Top 5 Najgorszych MMO

Z zalozenia metin musi byc ta najgorsza gra. ehh..

Ja wiem, ze mozna zrobic tylko jedno pierwsze dobre wrazenie, ale zeby moc ocenic gre, a nie jej 1% trzeba by w nia dluzej pograc.

Tak tak, bronie metina, bo sam w niego gram. Tak samo, jak wy bronilibyscie swoja gre, gdyby byla ona uznana za najgorsza.

Ale inaczej, powiedz mi co wiesz o tej grze i co w niej osiagnales, a ja powiem Ci czy tak na prawde masz jakakolwiek wiedze na jej temat.

Oprocz drakensang nie gralem w zadna z wymienionych gier (tzn nie dluzej niz jeden dzien) i nie bede sie na ich temat wypowiadal. Po prostu nie mam podstaw.

Uwazam, ze ocenianie gier po wstepnych wrazeniach nie ma sensu. Wszak istnieje wiele gier, ktore maja odrzucajaca (moim zdaniem) grafike, jednak sa bardzo grywalne i maja wielkie ilosci graczy.

Ok anty-fani metina, zjedzcie mnie :)

Popełniłeś podstawowy błąd: Poleciałeś po opinii innych graczy. W którą gram? Każda z wymienionych wyżej gier oferuj coś czego nie ma w innych grach, a o czym niefrasobliwie nie wspomniałeś. Tibia jeśli nie patrzyć na jakże rozbudowaną grafikę, oferuje systemy, których nie zasmakujesz w innych grach. Full drop, skille wzrastające przez używanie, pvp o którym mówisz też jest plusem, a nie minusem, bo raz dwa można kozaczka, który mówi jaki to on nie jest ustawić do pionu. A jeśli chodzi o zabijanie innych graczy - uciec zawsze zdołasz. No chyba, że botujesz. Bardzo dobry sposób na pozbycie się ich. Gdyby inne gry oferowały full pvp problem botów skończyłby się raz dwa. Społeczność? Dzięki takim jak Ty coraz więcej dzieciaków z ADHD, jak to ładnie ująłeś, uznaje, że to nie gra dla nich, że przecież nie będą grać w tak gufffnianą grę. Jeszcze rok, dwa i w Tibii zostaną gracze, którzy grają dla przyjemności, a nie po to by trollować.O Karmie się wypowiadać nie będę, ale co tutaj ukrywać. Nie wymagaj od gry by była realistyczna. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju mechanizmów, modeli postaci przemawia to do większej rzeszy graczy i szczerze powiem w d*pie oni maja realizm (wszakże prawie każde MMO na realizm nie stawia), a mają przyciągnąć graczy. Chcesz czegoś realistycznego - pograj CoD czy BF na singlu.Drakensang Online - to jest H'n'S to o jakich questach mówisz? Monotonne zabijanie potworków - przecież właśnie o to w tych grach chodzi. Wszystko co napisałeś skreślałoby gry mmo, które nie są slasherami. Ale zasiadając do tego typu tytułu trzeba przestawić myślenie. Tobie to nie wyszło. Brak pełnej polonizacji? Cieszmy się, że chciało im się d*pę ruszyć i pomyśleć o nas. System wypadających mrocznych monet z mobów zapewnia całkowity brak potrzeby wydawania realnej gotówki - kolejny plus.APB: "Długo się zastanawiałem czy ten tytuł powinien w ogóle znaleźć się na tej liście, z braku innych pomysłów (tak wiem, jest dużo złych gier, ale ja opisuje te w które grałem)" i tu wykazujesz się ostatecznie całkowitym brakiem poszanowania dla dobrej gry. Zamiast zrobić top 4 czy zrzucić ją na 5 miejsce wsadzasz grę, którą uważasz za całkiem niezłą na 2 miejsce na liście...W Metinie sprawa ma się podobnie jak w Tibii. Zapominasz, że gra ma już 6 lata, że nie może się równać z grami, które wyszły rok później. Ale mimo wszystko jest cholernie grywalna, jako jedna z pierwszych oferowała możliwość wędkowania, co później było wielokrotnie wykorzystywane przez inne gry. Oczywiście można było wtedy grać w WoW'a, ale sam nawet mając wtedy nascie lat nie mogłem sobie pozwolić sobie na abonament. To tak jakbyś teraz napisał że tetris jest gówniany, a Mario ma ch*jową grafikę.Tu do Tibii i Metina sprawa łączona. Nie jest wydawcy winą, że dzieciaki siedzą w ich grach. Rzadko kiedy Neokids robią coś wbrew regulaminowi balansując na granicy. Bardzo często GM nie mogą z tym nic zrobić. I nie jest to wina gry, a społeczności, którą poniekąd my tworzymy. To tak jakbyś powiedział, że wszyscy Polacy to idioci - bazując na naszych politykach. Fajnie, ale tak nie można.I nie chodzi tutaj, że bronię ukochanych gier. Raczej w głowie mam co najmniej 20 innych tytułów, które powinny znaleźć się na tej liście z powodów znacznie bardziej wyszukanych niż "dzieci neo fuj, grafika fuj, nie grałem w więcej gier". 4 tekst? super. Ale w takich momentach pograj w więcej gier, nabierz w nich doświadczenia itd. jak wcześniej mówiłem w przypadku recenzji FW - nie powinno się pisać o grach MMORPG, bo nie sposób ich ogarnąć. Jednak pisanie na podstawie pierwszego wrażenia jest żałosne. Jakby się nad tym zastanowić... Skoro APB znalazło się na liście, bo nie miałeś więcej pomysłów, a pozostałe opisujesz w oparciu o kilka minut (godzin) grania, to w co ty grasz i jakie masz prawo się wypowiadać na temat, który jak można wywnioskować z listy nie masz bladego pojęcia.

