Upgrade komputera pod black deserta!

  • Szczerze polecam używaną gtx 770, można wychaczyć ja już za ok 400 zł, a daje wydajność 1050/1060 3GB

Jakiś konkret procesor pod ten Socket ciężko znaleźć, ale może ambitnie mógłbyś kupić płytę główną pod te najnowsze procesory intela, które są mega, szczególnie te z najniższej półki, ponieważ nowe są turbo tanie w porównaniu do ich wydajności, a dałoby Ci możliwość późniejszego upgradu do i7-8700k za parę lat, więc proponuję:

  • Jakąś najtańszą płytę z socketem 1151 i chipsetem z370 np. Link ok. 500 zł
  • procesor i3-8300 ok. 600 zł

Taki pakiet to Ci nawet wieśka na średnio wysokich pociągnie w stałych 60 fps’ach a wyjdzie bagatela te 1,5k zł

Mogę też Ci zapodać benchmarka takiego zestawu bo właśnie koledze taki zestaw złożyłem.

  • W przyszłości możesz dorzucić jak już pisałem i7-8700k za parę lat.
  • Trochę ramu ( teraz trochę tanieje )
    [ taka rada, czas dostępu do pamięci jest bardzo ważny, czasem lepiej 2400 MHZ z CL 12 niż 3000 MHZ z CL choćby 16, ale o tym mógłbym rozwinąć się jak będzie taka potrzeba ].
  • SSD pod M2! (Moja miłość Evo 960+ <3 )- nie warto kupować tych szmelców pod SATA, ponieważ one są tylko 2,3 razy szybsze od zwykłch HDD, a tylko o połowe tańsze niż te pod M2 które są minimum 10x szybsze od HDD, po prostu potwory to są o.o

To tyle, nwm jak z zasilaczem, średnio się znam, ale to tam kwestia 100-200 zł standard 500W

P.S. Daj znać czy nie na darmo się produkowałem i jak coś więcej to wal śmiało tutaj lub PW ; )

Powiem Ci tak kowboju. sperzedaj co masz lub wywal przez okno. Nie upgradujesz tego bo to za stare na dzisiejsze czasy. Nie mowię tego złośliwie tylko realnie. możesz sobie dysk zostawić chociaż i tak pewnie nie jest szybszy niż 70MB/s. mówię Ci z doświadczenia. sprzedaj to i złóż normalnego kompa. z tej specyfikacji nie nadaję sie nic do upgradu. jak cos pisz prv.

Komputer do 1500? Jak na moj gust tylko Ryzen 2200g albo 2400g. najtansza plyta pod OC, ramy 3000. Z czasem jak bd chcial to dolozysz karte graficzna. Ja mam ryzena 2400g, Wieska 3 odpalilem na wysokich(poczatkowe lokacje) podejrzewam ze jakbym gral to zszedlbym na srednie, narazie gram w GTA V na wysokich ale wszystko na starym monitorze. Do wszystkiego trzeba doliczyc Windows 10 zalezy skad masz klucz

Jeśli chcesz w to grać na low, lepiej sobie odpuść bo w tej gierce chodzi głównie o efekty i grafikę. Karty graficzne są droższe za sprawą koparek, 1 gb karta to dno do tej gry i głównie o tym pomyśl. Procesor ma mniejsze znaczenie w tym przypadku, chodzi wyłącznie o Karte graficzną. Wiem że multum tutaj znawców, ale nie raz udowodniłem składając komuś set że taki GTX 970 jest lepszy od 1050i i TYLE.

Kupować komputer by pograc w takiego crapiszona? :smiley: Do czego to doszło…

czesc :slight_smile: strasznie duzo niepotrzebnych wypowiedzi tutaj. ja ci powiem jak chłop chłopowi na chłopski rozum. z jednym na pewno się zgodze, twojego obecnego złomu nie ma sensu ani za bardzo możliwości upgarde’ować. zastanów, się na czym ci właściwie zależy. jeśli faktycznie twoim jedynym wymaganiem jest to, żeby bdo “nie muliło” na jakichkolwiek detalach, to wydatek 3,5tys jest grubo ponad twoje oczekiwania. mam trochę doświadczenia ze sprzętem, długo pracowałem w serwisie. często, a własciwie zazwyczaj, ludzie nie wiedzą czego chcą i jak bedą swojego sprzętu używać /cieżko sie tego spodziewać, ale tylko zaznaczam fakt/ i oczekują “mocnego kompa” Prawdą jest że bdo jest graficznie wymagającą grą, ale w momentach stresowych, czyli np. jak sam zauwazyłeś w pvp masz pokaz slajdów, to procesor jest najbardziej duszony. Ja zawsze bylem i jestem zwolennikiem uzywanego sprzetu. Doswiadczenia kazdy moze miec rozne, ale prawda jest taka, ze sprzet uzywany jest dla tych, ktorzy sie znaja na rzeczy i potrafia wzglednie ocenic sytuacje. idac do sedna, za 1500zl mozesz kupic uzywanego kompa, ktory zapewni ci plynna rozgrywke na srednich. gry typu liga czy cs oczywiscie bez problemu. podaje przyklad:

