej i pierwszy model samochodu z napędem na 4 koła i zdobądź skrzydełka z niewidzialnością do latania i motorówkę z upgrade do handlu. I do tego dąż. Tu jest naprawdę bardzo mocno rozwinięty craft.

Albo scraftuj sobie kuter rybacki i zajmij się łowieniem ryb normalnym lub sportowym. Albo postaw duży dom i zajmij się crafceniem mebli i meblowaniem go, zdobieniem gadżetami i własnymi grafikami, albo zajmij się komponowaniem własnej muzyki i potem graj ją publicznie dla sławy i sprzedawaj na AH. Albo zajmij się rolnictwem, hodowlą bydła, czy produkcją mleka, czy ogrodem , czy farmą itp. To tylko wycinek możliwości ArcheAge.

Albo sobie postaw za cel samo zobaczenie największego bossa fruwającego w krainie z wyspami powietrznymi, albo największego potwora w oceanie, albo dungeona na dnie oceanu.

Ja gram ponad 3 lata i ciągle mam do czego dążyć. Gram też w Black Desert Online, która przy ArcheAge to jest słabo rozwinięta gierka.

Można też zapisywać utwory muzyczne stworzone przez innych graczy i nimi handlować na AH. Podaję link do bazy - 4 416 utworów na dziś. Naturalnie jest cała masa instrumentów, czy to stacjonarnych, czy przenośnych o różnym brzmieniu.

Wszystkie gry są dla dzieci

Spróbuj Villagers and Heroes. Świetne mmo, które jest czymś w rodzaju połączenia WoW z Runescape. Rewelacyjna produkcja, która w moim mniemaniu powinna widnieć w jakiejś czołówce listy odstresowujących gier. No i ma bardzo przyjemny model f2p. Niby taka niepozorna gierka, ale potrafi dać sporo frajdy.

Aaa kiedyś grałem w to Villagers ale dawno temu. A co myślicie o Lotro ?

Patrząc na te wymagania i marudzenie to powiem wprost, odpuść sobie gry MMO :wink:

1lajk

Grałem trochę jakieś dwa lata temu. Grafika nie najwyższych lotów, więc spokojnie uciągniesz. Generalnie jest freemium tj. coś tam za darmo, a reszta w paczkach. Nie ma presji na lvl capa, generalnie gra dla fabuły i mechanik powiązanych z tym uniwersum. Jak ci ta gra nie podpasuje to spróbuj DDO, coś podobnego ale w klimacie D&D.
Od biedy może spróbowałbyś Secret world Legends. Co prawda w tej części zlikwidowali koło skili, ale w większości duch gry przetrwał. Walka sztywniawa, gra raczej eksploracyjna (i jak lubisz wyzwania to przejdź sobie bez pomocy rozwiązań z neta). Cap polega na farmieniu czegoś. Może to nie jest gra na tysiące godzin, populacja taka sobie (dungów raczej nie wysolujesz), ale jako “stary pryk” docenisz może nawiązania do “paranoi i teorii” lat 90 i początku 21 wieku.

idąc twoim “dorosłym” tokiem myślenia, gra mroczna to dla dorosłych ?
To wiedźmin jest dla starych? A jeśli Gothic jest też mroczny to nie od 16 :smiley:

Tibia ma aktualnie bardzo szeroki kontent, nie tylko expisz. Masz Bestiary, dziennie taski/questy/bossy/odkrywanie mapy, jakieś imbuingi, teraz exp w grupie ma większy sens niżeli za czasów 7.x~. Jedynie pvp kuleje, ale to nie tylko przez samo PVP jakie jest w grze, ale też przez graczy. Są wielkie dominanda na serwerach Open pvp, jeśli nie masz znajomości w rządzących gildiach to twoja gra prędzej czy później się skończy. Czym wyższy lvl tym trudniej, ponieważ większość lepszych spotów jest obleganych przez rządzące gildie, a Polaczki tylko szukają pretekstu żeby cię ubijać ile się da. Sens gry na globalu to tylko serwer Antica, gdzie gra za dużo ludzi żeby bylo jakieś dominando albo serwery “Non pvp”, a szczególnie te bardziej zaludnione jak Secura, gdzie masz niesamowite społeczeństwo graczy, bardzo pomocne. Ogólnie Tibia rozrosła się bardzo i moim zdaniem jest coraz lepszą grą, gdyby taka Tibia była 15 lat temu grałoby wtedy w nią jeszcze więcej ludzi. Aktualnie jest dużo lepszą grą i dużo bardziej grywalną niżeli stara Tibie 7x. 8x. Lecz mamy takie czasy , że MMORPG już staje się coraz mniej popularne, dzieciaki wolą jakieś Lole, Puby, DOty i fortnite. W mmo w większości grają starczy gracze.

Wracam i ponawiam pytanko :smiley: Może jakieś mmo bez miliona questów , klas itd ? coś w stylu mu online ? tylko poe zostało ? czy cos jeszcze znacie