Upgrade komputera pod black deserta!

Przez pewien czas myslalem o zakupu czegos na “lata” ale po namysle stwierdzilem ze ja w sumie gram tylko w lola i tibie, a ostatnie 2 miesiace 2 bdo i wszystko bylo spoko plynnie az do momentu w ktorym zaczaelismy brac czynny udzial w nodach i warach masowych. Dlatego jednak chcialem cos wymienic ale zdecydowana wiekszosc mowi ze powinienem kupic nowy sprzet.

Niestety wszystkie części twojego zestawu w BDO dają z siebie siódme poty, aby to działo na takim poziomie jak teraz. Dlatego lepiej wymienić wszystko, a w pierwszej kolejności procesor i zasilacz, dla którego każdy dzień może być jego ostatnim.

Możesz się też zastanowić np. za laptopem w cenie 3-4k, który powinien do gier które wymieniłeś starczyć, a jest mobilny, co daje dodatkowe zastosowania.

skoro tak sie sprawy maja że naprawdę sprędzasz czas tylko przy tych grach i nie szukasz czegos nowego to jak najbardziej nie opłaca ci się zmieniać całego komputera. Wszyscy są nastawienie że po jakimś czasie napewno znudzą ci się te gry które grasz i po zakupie tego 1 pozespołu zmarnujesz tylko wydane pieniążki. Tak więc uruchm grę BDO i pójdź do lokalizacji gdzie masz spadki fps i sprawdz np w menadzerze zadań (ctrl+shift+esc) co jest na wysokim procencie i wymień te podzespoły. Jeśli dasz znać podamy ci na jaki model możesz co zmienić. Być może sam format ci wystarczy gdyż masz wiele syfów zainstalowane wielu użytkownikom to pomaga.

Co do kolegi wyżej… jeśli grałeś dotychczas w gry na PC nie polecam zakupu lapka do gry ! to wszystko w tym temacie

1lajk

zaraz ci podesle wszystko

Nawet jeśli ulepszysz komputer do granic możliwości na obecnej płycie głównej, to nie ma pewności że liczba fps Cię zadowoli. Miałem podobny zestaw do Ciebie, wymieniłem na Ryzena 5 1600 + Geforce 1060 i teraz mam zawsze płynną grę na wysokich. Zważając na to, że taki zestaw jest przesadzony, można by go nieco okroić. Np. Ryzen 3 2200G + GeFroce gtx 1050Ti. Nie bierz zintegrowanych układów od Ryzena, bo są tylko niewiele lepsze od Twojej obecnej karty. Dodatkowo musisz wymienić zasilacz (no i płytę główną, która będzie współpracować z Ryzenami).


to jest zuzycie procka teraz gra ma stale 35-40 fps dodam jeszcze ze na respach i wszedzie gra maksymalnie spadnie do 25 fps tylko podczas wiekszego pvp mam klatki

@Faksu

Jeśli nowe to celuj w coś takiego:

1lajk

Akurat jakiś czas temu też zmierzyłem się z tym problemem. Jeśli chodzi o upgrade w granicach 1500 to właściwie tylko używki wchodzą w grę. Pod BDO w pierwszej kolejności polecam jakiś SSD - znacznie polepsza jakość rozgrywki, następnie karta graficzna (sam korzystam aktualnie z 1050TI i się dobrze sprawdza), a na koniec procka - w miarę budżetowo ryzen 5 1600 z płytą. Polecam szukać mocno po OLX/allegro bo można wyrwać za bezcen (na początku roku za ryzena nierozpakowanego + płyta msi + 8gb ram dałem 800zł).

1lajk

Ok widać że procesor nie wyrabia z mocą gry wiec to wina CPU niestety tym moim sposobem (ctrl+shift+esc) nie sprawidzmy pracy karty graficznej :frowning: gdyż będziesz musiał zainstalowac dodatkowy program np. MSI Afterburner jest to program do podkręcania podzespołów oraz możliwość do monitorowania w tle gry cpu gpu fps itp,

I teraz dobrze się musisz zastanowić czy warto będzie go ulepszać ( znaczy się ten procesor ewentualnie jeszcze karte graficzna jak sprawidzsz czy wyrabia)

I podać musisz przede wszystikm aktualna płyte główną by dobrać ci CPU. Koniecznie sprawdz też karte graficzną !

Bardzo bym prosił o opinie innych osob czy warto ulepszać czy też nie :stuck_out_tongue: by kolega niepotrzebnie wydał pieniądze.

1lajk

jesli chcesz cos wymienic to na to co ci napisalem, ale jestem tez zdania ze nowy sprzet bylby lepszym wyborem

1lajk

Prawde mowiac zaczalem sie jednak zastanawiac nad kupnem uzywanego PC

Kazdy upgrade obecnego pc to tak naprawde wywalenie kasy w bloto. Masz za stare mobo i procka zeby co kolwie bylo mozna tu zdzialac bez wymiany tych elementow. Naprawde nie ma sensu wydawac jakiej kolwiek gotowki w to co masz…

1lajk

Jezeli chodzi o sam “upgrade” obecnego to dla mnie nie ma sensu . To taki troche tunning 20-letniego poloneza.
Kupno uzywanego to dobra opcja o ile z pewnego zrodla- tak zeby nie kupic wyeksploatowanego, pokopalnianego szrota.
Wiadomo, nowy sprzet jest to najlepsza opcja ale zarazem opocja najdrozsza.
Co do laptopa - jezeli komputer ma jedynie stac w domu to jest to raczej zly pomysl ( chociaz sam z takowego korzystam ). Ceny laptopow " gejmingowych" sa wysokie, do tego raczej nalezy doliczyc koszty dodatkowego monitora,klawiiatury i mychy ( tak zeby to mialo rece i nogi).