W tibii nie uznałem systemu PvP jako wada! Wręcz przeciwnie. Co do społeczności i dzieci z ADHD które stwierdzą po przeczytaniu tego tekstu, że Tibia jest fuj - pokaż mi takie dziecko w tych czasach, które z przyjemności coś czyta na własną rękę, nawet jeśli takie się znajdzie to jego reakcja będzie raczej wyglądała następująco "bluzgi bluzgi bluzgi, tibia nie jest taka zła, bluzgi, obrażanie itp"

Co do Karmy - wymagam od gry realizmu i na tym bazuje moja WŁASNA (zaznaczam już poraz tysięczny)ocena. Jeśli mnie to wyraźnie boli, przeszkadza (i to nawet bardzo) to według mnie gra zasługuje żeby w MOJEJ opinii znaleźć się na MOJEJ liście, najgorszych według MNIE gier MMO. Ludzie, to chyba nie jest takie trudne do pojęcia.

Drakensang online - grałeś w to? Problem tej gry polega na tym, że jak w to grasz to sam nie wiesz czy to jest hack'n'slash czy RPG, widok izometryczny, horda potworów, ale jak wchodzisz do miasta to masz dużo questów, które się bierze najzwyczajniej z przyzwyczajenia albo dla nagród, to chyba normalne, że jeśli twórcy oferują Ci zadania, dzięki którym szybciej wbijesz upragniony max level i przy tym dostaniesz nagrody to je bierzesz. Mroczne Monety są dla mnie wadą, bo twórcy obiecują, chwalą się a tak naprawdę leci to powoli i żeby uzbierać na coś konkretnego naprawdę musisz być cierpliwy, nic innego jak reklama item shopu. Oczywiście mógłbyś odkładać przez jakiś czas, ale to tak jakbyś wrzucał do skarbonki po 5-10 gr jak Ci zostanie z jakichś zakupów i oczekiwał, że uzbierasz na samochód.

