Upgrade komputera pod black deserta!

Cześć,
Potrzebuje ulepszyć komputer pod bdo, w tym momencie gra chodzi mi na 20-40 fps. Expiac itp jest to około 30-40, jednak kiedy bijemy się w +10 osób spadki dochodzą do 20 czasem nawet pokazu slajdów. Zmuszony wiec jestem ulepszyć mój drogocenny skarb, magicznie odpalający bdo w tylu fps (sam nie wiem jak).
Specyfikacje obecnego PC:
Karta graficzna: Radeon 7700 1GB series (150 zł teraz na olx ale daje rade jeszcze mi tibie uciągnać i lola)
Procesor: AMD A4-4020 APU z jaks zintegrowana 2 rdzenie 3.2 ghz (bylo juz w tym pudle przyszłości jak kradłem sąsiadowi)
Płyta główna: Płyta główna MSI FM2-A55M-E33 AMD A55 Socket FM2 (180 zl nowa tez była jak kradłem)
Zasilanie: Modecom 230V
Ram: 8gb
Mój budżet jest nieokreślony chciałbym wydać jak najmniej oraz nie zależy mi nawet na średnich ustawieniach. Chciałbym tylko żeby gierka na low chodziła płynnie podczas większych walk pvp. Nie będę oczekiwać niemożliwych od tego wspaniałego arcydzieła jakim jest mój komputer, kiedyś nadejdzie jego pora ale jeszcze nie w tym miesiącu. Ale żeby trzymać się zasad mój budżet powiedzmy wynosi 1000-1500 zł przy czym chciałbym wydać jak najmniej bo zależy mi tylko na płynnej grze na low w bdo, więc jeśli ktoś zaproponuje rozwiązanie za np. 300 zł albo mniej to też się uciesze. (na wszelkie pytania odpowiem w komentarzach, jeśli czegoś istotnego nie napisałem) Buziaki ;*

Dodam jeszcze ze ssd nie posiadam

Jeszcze jedno czesci nie musza byc nowe jesli ktos ma rozwiazanie ale opcja jest droga moge poszukac uzywanej czesci jednak wolalbym kupowac nowe czesci dla wlasnego bezpieczenstwa

Co?

Ty masz 1500zł budżetu na upgrade kompa a chcesz grać w BDO? To już polecam zostać przy aktualnej konfiguracji i zagrać w inną gre… bo za 1500zł to już masz coś z Item Shopa.

Tu nie ma co ulepszac, lepiej sie przemeczyc na tym co masz i dozbierac przynajmniej drugie 1500 zł. Wstrzymaj się do tego patcha z nowa opymalizacja:) Bo moze się okazać ze władujesz teraz 1500 zł a po tym patchu znowu bedziesz mial slajdy:/

" Mój budżet jest nieokreślony "
" mój budżet powiedzmy wynosi 1000-1500 zł "
" 300 zł "
Poezja, powodzenia grać w bdo, żarty o kradzieży też wisienka na torcie!

2lajki

Może z trochę innej strony podejść do problemu, nie myślałeś o kredycie 0% i spłacisz sobie kompa powiedzmy w 20 rat ?

Dokładnie zwłaszcza jak ma 1500 zł odłożone czyli będzie miał na pierwsze raty, tylko komputera nie kupuj gdzieś na mieście w sklepie komputerowym bo tam ci szajs na fx złożą,

Usuń tego crapa z dysku. To będzie najlepszy upgrade dla Twojego komputera.

4lajki

Niestety za grosz normalnych odpowiedzi.

Na twoim miejscu poczekałbym do optymalizacji/remastera który niedługo się pojawi, wtedy powinno być trochę lepiej.

PS: SSD to podstawa w tych czasach generalnie, nie tylko do MMO.

Mogę od siebie dodać, że na AMD Ryzen 1600 troche podkręconym ładnie działą koledze i grafice 1060 gtx.

Ja osobiście niedawno zmieniłem na 2700x i 1080TI i jest pięknie, ale nie każdy ma taką sposobność. To co podałem wyżej wyjdzie około 1700 zł a solidna podstawa pod nie tylko BDO. SSD w przyszlości powinieneś sobie ogarnąć.

2lajki

@76561198012648080 tylko ze aby miec ryzena potrzebuje nowej plyty glownej > zapewne ramu tez bo na 90 % dziala na ddr2 jeszcze z takim procem . Wiec upgrade jaki kolwiej jest niemolziwy

No tak. ja pisze, że sam procek i karta to będzie 1700 zł granice.

Musi pełen PC do wymiany tak praktycznie i zasilacz to samo. Minimalnie 2500 zł

Odpal msi afterburner i sprawdź ile wynosi zużycie cpu i gpu. Po tym można najlepiej wywnioskować co warto wymienić w kwocie 1500.

Napewno zasilacz do wymiany.

Ale wiadomo przecież że jak już będzie jednak inwestował w nowe podzespoły to lepiej inwestować w ryzena a nie intela (CPU) i do tego płyty główne są znaczeni tańsze do AMD. Pewnie wiele osób mnie opluje że to nie prawda ale prawda koi w oczy co po niektórych i jest jak jest w dzisiejszych czasach, Więcej info znajdziesz w necie o lukach itp które ciągle są wynajdowane i są zagrożeniem nawet w tych najnowszych procesorach od intela.