Co do samego BDO - jest to gra specyficzna o mizernej optymalizacji. Dropy fps’ow potrafia byc dosc duze na naprawde dobrej klasy maszynach. Widok 100% uzycia procesora nie jest widokiem rzadkim, bez wzgledu na jego cene.
Nalezy miec nadzieje, ze wraz z odswiezona wersja BDO ( powoli sie zbliza) poprawia rowniez i optymalizacje,ktora rozwiaze sporo problemow.

1lajk

Ostatecznie zdecydowalem sie na zakup nowego kompa moj ostateczny budzet to 3500 zl wymagania nadal takie same chce ze bdo dzialalo mi w miare mozliwosci plynnie. Reszta gier w ktore gram [lol tibia] dziala juz teraz na 120 fps wiec na tej nowej maszynie nic sie nie zmieni.

Jeszcze jakby ktos wycenil ten moj obecny sprzet na jaks kwote bo pewnie wystawie go na olx napewno komus sie przyda.

proponuje MSI 350 Motherboard pod Ryzena. CPU Ryzen 1600 (wystarczy podkrecic 200 hz i dziala bez prolemu jak 1600x) karta grafy 1060 gtx moze byc od MSI tez. dysk SSD jaki pan chce, minimalnie 250 gb, oraz 600 watowy zasilacz. Tak ja to proponuje, oczywiscie mozesz kupic lepsze niz to co proponuje ale to jest calkiem optymalny rig.

nie chcialo mi sie tych wszystkich bredni czytac co tu pisza.
Pewnie juz ktos to napisal, ale :
Komputer potrzebujesz zlozyc od zera, czekaj z tym az wyjda nowe karty graficzne, ludzie beda sie pozbywac starszych i beda okazje wychaczyc cos dobrego za niewielkie pieniadze.Uzbieraj 2-2.5k zl bo taniej nic sensownego nie zlozysz (uzywane podzespoly).
Na YT sa fachowcy ktorzy prezentuja komputery w roznych segmentach cenowych, czasami pokazuja co im sie udalo zlozyc w relatywnie niewielkich pieniadzach z uzywanych podzespolow. Przyklad blackwhite tv i lipton, poszukaj co cie interesuje. Jesli bedziesz chcial sam skladac od podstaw to musisz zaczerpnac troche wiedzy, najlepiej od nich bo w sieci duzo bredni sie wypisuje. Ewentualnie jesli bedziesz mial gotowke mozesz poprosic ich o zlozenie takiego zestawu ewentualnie odkupienie to co oni w przyszlosci beda skladac (trzeba byc szybkim). Mozliwosci masz, ale radze czekac az wyjda nowe karty bo obecne ceny grafiki wziely sie z dupy.

Gorszej bredni, nie widziałem, gdybym mial słuchać pseudo fachowca z YouTube to bym co kwartał musiał kompa zmieniać. Oni są kompletnie oderwani od rzeczywistości. Napędzają sprzedaż sklepa i po to tylko działają. Żeby zarabiać i zwiększać sprzedaż. Dużo lepsze zestawy w tych cenach co oni proponują można znaleźć samemu i samemu złożyć lub już ewentualnie odwiedzić profil Linusa. On przynajmniej wie o czym opowiada a nie sypie gotowymi regułami że strony producenta

Jaki komputer do 1000 złotych

Procesor: Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box
Płyta główna: MSI H110M PRO-D
RAM: Patriot DDR4, 4GB, 2400MHz, CL16
Dysk twardy: Western Digital WD7500AZEX 750GB

Zasilacz: LC-Power LC6350 350W
Obudowa: MODECOM STEP 207 BLACK

Jaki komputer do 1500 złotych

Procesor: Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box
Płyta główna: MSI H110M PRO-D
Karta graficzna: Inno3D GeForce GTX 1050 Compact 2GB GDDR5
RAM: Patriot DDR4, 4GB, 2400MHz, CL16
Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB
Zasilacz: LC-Power LC6350 350W
Obudowa: MODECOM STEP 207 BLACK

Jaki komputer do 2000 złotych

Procesor: Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box
Płyta główna: MSI H110M PRO-D
Karta graficzna: Inno3D GeForce GTX 1050 Ti TwinX2 4GB GDDR5
RAM: GoodRam PLAY DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15
Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB
Napęd: LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

posilkowalem sie gotowymi zestawami z neta, ale glownie to to mozesz sobie zalatwic, ale na wlasna reke poszukac

Zanim cokolwiek kupisz to sprawdz czy twoja plyta glowna to pociagnie tak jak i twoj zasilacz, no chyba, ze chcesz miec w domu ladnie wygladajace pudelko za 1500zl ktore robi za ozdobe