APB - Jakbym zrobił top 4 i napisał, że planowałem zrobić top 5 ale nie umieściłem APB bo z jednej strony wydaje mi się fajna, a z drugiej strony może być w MOIM (jeszcze raz powtarzam) mniemaniu skazana na porażkę, co mnie okropnie wkurza, to ktoś równie upierdliwy mógłby się doczepić, że zrobiłem to na odwal się i byłem leniwy (tak tak wiem, w Twoim mniemaniu też jestem leniwy, bo nie grałem w grę, która na starcie mi się nie podoba dłużej niż ponad dwie godziny. Mimo że w APB grałem jeszcze jak była płatna, a na Tibii straciłem rok życia jak jeszcze uczyłem się w gimnazjum.). Tak jak zaznaczałem wcześniej, temat APB to temat rzeka, można by o tym gadać i gadać, przekrzykiwać się (czego dowodem jest nawet ich samo forum i prowadzone tam dyskusje) czy jest dobre czy złe.

Metin - no tak, ale popatrz na taką choćby Ultime Online. Jest stara jak cholera, a dalej rajcuje jak mało która gra, dlaczego? Bo ma dużo nietypowych rozwiązań, których nowe gry nie mają. Metin nigdy nie wnosił nic nowego (łowienie ryb? prosze cię w Tibii to było, a wydaje mi się że jest starsza od metina), dla mnie zawsze to będzie jakiś kolejny azjatycki crap, które są wypuszczane masowo i kultywują zasadę "grind grind i jeszcze raz grind" (Niby są tam jakieś questy, ale oboje wiemy jak one wyglądają). A co do społeczności, już przy Tibii zaznaczałem, że nie wszyscy gracze tacy są, ale są wyraźną mniejszością. Skoro w tekście o metine napisałem, że mam wrażenie że większość graczy przesiadło się z Tibii na Metina, to miałem też na myśli tą "normalną" garstkę osób.

Z pisaniem na temat gier MMO masz racje, ciężko to ogarnąć bo trzeba by podciągnąć level do maksymalnego, sprawdzić jak gra wygląda w end-game i wtedy opisywać wszystko jak tralala, tyle, że zaznaczę jeszcze raz - jak grasz w coś, co Ci się nie podoba to ile chcesz się męczyć, tym bardziej, że nie jest to jakaś profesjonalna, komercyjna redakcja, tylko zwykła niszowa stronka, gdzie piszemy teksty, każdy na tyle na ile umie. Dlatego zauważ, że większość ludzi którzy oceniają gry MMO bazują na pierwszych wrażeniach albo opisują je przez dłuższy czas (co też może być problematyczne, bo gra traci na "świeżości" jeśli recenzja ukazuje się np miesiąc po premierze, prawda?). Wyjątkiem może być, jeśli np ktoś napisze na temat gry na którą poświęcił dużo swojego czasu w zakresie prywatnym. Tym bardziej, że nikt z nas tak na prawdę nie ma czasu, żeby siedzieć po 10 godzin dziennie, grając, żeby szybko dojść do max levelu i zrobić tekst, zanim gra straci na opisywanej wcześniej "świeżości"

I nie "poleciałem" po opinii użytkowników tak jak to nazwałem, tylko niewinnie zażartowałem, jeśli Cie to uraziło to przepraszam nie miałem takich intencji ;)

@Seomid

Metin na pewno ma swoje wady i zalety, uwierz mi że gdybym miał ją recenzować na pewno bym wyłapał jakieś dobre strony tej gry. Problem ludzi polega na tym, że nie potrafią zrozumieć, że w tym tekście nie miałem być obiektywny! :)

Ma, naturalnie ze ma wady i zalety. Jednak moim zdaniem do pisania recenzji trzeba byc obiektywnym, albo chociaz pisac ja w obiektywny sposob, kryjac swoja milosc/nienawisc do danego tytulu.

Tak w ogole, to chyba jeszcze nigdy na liscie top shit mmo nie widzialem Plane Shift. Dziwne, bo ta gra chyba laczy wszystkie tutaj wymienione wady :)

Hah... tylko looknąłem na nazwę tematu i już wiedziałem, że nie zabraknie w nim Metin2 i Tibii. Trudno, każdy ma swoje poglądy. Ja osobiście się z twoimi nie zgadzam.