Co do tematu to wstrzymał bym się z jakimkolwiek zakupem gdyż jeśli chciał byś ulepszać swój komputer to musisz racze wymienić prawie wszystko (podobno także pod koniec tego roku maja wyjsc nowe karty graficzne nie wiem ile w tym prawdy ale jesli wyjda to ceny spadna przynajmniej tych starszych modeli)

Procesor masz słaby wiec zapewne bym go wymienił ale od ciebie zależy co kupisz ale polecam coś z ryzena x5 oraz jak wymieniasz procesor trzeba dopasować też płytę główną i do tego sprawdzić czy ram współgra z płytą (w moim przypadku mam ram duo 16gb 3200 mhz ale niestety nie przyuważyłem i moja plyta glowna nie współgra zbytnio z moim ramem i wyciąga tylko 3000 mhz wiec warto sprawdzic przed zakupem. No i najważniejszy i najdroższy podzespół KARTA GRAFICZNA tu nie warto oszczędzać.

Jeśli jednak nie niecierpliwisz się to tak jak kolega wyzej napisal sprawdzic jaki podzespol sie ksztusi przy grze i zainwestować w 1 lub 2 podzespóły lub się męczycz przez jakiś czas i uzbieraj na coś lepszego.

Pozdrawiam…

1lajk

Taki ci polecam upgrade jeśli pociągnie ci zasilacz, nie napisałeś ile ma W (nie V)
Procesor ATHLON AMD X4 860K 140zł - https://allegro.pl/procesor-athlon-amd-x4-860k-fm2-nowe-chlodzenie-i7495206018.html
K.Graficzna VTX Radeon R9 270X 2GB 370zł - https://allegro.pl/karta-graficzna-vtx-radeon-r9-270x-2gb-i7487398807.html

Nie patrz na komentarzy innych

1lajk

Ryzeny zwłaszcza te nowe są świetne, sam sprzedałem i7 7700k i kupiłem Ryzen 7 2700x i jestem mega zadowolony.

Dobra bo widze ze czesc osob nie zrozumiala moj budzet jest nieokreslony bo mam odlozone ponad 6k… myslalem ze w tym 1500 zl zmieszcze sie zeby cos wymienic w tym moim “komputerku” bo skoro teraz mam stalr 40 fps i w mass pvp te spadki to bd wystarczalo wymenic np. plyte i procesor. Ram dziala na ddr3 bo go wymienialem.

1lajk

Tak jak wyżej koledzy piszą bez zmiany procesora się nie obejdzie, a co za tym idzie trzeba wymienić również wszystkie inne podzespoły. W kwocie 1500 zł opcje mamy takie:

  1. Używany i5 jakiejś starszej generacji, do tego płyta ram itd. ale nie zostanie nic na karte graficzną, która ostatecznie nie jest najgorsza więc mogłaby zostać.
  2. Ryzen x5 itd. jak kolega wyżej gdzieś pisał.
  3. Ryzen 2400g, z zintegrowaną kartą graficzną, do tego szybki ram, płyta, zasilacz. Ta opcja pozwoli Ci na płynne granie w 40~ fps prawdopodbnie, a jest najbardziej przyszłościowa, wystarczy dodać grafike jak uzbierasz dodatkowe pieniążki i będzie wszystko dobrze chodziło.

Edit.

Niestety komputery tak nie działają że dosypujesz im pieniędzy i nagle przyśpieszają.

To że działa na sprzęcie jaki masz, który na rynku jest niewiele wart, powoduje, że musisz wymienić cały sprzęt, więc, musisz się zdecydować jaką kwotę możesz poświęcić, w 1500 z aktualną sytuacją na rynku jest ciężko coś znaleźć, bo nie ma sensu sie pchać w sprzęt który za rok - dwa będzie porównywalnym z tym co masz, czyli nie będzie się nadawał do większości gier, a ciężko będzie się go pozbyć.

Dlatego, musisz uściśnić kwotę. Pozdrawiam.

O ile karta graficzna oraz ram od biedy spelniaja wymagania minimalne o tyle procek z plyta to juz raczej okazy muzealne.
Nastepna sprawa to dysk twardy, w obecnych czasach dysk SSD to raczej podstawa by moc w miare komfortowo grac w gry mmo (i nie tylko).
Za 1500zl raczej ciezko bedzie cos znalezc.
Na Twoim miejscu wstrzymalbym sie z zakupem i po prostu skladal kase na cos lepszego. Mozna ewentualnie poszukac czegos na olx - nieraz mozna trafic przyzwoity sprzet za dobre pieniadze.
Ostatnia opcja to zakup sprzetu na raty. Jest wiele sklepow ,ktore oferuja raty 0%.
EDIT: Jezeli masz odlozone 6k to musisz sie zastanowic czy chcesz zainwestowac w kompa z mysla o “przyszlosci” czy po prostu zeby byl ot tak po prostu.
Za 6k mozna juz zlozyc przyzwoita maszyne, ktora posluzy calekiem dlugo.