Tibia Antica

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy warto po latach wrócić do gry, jak się miewa populacja czy 700 osób na świat tibi to dużo czy też nie , nie pamiętam dokładnie jakie ilości gracze przypadały na realm w czasach świetności tibi więc chciałbym zapytać, czy nadal może sprawić mnóstwo zabawy ten tytuł, z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Jeśli wracać to tylko na Anticę :D Uważam, że warto. Boty są zwalczane (jeśli ktoś powie, że nie to chyba już parę ładnych lat nie grał albo jest zwykłym hejterem). Na wyższych lvlach praktycznie nie ma botów. Jedynie małe lvl. W tibie nadal się gra bardzo przyjemnie, jakiś tam klimat został i naprawdę warto bo i tak ciężko znaleźć coś lepszego (ja teraz gram w gw2 i jest super, ale inne "nowe" gry w ogóle mi nie przypadły do gustu). Jeśli chodzi o populacje to wieczorem na antice dochodzi do 900 osób. Jest to bardzo dużo, bo limit serwera to 1000-1050 no i tyle grało kiedyś. Na antice naprawdę czuć ogromną społeczność. Czasami też dochodzi do limitu 1000 osób i są kolejki :) Także polecam powrót do gry. Teraz jest dużo bardziej casualowo niż kiedyś, bo blessy, bonusy do expa itp. Tylko radzę kupić pacc, bez to pograsz do 20 lvla i się znudzi.

Dziękuje za rozbudowaną wypowiedz.

Edit: Na jakim kliencie byś zalecał gre ten webowski czy zwykły pobierany, chciałbym grać sorcerem i zauważyłem że ten webowski ma miejsce na skille co by mogło ułatwić o wiele bardziej nim gre ;)

Polecam klient stacjonarny i na wersji 11.

Weź pod uwagę że gra od początku ms/ed bez CC(wiadomo gdzie kupić) to katorga. Zrób sobie pałka i pograj trochę na faccu. A nawet jak od razu zaczynasz grać z palcem to sobie sorka wyskiluj na offie a graj palkiem.

Nawet nie musi kupować CC, serio. Grając sorcem wystarczy, że poprosi jakiegoś randomowego typa to mu rzuci pewnie 30k. Dla hlvli to jest nic nie warte kiedy z expa przynoszą po 700k. Jeśli masz zamiar kupić pacc to graj tym magiem. Na faccu nie ma on za bardzo spelli a skillowanie magic lvla może być uciążliwe bez offline trainingu. Jeśli nie chce się skillować na faccu, a chcesz sobie po prostu pograć to zagraj palkiem.

No właśnie i słyszę tu o skillowaniu offline to rzecz, która trochę odstrasza i że lepiej zagrać pierw tym lub tym, ja to raczej casualowo będę sobie expił z czasem może pacc nie wiem po prostu sentyment za mną podąża jeszcze z czasów młodości, ale nadal chyba bez zmian ten tytuł pozostaje hardkorem, chociaż to też na plus ;3

No właśnie i słyszę tu o skillowaniu offline to rzecz, która trochę odstrasza i że lepiej zagrać pierw tym lub tym, ja to raczej casualowo będę sobie expił z czasem może pacc nie wiem po prostu sentyment za mną podąża jeszcze z czasów młodości, ale nadal chyba bez zmian ten tytuł pozostaje hardkorem, chociaż to też na plus ;3

dlatego polecam medivia.org gra tam w godzinach szczytu ponad 3000 graczy :) jakby co serwer Pendulum 10x exp, legacy 2x exp, spectrum 1x exp :)

Polacy tam grają?, i czy wzoruje się to na realu? ale wiesz global to zawsze global chyba że na prawde jest tak kiepsko jak wiele osób mówi, chyba po tej grze zostaje tylko sentyment starych czasów, nie ukrywam że grafika pixeartowa bardzo jest urocza dla oka w tej grze :D

Ja bym na Twoim miejscu grał tym sorcem/druidem i nie słuchał się tych wypowiedzi "graj tym skillaj tego". Po prostu grasz a jak możesz to dajesz na offline training i mlvl będzie skakał. Najlepiej to załatwić sobie te 50k~~ i po prostu expić z exori vis + offline training to styknie. Ksarou może potwierdzić skuteczność tej "techniki" bo wyexpiłem już tak multum postaci w krótkim czasie(1-100 w tydzień +/-)

A gra jest nadal warta poświęcenia czasu. Mapa jest mega rozbudowana, jest wiele nowych stworków/lokacji/questów + nowe systemu ulepszania, A do tego już Tibia nie koniecznie jest grą solo bo exp w teamie jest miodny(Grimvale, nowy hero cave, helle, grimy itp) i już na 50 lvlu ludzie expią w teamie ^^

ps. Jeśli jesteś starym graczem to polecam Morte. Obowiązują tam stare zasady pvp(retro-pvp).
ps2. Nowe zasady pvp(na zwykłych open-pvp) są bardzo kiepskie.