Jak widzę krytycy tego artykułu mówią o obiektywności ,ale krytykując sam tekst tym się nie kierują. To jest zagmatwane. Po prostu krytykujący oburzył się ,że jego lubiana gra jest na tej liście i tyle :) Było takich przypadków już wiele.

beznadziejny tekst, żadna gra nie zasługuje na najgorsze z tych wszystkich oprócz karmy.

Jak widzę krytycy tego artykułu mówią o obiektywności ,ale krytykując sam tekst tym się nie kierują.

Do braku obiektywności, czy może raczej rażącego niedoświadczenia autora artykułu, mogę dorzucić miałkie wykonanie, jeżeli chodzi o ciekawość samego tekstu.

mod_ico.png
Na temat obiektywności czy ogólnego poziomu pracy redaktora, jednak po wydarzeniach z Tobą związanych, to lepiej, żebyś się nie wypowiadał. Wiesz, jeszcze możemy pomyśleć, że się odgrywasz, a przecież tak nie jest, prawda? :) - Kubox

@kozak

Gif piękny. Rozbawiłeś mnie do łez :D

@topic.

Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie oraz każdy tak naprawdę jak sięgnął by pamięcią to mógłby swoje top worst mmo zrobić, ale to nie chodzi o to. Prawda jest taka, że pisząc tego typu tekst nie powinieneś się opierać na ramowych wypowiedziach innych, ani na pierwszych wrażeniach. Nikt nie karze ci grać nie wiadomo ile. Wystarczyłoby, abyś zapytał paru osób które w to grają i nie grają czemu grają lub czemu nie grają. Wtedy uzyskał byś coś na zasadzie pośredniej opinii.

Co prawda z tych 5 tytułów miałem okazję zagrać we wszystkie (dłużej lub krócej) i niestety z jednym tytułem muszę się nie zgodzić. Tak tak chodzi mi o Tibię. Kiedy ja grałem w tą grę (tak tak jestem stary i grałem z 4 lata temu) to ta gra dawała magiczny wręcz klimat. Niestety to właśnie społeczność przyczyniła się do niszczącej reklamy dla gry, która jest jednym z pionierów na tym rynku i wg. mnie należy jej się prawo do pozytywnego zapamiętania.

Recenzja (z łac. recensio oznaczającego ‘spis ludności, przegląd’, w jęz. pol. za pośrednictwem niem. Recension) – analiza i ocena dzieła artystycznego, publikacji naukowej, projektu, przewodnika, poradnika, publikacji multimedialnej, filmu, przemówienia, meczu, mszy itp. Pełni funkcję informacyjną, wartościującą i postulatywną, nakłaniającą lub zniechęcającą.Recenzja odnosi się do aktualnych zjawisk artystycznych i naukowych. Jest gatunkiem o schematycznej strukturze: zawiera elementy informacyjne, analityczno-krytyczne i oceniające. Kompozycja recenzji jest dostosowana do wymogów tematycznych dzieła, określonego odbiorcy, specyfiki medium, w którym recenzja jest publikowana. Krytyczne lub pozytywne omówienie utworu artystycznego lub naukowego, którego celem jest poddanie ocenie wartości tego dzieła w oparciu o powszechnie przyjęte kryteria lub w sposób czysto subiektywny.

Jak możecie zauważyć recenzja nie musi być obiektywna, co więcej to subiektywna(Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość - dla tych, co nie wiedzą) ocena jest używana przez wielu najlepszych redaktorów. Komentarze ludzi są najczęściej zwykłą złośliwością i trollowaniem. Naprawdę dziwi mnie, że tylu z was jest znawcami tematów, ma ogromną wiedzę, potrafi tak wszystko pięknie opisać, a wciąż nie jesteście w szeregach redakcji - jest dział, do którego możecie się zgłosić i tam zostaniecie ocenieni przez administrację.

