Temat o bohaterach i nie tylko

A nie Legion Comander, nie stakuje dmg ? Jak wygra duel, albo sojusznikowi. Nie pamiętam jak to działa, no cóż to szukam herosa co walczy wręcz. Aby nie był zbyt łatwy, ani zbyt trudny.

Pisałeś o creepach, takich bohaterów właśnie nie ma. :q Tak, Legionka za wygrany duel zgarnia dmg. Za przegrany oczywiście daje przeciwnikowi

Tak wiem, ale jedyny champion co skaluje DMG to jest właśnie Legionka. Wiem, że za crepa nie dostaje. To chyba nią sobie pogram :)

Pudge/Nortrom też dostaje DMG za zabicie (przelicza się ze statystyk). Są to mniejsze ilości, ale pudge dostaje też przy tym właśnie życie, a Nortrom mane + więcej kosi ze swojego orba dodającego bodaj +70% inta do ataku

To dobrze wiedzieć, chociaż ten nortom wygląda też fajnie. Lepiej się wybić z niskiego mmr, grając czymś co z pozoru wydaje się op : jak riki ?

nie przyzwyczajaj sie do rikiego bo potem bedziesz plakac :P Spojrz na bohaterow majacych najwiekszy winrate i ogarniaj :)

Dobre ogarnięcie earthshalera, enigmy, sand kinga lub magnusa i sam robisz teamfighty. Polecam ES :D nie ma to jak blink i R ^^

Jak można przyzwyczajać się do jednego herosa? To nie jakiś rpg. Dobry gracz umie grać każdym bohaterem i wybiera takiego który w porównaniu do przeciwnika ma na niego jakiś sposób.
I co zamierzasz grać LC wszystkie rankedy? Bohatera dostosowujesz do innych w twoim teamie, tym bardziej do bohaterów przeciwników.
Od razu odpowiem: Tak grałem/gram w Dotę. Przegrane mam 1k godzin i 4k MMR.

Ja wyznaję zasadę skupić się na czterech championach na danej pozycji, ogarnięcie wszystkich bohaterów to czasu by mi nie starczyło. Pro gracze też mają swoich ulubieńców, więc nie grają wszystkimi. Każdy gra jak lubi, no-life nie jestem. Więc wolę się skupić na 8 postaciach, niż 100 i nie znając mechaniki gry.

Oczywiście, że można mieć swoich ulubieńców, ale jeśli nie będziesz ogarnial jakiejś postaci (przynajmniej w pewnym stopniu) to nie będziesz tez umiał grać przeciwko niej bo nie będziesz znał jej możliwości. ^^

Dokładnie tak jak napisał RayXX :P
Myślisz, że Ci pro nie grali nigdy innymi postaciami? Na turniejach losują z ograniczonej puli lub wybierają bohatera najbardziej przydatnego w danym meczu. Wiadomo każdy ma jakiegoś ulubionego herosa, ale nie należy się do niego ograniczać. Spokojnie można zagrać każdą postacią i nie być nolife'em :) Ja sam pogrywam sobie po pracy meczyk(jak mam więcej czasu to 2 xd).
Np nie każdy Support będzie dobry dla danego Carry. Skąd możesz to wiedzieć? Obserwując innych z twojej drużyny lub z przeciwnej, albo najzwyczajniej samemu próbować.
Sam przestałem grać mecze All Pick. Przerzuciłem się na Single Draft i All Random, dzięki tym meczom sporo nauczysz się czy warto grać danym bohaterem :)

A gdzie tak napisałem ? Wiadomo znajomość wszystkich skili postaci to podstawa, potem znajomość mapki, co gdzie kiedy. Każda metoda jest dobra aby wygrać, a feedowanie w docie boli najbardziej. A to nie jest moja pierwsza moba, więc spytałem się o stakowanie postaci. Dostałem odpowiedź, że kilka jest i zwrócę na to uwagę.

Jestem początkującym graczem, lubię grać Phantom Lancerem ale nie zawsze mi dobrze nim idzie (czasem mało dmga), szukam w miarę podobnej postaci, najlepiej jakby nie wymagała dużo farmy. Myślałem nad Legoin Commander.

Wiecie może co jaki czas wychodzi postać?
Czy w grze można spotkać tylko ruskich graczy?
Jaka była ostatnia postać która wyszła?

Postaci nie tyle wychodzą, co są dodawane. W modzie do W3 jest jeszcze Zet, który w grze chyba znajdzie się razem z Azgalorem, bo oboje gdzieś tam od długiego czasu się pojawiają. Co do nowych, to nie wiem specjalnie się tym nie interesowałem, ale prawda jest taka, że nie są oni potrzebni. To nie Liga Legend, gdzie trzeba napędzać rynek i dodawać nowych bohaterów, bo starych się nie umie naprawić i wycisnąć czegoś nowego.

Nie, w grze można spotkać wszystkich ludzi, odznacz język ruski i weź serwery z dala od nich, a będziesz ich spotykał mało.

Auroth czyli wywerna była ostatnia

Jaką postać byście polecili do gry na początku. Już kilka razy próbowałem grać w Dote, ale jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonała.
Może snipier?

Dość długo grałem w LoL'a (jakieś 2-3 lata) i w HoTSa jakiś rok :)

Sniper wymaga dobrego pozycjonowania i na dobrą sprawę aż taki łatwy do gry nie jest. Oczywiście na niskim poziomie jest praktycznie nie do kontrowania, tak jak Riki. Polecam od początku grać wszystkim i zaznajamiać się z mechaniką jak największej ilości. Jedynie odradzam Invokera i Meepo, bo to są zwyczajnie postaci, których żaden nowy gracz nie będzie w stanie opanować.

Doświadczenie raczej dużo tutaj nie da, ponieważ mechanika jest zupełnie inna. Dobijanie creepów to dla nowych graczy w docie zmora, a fakt że przeciwnik może dobijać twoje sprawia że nie jeden będzie miał problemy z farmieniem. Do tego dochodzi fakt, że many jest jak na lekarstwo i jedna umiejętność zużywa cały pasek. Też problemem jest tracenie złota, gdzie w każdej innej grze śmierć nie boli, a tutaj tracimy złoto i czekamy dłużej

Jaką postać byście polecili do gry na początku. Już kilka razy próbowałem grać w Dote, ale jakoś nigdy mnie do siebie nie przekonała. Może snipier?Dość długo grałem w LoL'a (jakieś 2-3 lata) i w HoTSa jakiś rok

Bierz Pudge.

Twórz gildie/klany, zapraszaj znajomych, umawiaj się na rozgrywki i korzystaj z dodatkowych funkcji. Dołącz do nas na www.needparty.eu

Chciałbym założyć temat gdzie będzie się pisało, na temat bohaterów. Jednak nie chcę o bulid'ach (tylko po co ? - jak są poradniki). Głównie mi chodzi o bohaterach :

- Kim grać na początek,

- Kto jest trudny,

- Kto ma ciekawą mechanikę,

- parę słów o jungle,

- trochę o mapce,

- o zdobywaniu złota,

- o core przedmiotach,

- można pisać o contrach (o ile są).

No i o wiele innych rzeczach związanych z grą. Może jakieś sztuczki - stosowane przez wyższych graczy. Mam nadzieję, że trochę odżyje dota 2.

18471414779546398588.jpg