A jakie są te zasady dokładnie? Co do inwestowania golda w postać to o co chodzi mógłbyś mi to rozwinąć? Z góry dziękuje

Nowe zasady są po prostu chore. Można przechodzić przez graczy cały czas chyba, że odpalisz czaszke to wtedy zablokujesz. Są wtedy stwarzane chore sytuacje, że masz np czaszke i gdzieś się ukrywasz. Gościu stanie w przejściu tak, że Cie zablokuje i wtedy Ty nie możesz wyjść ale ten gościu dopóki Cie nie zaatakuje to wszyscy przez niego mogą przejść. Robi się tak, że zlatuje się gildia a Ty nie możesz nic zrobić bo Ty masz trapa a oni przez niego przechodzą. A na starych zasadach to wszyscy się blokują cały czas(nie ma przechodzenia przez postacie nie ważne czy ma czaszke czy nie). Kolejną rzeczą są fragi za kolesia. Na STARYCH zasadach jeśli wybierzesz się w np. 10 osób na jakiegoś gościa to fraga(3 na dzień to red skull) zaliczy osobie która zada najwięcej dmg i tej która dobiję ofiarę czyli można wybrać się na parę osób jednego dnia choćby pomóc trapować(zablokować ofiarę) i to jest ok. Na NOWYCH zasadach jak pójdziesz w 10 na 1 gościa to choćbyś zadał tylko 1 strzał z łapy to już zaliczy Ci fraga. Czyli 2 wypady na dzień max. Do tego dochodzi to, że jak chcesz kogoś zablokować albo rzucić magic walla(taka ściana co blokuje) to musisz odpalić czaszkę i za to też masz jakąś 1/3 fraga. Czyli nawet nie możesz pomóc kolegom kogoś zablokować bo i tak możesz dostać fraga. Tego jest multum ale w skrócie. Retro-pvp to są stare tibijskie servery z 2007 roku a open-pvp to nowe dziwne chore servery XD

A co do golda to po prostu za te 50k kupić jakieś słabiutkie eq za 2k i reszte inwestować w mana potiony żeby non stop używać czarów co będzie skutkować szybszym przyrostem mlvl co da nam większy dmg/heal co znowu zmniejszy zapotrzebowanie na mana potiony i leczenie ^^

Antica kusi populacja lecz te nowe zasady odstraszają, ciekawe czy jeszcze istnieją rockslayerzy lecz na długa metę jest to bardzo nudne. Zobaczę który serwer wybiorę w zasadzie to chce sobie odświeżyć wspomnienia plus zobaczyć zmiany a może mnie wciągnie, ciekawi mnie jakie są nowe lokacje i mounty i ta grafika wydaje się być bardziej urocza teraz. Dziękuje bardzo za wyjaśnienie ;)

Osobiście polecam Antice sam powróciłem całkiem niedawno do tibii i expii mi się tam bardzo przyjemnie. Co do nowych zasad pvp to są one po prostu bardziej sprawiedliwe, chcesz brać udział w pvp? To musisz włączyć sobie to pvp a jak nie to nie. Botów faktycznie obecnie jakoś strasznie ubyło. No i najważniejsze to koniec lagów :)

Kolego leć na Mortę bo populacja jest podobna do tej z Anticy a też gra masa polaków ;) Na stan z 16:30 to Morta 500 a Antica 650.

Do tego dochodzi fakt, że na Anticy bota musisz zabić czaszką. A na Morcie to możesz bota trapnąć, nalurować czy nawet nabić mu pk ;)

@adriano1191 to nie są sprawiedliwe zasady kiedy oni wezmą udział w pvp wtedy kiedy już będą elegancko ustawieni ;)

wrócę do domu to rozważę ten dylemat to z koszeniem botów brzmi przyjemnie lecz fajna jest opcja kiedy nie chce brać udział w pvp nie będę się wkurzać ze ktoś mnie zabije i spadnie lvl co równa się poświęcony czas lecz traci się dreszczyk emocji i ten hardkor ;3

Znaczy jeśli ktoś Cie będzie chciał zabić to i tak zabiję bo Ty o tym nie decydujesz. Tylko jeszcze przylecą w 5 poprzechodzą przez Ciebie, siebie i potem odpala czaszke to jeszcze gorzej xD

I gdzie tu sprawiedliwość jaki

to

ma sens ten system xd

On nie ma logiki xD

To czemu ludzie grają tam przenikanie w tibi traci dusze w każdym mmo się przenikanale nie w tibi swoją drogą outfity i mounty za kasę czy zdobywa się?

Mounty i Outfity są do zdobycia w grze a szczególnie te unikalne ^^ W sklepie są tylko brzydkie :D Grają tam bo oni to zmienili mimo protestów. Dopiero po paru latach na prośbe graczy zrobili retro servery.