Sam tekst jest niczym innym jak odczuciem redaktora. Żeby stworzyć listę 5 najgorszych (jego zdaniem) gier nie musi grać we wszystkie tytuły. Co do tego, że nie od dziś wiadomo, że w tibię i Metina 2 grają dzieci neo, to chyba nie uważacie, że wzięło się to z zazdrości o OWN'owanie takiego wspaniałego tytułu. Jeżeli w głowie pojawiła Ci się teraz myśl "to chyba sarkazm" - posłuchaj jej. Zgadzam się z autorem, że są to gry słabe, może i mają kilka zalet, ale są przysłonięte lawiną beznadziejnych wad, przez które odechciewa się grać. W ogóle to jest jedną z istot człowieczeństwa, że każdy ma swoje zdanie, własne odczucia i specyfikę myślenia (studiuję nauki związane z naturą wszechstworzeń, więc wiem co mówię) i nienależy tego "gnoić" - komentując to w ten sposób, dajecie obraz siebie - nieokrzesanych, prymitywnych. Obecnie uznanie na forum czegoś za "dobre" lub "słabe" wiąże się z ryzykiem uzyskanie komentarzy w stylu "jesteś ****, bo się nie znasz", co nie zmienia, że w naszym osobistym odczuciu TAKIE WŁAŚNIE TO JEST! Niestety tak jak fuksiasty nie będę używał zamiast zwrotu "to jest beznadziejne, bo..." - "gra skłania do przemyśleń, bo wątłe zaplecze fabularne z pewnością oznacza, że nasza wyobraźnia stoi tu na pierwszym miejscu" - NIE!

Krytykujecie styl autora, że jest zbyt lekceważący i nie pograł w te tytuły do wbicia ostatniego poziomu - może taki ma styl - lekki i opierający się na pierwszych wrażeniach, opartach także na wiedzy wyniesionej z forum tychże gier.

Krytykujecie wybrane gry - i dobrze, bo na tym także polega dyskusja, ale róbcie to z głową - nie krytykujcie autora za wybór, tylko udowodnijcie mu, że nie ma racji. Np. "Moim zdaniem Tibia, mimo, że zlana falą trolli, jest grą świetną, bo tytuł ten kierowany jest głównie do graczy starszych lubiących hardcorowe doznania. Nigdzie indziej nie tracimy tak wiele po śmierci, a serwery PvP potrafią sprawić, że niejednokrotnie będziesz bał się wyjść z bezpiecznych stref." Niestety fuksiasty musi czytać coś takiego np:

beznadziejny tekst, żadna gra nie zasługuje na najgorsze z tych wszystkich oprócz karmy.
- brak jakichkolwiek powodów, dlaczego, jak ,gdzie, kiedy. Żadna i oprócz - w jednym zdaniu to zaprzeczenie samemu sobie. Przeczytałem wszystkie komentarze i znalazłem jedno jedynie mądre zdanie podsumowujące, wasze (od razu sprosutję, że nie wszystkich, nawet tych negujących, bo wśród nich także są dorośli ludzie, którzy potrafili skrytykować coś mądrze i z głową) zachowanie, które można porównać do zachowania bandy dzieci kierowanej przez małpę:
Jak widzę krytycy tego artykułu mówią o obiektywności ,ale krytykując sam tekst tym się nie kierują.

dzięki @crrracked :)

Witam specjalnie dla tego tematu postanowiłem stworzyć konto na owym forum gdyż chciałbym się przeciwstawić opini na temat gier

Tibia@ twoja krytyka opiera się na grze z tibi 8.0? lub wcześniej w systemie tibijskim wiele się zmieniło na lepsze mianowicie