tutaj pokazane jak taki setup (z niewiele slabsza grafika) sie spisuje w srednich ustawieniach, rozdzielczosci full hd

potem im wiecej dolozysz, wiadomo, tym lepiej. nastepna polke cenowa mozna przyjac cos lekko ponad 2tys na przyklad:

gameplay dokladnie z takim setupem:

zastanow sie czego oczekujesz i ile jestes w stanie za to zaplacic; no, chyba ze pieniadze w twoim przypadku to nie problem, wtedy hulaj dusza : ) wybor nalezy do ciebie

Po co mu obudowa za 360zł? Gdzie do tego wszystkiego karta graficzna? Po co zasilacz 650 W?

Jeżeli nie chcesz dużo wydawać i tylko grać w Black desert online to wystarczy ze wymienisz procek. Moim zdaniem jest to bottleneck u Ciebie. Wystarczy już a8-6600k który można już kupić używany od 150 zł. Pozdrawiam

Napewno sie przyda bo pod koniec miesiaca jednak kupuje nowy sprzet ale moj budzet pozwala mi na znacznie wiecej ^^

dla sprostowania nie komputer do 1500 zl tylko jego uprgade. Napisalem wczesniej ze budzet jest nieogarniczony dokladnie 6k zl mysle ze za taka kwote moge kupic cos mega dobrego.

wdg mnie w tej grze chodzi o pvp a efkety ma sie na low bo nie ma sensu ogladac eksplozji na caly ekran ktore przeszkadzaja.

gram jeszcze w tibie ;*

Dzieki jedna z przydatniejszych odpowiedzi :wink: troszke denerwuje mnie fakt ze wiekszosc ludzi po przeczytania ze na UPGRADE obecnego komputera mam 1500 zl rozumieja ze 1500 zl mam na nowy/uzywany komputer ;/ ja 1500 zl chcialem przeznaczyc na 2/3 czesci uzyane ew 1/2 nowe. Na nowy komputer mam 6k zl jednak uwazam ze przy moich wymaganiach grajac w 3 gry tylko i raczej sie to nie zmieni gdyz wiekszosc pieniedzy i czasu przeznaczam na moje 2 hobby bmx nie potrzebuje bestii ktora bedzie ciagla BDO na 120 na ultra…

Tak masz racje wymiana samego procesora by wystarczyla. Ostatecznie kupuje nowy sprzet za lekko ponad 3k zl jednak z ciekawosci pozyczlem od kolegi jego procek i3 z plyta glowna podlaczylem reszte moch podzespolow i gra chodzila na 60 fps na srednich a pvp spadki zaledwie 10 fps przy mass pvp. Naprawde wiekszosc ludzi z forum to albo ludzie ktorzy zyja w przekonaniu ze karta graficzna w komputerze to najwaznejszy podzespol… ona tylko wczytuje piksele na ekranie… obliczenia i to gdzie maja sie pojawic wykonuj procek.
Na przyszlosc jakby kiedys ktos chcial zagrac w bdo nie sluchajac januszy z forum za tanie pieniadze to moj sprzet z wymieniana plyta glowna i prockiem 4 rdzeniowym wystarczy do grania w bdo na srednich plynnie oraz na nodach na low.
Dziekuje za odpowiedzi wszystkim czesc sie przydala czesc jest godna wysmiania a kilka pozalowania.
Ostatecznie kupuje nowy komputer nastawiony pod prace graficzne oraz moje niewielkie wymagania co do gier wydaje na niego lekko ponad 3 tys i jestem pewien ze bdo na wyskoich w 60 fps bd smigac.

temat do zamkniecia ew zeby ktos przeczytal sobie na przyszlosc i nie sluchal juz janszy bo na palcach jednej reki da sie wyliczyc osoby ktore naprawde cos tu pomogly.

To może napisz pełna specyfikację jaka posiadasz albo tego sprzetu który testowałem aby było wiadomo na czym dobrze chodzi BDO, nie będzie trzeba zakładać nowych tematów