Trzeba troszkę przypakować

Cześć. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że w sprawach siłowni jestem zielony gdyż, ponieważ nigdy się tym nie interesowałem jednak chyba przyszedł czas. Chciałbym w domowy sposób nabrać trochę masy i jednocześnie sprawić aby tors wyglądał ładnie. Jestem dość szczupły. Przy 178 cm wzrostu mam ok 63 kg wagi. Nigdy mi to nie przeszkadzało, baa nawet był okres kiedy mój brzuch wyglądał ładnie. 3 lata spędziłem na desce, od 2 siedzę w rowerkowych akrobacjach jednak ostatnio zauważyłem, że rower zrobił się cięższy a z ładnego brzuszka pozostał jedynie lekki zarys. Jako, że nie mam siłowni w okolicy chciałbym dowiedzieć się jak w domowy sposób mogę poprawić brzuch a jednocześnie sprawić żeby tors wyglądał dobrze i przy tym zerwać z opcją kości powleczonych skórą. Jakaś dietka oraz powiedzmy rozpiska na ładną klatę, ramię i brzuch. Będę niezwykle wdzięczny bo o ile nogi mam ładne to reszta jakaś taka noo. Nie znam się na tym kompletnie więc szukam dobrej duszy od pomocy.

W sprawach diety musisz się skierować do kogoś kto się na tym zna. Jeśli chodzi o resztę to podstawowy (jeśli to można nazwać) "zestaw" powinieneś nabyć tzw. hantelki. Jeśli już zdobędziesz "ten przedmiot" to masz już wiele możliwości ćwiczeń różnych partii mięśniowych.

no hantelki by się zdały co do diety wiadomo :)

Zdrowo się odżywiać i jeść sporo mięcha i białka :)

http://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html

http://www.sfd.pl/Od%C5%BCywianie-f10.html

Poczytaj podwieszone, jak masz jakieś pytania, to pewnie znajdują się w tematach, a jeśli nie, to załóż konto i tam zapytaj. ;-)

Ok dzięki. Poczytam trochę o tym ;)

Buduj bicka buduj :D

Ja to samo wziąłem się za siebie :)

Zacząłem codziennie rano biegać ok. 1h :D

i jak otworzą nową siłkę nie blisko mnie to również idę troche się trochę poprawić fizycznie :)

kup gazetę Logo, masa tam domowych sposobów na wszystko

A po co kupować jakieś śmieszne gazety, jeśli wszystko można za darmo znaleźć w necie? Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać.

http://www.youtube.com/watch?v=4_HWxrbgMEQ

dieta najważniejsza ! polecam ćwiczenia z własnym ciezarem ciala( pompki, przysiady itd ) Cwiczenia te mozna wykonywac praktycznie wszedzie, nie trzeba inwestowac w sprzet, lepiej ta kasę wydać na LEPSZE ZARCIE, bo co jak co, to dzięki niemu możemy się "rozrastać". Na ta chwile i tak jestes szczuplutki, wiecej jedz i odpowiednio cwicz. Inna sprawa, ze teraz co raz wiecej powstaje takich grup street workout, chlopaki sie zbieraja i cwicza a placach zabaw w parkach, poszukaj moze akurat u Cb cos takiego jest, na pewno cos Ci doradza.

Kup hantle oraz drążek i bierz się za P90X ;)

P90X ? Na masę ? No nie wiem ...

Trening tylko na własnych kg to beznadziejny pomysł. W budowaniu mięcha najważniejszy jest regularny progres/zwiększanie obciążenia, chyba że uda mu się przypakować chociaż z 5kg/tydz, to wtedy spoko ... :D

J.w. było wspomniane, zainwestuj w podst. sprzęt do ćwiczeń (wolne ciężary i dwie hantle to wszystko czego potrzebujesz), no i oczywiście pojemną zdrową michę.

*I gorąco polecam zrobić dwie dziury w ścianie na korytarzu i zabetonować w nich drążek : )

Jest pełno for kulturystycznych, osobiście polecam KFD.

drążek i lecisz :)

Zgadzam się, drążek to najlepsze ćwiczenie dla początkujących aby wzmocnić sobie ręce, 2 tygodnie podciągania na drażku co dziennie 3-4 serie po 10-12 powtórzeń i możesz spokojnie iśc na siłke. Jeśli chodzi o dietę to polecam skierować to pytanie na specjalistyczny portal KFD.

xao.... drazek pompki przysiady i abs wszystko w domowym zaciszu a fekety po 3-4 miechach sa ogromne i nie trzeba zadnych silowni... zobacz workoutowe sposoby wykonywanie pompek i podciagniec.... (dzieki temu zrobisz kazda partie bo pompki i drazek ci to umożliwiają )

EDIT jedyne co ci zostanie to zadbanie o dobre jedzenie... duzo ryb ryzu makaronu sera bialego... ja polecam "rybie brzuchy" sa tanie smakuja jak makrela i zawieraja mase tluszczu rybiego (zdrowy tluszcz naturalny nie myl z gownem z patelni)

Jeśli bedziesz chciał poznac opinie o odzywkach pisz do mnie, chetnie pomoge :)

Odswiezam zeby nie zakladac nowego tematu, co najlepiej jesc, co jest tanie (procz piersi kurczaka) zeby nabrac masy? Jestem dosc 'drobny' bo chodze do 1 liceum, a mam 168cm :/

Odswiezam zeby nie zakladac nowego tematu, co najlepiej jesc, co jest tanie (procz piersi kurczaka) zeby nabrac masy? Jestem dosc 'drobny' bo chodze do 1 liceum, a mam 168cm :/

Pierś z kuraka na mase ? o.0

http://www.sfd.pl/

Wejdź na tą stronę, bo tutaj każdy się będzie kłócił co tak a co nie, zwłaszcza ci co w żyiu sztangi nie trzymali.

no białeczko oczywiscie , smucisz sie ze masz 168 cm . To raczej jakas operacja przedluzania kosci zeby masy kostnej nabrac

Jeden człowiek jest wyższy, drugi niższy i nie zmienisz tego w naturalny sposób. Jedynie poprzez branie hormonu wzrostu, a takiego szajsu w życiu nie widziałeś.. Jeżeli chcesz zwiększyć masę dieta musi być zbilansowana, dobrze dobrana pod Ciebie. Ja się na tym dobrze nie znam i nie będę gadał farmazonów, polecam zapytać trenera w najbliższej siłowni lub sklepie z odżywkami. Tylko nie bierz odżywek... To jest tragedia.