Mouty dużo nowych przedmiotów dodanych częste aktualizacje ciągle dodawane expy i grafika ciągle się zmienia !!!! na lepsze

dobry system pvp

dzieci neo/adhd taak fakt faktem jest ich dużo ale gdybyś wyszedł po za konto facc i wkroczył na pacc a konto premium nie jest drogie

to byś zobaczył ogromną społeczność kulturalnych opanowanych i spokojnych graczy którzy będą się do ciebie z szacunkiem odnosić gdy ty do nich (+ dzieki tibi gadając z graczami z poza polski możemy podszkolić się w angielskim)

w dodatku dźwięki i grafika w tibi ta gra już 14 lat i nie patrz na nią jak na gre 3d tylko spójrz oczami 2d

co do dźwięku właśnie wspaniale jest że nie ma dźwięków i nie musimy przez całą rozrywkę słuchać tych samych tracków do znudzenia

w ręcz przeciwnie możemy odpalać muzykę jaką tylko chcemy która nam umili expienie

w dodatku może 10% graczy tylko wie że ta gra ma niesamowitą fabułę z podobną nie spotkamy się w innych grach

poszukajcie sobie fabuły tibi cała fabuła jest opisana w 7 chapterach

Witam specjalnie dla tego tematu postanowiłem stworzyć konto na owym forum gdyż chciałbym się przeciwstawić opini na temat gier Tibia@ twoja krytyka opiera się na grze z tibi 8.0? lub wcześniej w systemie tibijskim wiele się zmieniło na lepsze mianowicie Mouty dużo nowych przedmiotów dodanych częste aktualizacje ciągle dodawane expy i grafika ciągle się zmienia !!!! na lepsze dobry system pvpdzieci neo/adhd taak fakt faktem jest ich dużo ale gdybyś wyszedł po za konto facc i wkroczył na pacc a konto premium nie jest drogie to byś zobaczył ogromną społeczność kulturalnych opanowanych i spokojnych graczy którzy będą się do ciebie z szacunkiem odnosić gdy ty do nich (+ dzieki tibi gadając z graczami z poza polski możemy podszkolić się w angielskim) w dodatku dźwięki i grafika w tibi ta gra już 14 lat i nie patrz na nią jak na gre 3d tylko spójrz oczami 2d co do dźwięku właśnie wspaniale jest że nie ma dźwięków i nie musimy przez całą rozrywkę słuchać tych samych tracków do znudzenia w ręcz przeciwnie możemy odpalać muzykę jaką tylko chcemy która nam umili expienie w dodatku może 10% graczy tylko wie że ta gra ma niesamowitą fabułę z podobną nie spotkamy się w innych grach poszukajcie sobie fabuły tibi cała fabuła jest opisana w 7 chapterach

Polejcie temu gentlemanowi za odwagę, założenie konta na tym forum to nie lada wyzwanie! :)

I widzisz, Ty masz swoje zdanie co do pewnych spraw związanych z Tibią, ja swoje. Mógłbym Ci wyjaśniać moje zdanie i wyjaśniać, tylko po co? Skoro zrobiłem to już w tekście, który komentujemy :) zdania nie zmienię, co nie zmienia faktu, że mam sentyment do tej gry ;)

Lata świetności Tibii przeminęły wraz z patchem 8.0. Jeszcze do wersji 7.92 była niezła (technicznie i społecznie). Chociaż osobiście najbardziej spodobała mi się wersja 7.6 - typowy oldschool, jeszcze wtedy było mało polaczków, ze względu na to, że internet nie był w Polsce tak powszechnie dostępny. Później z każdym updatem Tibia schodziła na psy. Niszczyli ją zarówno twórcy jak i gracze (w dużej mierze polaczki i brazole) no i tak umarł swojego czasu jeden z najlepszych tytułów MMORPG.

koles co zalozyl ten teamat to jakis debil mianowicie wypoiadajac sie o metinie gg debilu widac ze grales sam w jakies gowno

warn_ico.png
Warn za obrazę innego użytkownika. - crracked

I tylko o to się tak oburzyłeś? :) Ja na Twoim miejscu bardziej bym się wkurzył na wzmiankę o ludziach obawiających się słowników ortograficznych, niż ogólnej oceny Metina :)

Jak możecie zauważyć recenzja nie musi być obiektywna, co więcej to subiektywna(Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość - dla tych, co nie wiedzą) ocena jest używana przez wielu najlepszych redaktorów.

Zacznijmy od tego, że to nie jest recenzja.

Komentarze ludzi są najczęściej zwykłą złośliwością i trollowaniem. Naprawdę dziwi mnie, że tylu z was jest znawcami tematów, ma ogromną wiedzę, potrafi tak wszystko pięknie opisać, a wciąż nie jesteście w szeregach redakcji - jest dział, do którego możecie się zgłosić i tam zostaniecie ocenieni przez administrację.

6165054f5f5d231311392537199.gif

Sam tekst jest niczym innym jak odczuciem redaktora. Żeby stworzyć listę 5 najgorszych (jego zdaniem) gier nie musi grać we wszystkie tytuły.

Jako od redaktora, wymagam pewnego poziomu pracy - w tym choćby zagrania w wystarczającą ilość tytułów, bym mógł potraktować go na serio.

Co do tego, że nie od dziś wiadomo, że w tibię i Metina 2 grają dzieci neo, to chyba nie uważacie, że wzięło się to z zazdrości o OWN'owanie takiego wspaniałego tytułu. Jeżeli w głowie pojawiła Ci się teraz myśl "to chyba sarkazm" - posłuchaj jej. Zgadzam się z autorem, że są to gry słabe, może i mają kilka zalet, ale są przysłonięte lawiną beznadziejnych wad, przez które odechciewa się grać.

Bynajmniej. Ba, uznaję nawet Tibię za całkiem mocny tytuł. Metin również wciągnął mnie na chwilkę. Nie są to gry wybitne, ale na pewno nie najgorsze. A podawanie graczy za argument jest słabe - każda gra ma kilka serwerów, nie tylko polskich.

Krytykujecie styl autora, że jest zbyt lekceważący i nie pograł w te tytuły do wbicia ostatniego poziomu - może taki ma styl - lekki i opierający się na pierwszych wrażeniach, opartach także na wiedzy wyniesionej z forum tychże gier.

Ciężko to nazwać stylem. To tak jakbyś skomentował kierowcę rajdowego, który nie potrafi prowadzić samochodu że "taki ma styl".

Krytykujecie wybrane gry - i dobrze, bo na tym także polega dyskusja, ale róbcie to z głową - nie krytykujcie autora za wybór, tylko udowodnijcie mu, że nie ma racji. Np. "Moim zdaniem Tibia, mimo, że zlana falą trolli, jest grą świetną, bo tytuł ten kierowany jest głównie do graczy starszych lubiących hardcorowe doznania. Nigdzie indziej nie tracimy tak wiele po śmierci, a serwery PvP potrafią sprawić, że niejednokrotnie będziesz bał się wyjść z bezpiecznych stref."

Z jednej strony racja, z drugiej: hej, on tu jest redaktorem, on powinien się znać.

 Na temat obiektywności czy ogólnego poziomu pracy redaktora, jednak po wydarzeniach z Tobą związanych, to lepiej, żebyś się nie wypowiadał. Wiesz, jeszcze możemy pomyśleć, że się odgrywasz, a przecież tak nie jest, prawda?  - Kubox 

Nie. Po prostu nazwa artykułu wyglądała na tyle zachęcająco, że moje rozczarowanie było zbyt wielkie, bym mógł to pozostawić bez komentarza. Jeszcze mi nie odebrali prawa do pisania postów. Chociaż cholera wie, co wymyślą.

smieszna lista... najgorsze bo w nie, nie grasz :) ?? a xxxx tys ludzi gra :) skonczylem ;]ten portal staje sie jedno linijeny powoli...

Ja powiem tylko tyle tibia i metin powinny byc nie na tej liscie tlyko powinienes zrobic liste kilkia gier z najgorszymi graczami czy jakos tak to nazwac bo to nie gry sa zle.

Istnieją na świecie normalni ludzie i parapety, nic na to nie poradzimy panowanie, tibia, jest grą starych czasów gdy gry robili z grafiką painta ale za to cała reszta była wprost wyśmienita, żadna z tych gier tutaj nie powinna się znaleźć na liście, no może ta karma..., ale w tibi jest 400 poziomów, wątpię by autor tego tematu miał 1/4 maksymalnego lvl., metin to dobra gra,gry niszczą nie poważni gracze, w szczególności młode pokolenie które z roku na rok jest co raz to głupsze, i dopiero mądrzeją w wieku 17 lat, są do tego anty na gry bez dobrej grafiki, nie wiedzą co to znaczy fabuła, i tak o to oceniają gry ala tibia,metin pisząc ale "guwno lub gufno".

Tyle na temat z mojej strony.

Przeczytałem cały artykuł i moje wrażenia na jego temat są nieprzychylne. Co do dwóch tytułów to spodziewałem się je spotkać, a mianowicie chodzi o Tibie i Metina. Było to zagranie czysto psychologiczne. Twój artykuł przedstawia subiektywną opinie, więc ... po cholerę mam go czytać? Czytam artykuł po to aby poznać obiektywną opinię ( możesz uczyć się od Omera z mmohut). Idąc dalej wnioskuje że twoja znajomość gier MMO nie jest aż taka duża, patrząc na to jaką powinien mieć redaktor, nieprawdaż? Nie podobają mi się twoje artykuły. Może niektóre gry zasługują na to aby się tu znaleźć , ale uzasadnij to jakoś konkretniej! A nie w stylu , bo tu są dzieci neo ... Chyba skończę czytać artykuły na tym forum, bo ich poziom (No może artykuły Guru i paru redaktorów (albo byłych bo dawno już na tym forum w sumie nie siedziałem) trzymają jakiś poziom. To tyle w temacie.

P.S. Autorze tego artykułu, nie mniej do mnie pretensji! Ponieważ jak chcesz być Redaktorem, to musisz liczyć się ze słowami krytyki. A że one nie są aż tak tobie przychylne ... no cóż... życie.

Omer jest obiektywny? Gdzie, kiedy, jak? Ponoć nie można być obiektywnym i pisać (w jego wypadku robić materiały filmowe) artykuły opierając się na pierwszych wrażeniach, a on to w dużej mierze robi i nie wmówisz mi, że gra w coś dłużej niż przypuśćmy 20-30 godzin bo nie jestem w stanie w to uwierzyć patrząc na ilość materiałów wrzucanych przez niego tygodniowo :). Poza tym on to już robi jakiś czas, nie chcę się znowu tłumaczyć tym, że jest to jedna z moich pierwszych prac, ale w rzeczywistości tak właśnie jest, jeśli mam złapać wprawę to przez pisanie artykułów, raz to wyjdzie lepiej, raz gorzej. Po cholerę masz go czytać? Nie mam zielonego pojęcia, niektórzy lubią czytać subiektywne artykuły, niektórzy nie, kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje.

Moja wiedza na temat MMO? Cóż, nie było tego Bóg wie ile, ale też małą bym ją nie nazwał ;) i nie zależy mi na tym czy mi będzie ktoś wierzyć czy nie, godności ani wiedzy mi przez to nie odbierzesz :)

Od obiektywnych opinii są recenzje, nie artykuły napisane w wolnym czasie, nawet nie wymagane przez limit prac narzucony przez redakcje strony (popatrz na to z innej strony, przynajmniej macie gdzie sobie popłakać, że komuś się nie podoba Tibia czy Metin, tak wiem, wy jesteście wytrawnymi graczami i wierzycie w każdą produkcję MMO, no cóż ja taki nie jestem. Ponoć każdy człowiek się różni od innego, nieprawdaż?)

@DrHouse

Mimo że Tibia znalazła się na liście najgorszych MMO w jakie grałem, napisałem tam, że mam sentyment do tej gry i parę dobrych słów poleciało w jej stronę, nie mówię że jest tragiczna, bardziej chodziło mi o to, że czasy jej świetności minęły a twórcom się nie udaje pchać do przodu, tak by mogła konkurować z innymi, nowymi MMO