Warframe czy Destiny 2?

Witam, jak w temacie nie mogę zdecydować się którą grę wybrać, żeby móc po pracy odstresować się, więc może wy mi pomożecie.

Widziałem filmiki na yt z gameplayem i poczytałem sobie o nich, ale dalej nie wiem która gra jest lepsza.
Najbardziej interesują mnie wady i zalety danej gry.
Jak wygląda kontent pve, end game i pvp, który nie musi być, jak już napisałem chcę się odstresować, a nie wkurzać się, bo np mam 5 meczy pod rząd przegranych albo debili w drużynie.

Może są jeszcze jakieś inny gry akcji online lub co-op online, ale nie chcę typowych fps’ów. Tych już sporo się nagrałem i mam dosyć.
Szukam czegoś pokroju jak Warframe lub Destiny 2.

1lajk

To są dwie różne gry , Warframe gra się w trzeciej osobie a Destiny 2 w drugiej .
Destiny 2 ogólnie wymaga kupna drogich dodatków inaczej nie ma sensu gry no i wymaga bycia w klanie inaczej gra jest nudna . Warframe jest ciekawy ale już umarły bo mało graczy gra no i dodatkowo mało contentu . Także ciężko ocenić która gra lepsza bo obie gry już ledwo przedął pod wieloma względami :slight_smile:

Liczby mówią coś innego chociażby na steam https://steamcharts.com/app/1085660 i https://steamcharts.com/app/230410 a pewnie ludzie jeszcze grają poza steamem.
Nie wiem czy powinienem brać pod uwagę twoją opinię, nie jest zbyt…rzetelna.
Poczekam za kimś, kto faktycznie wie co się dzieje w grze i jak to wszystko wygląda.

Warframe - prosta, DARMOWA gierka bez end-game, w której chodzi o niekończący się grind. Nic nie trzeba kupować, wszystko można wyfarmić z poziomu rozgrywki. Niestety PvP jako takie nie istnieje.

Destiny 2 - zajebisty feeling strzelania, super rajdy, bardzo popularne i bardzo grywalne PvP. Jednakże, do poważnej zabawy trzeba zakupu dodatków, ponadto część contentu została już wywalona (z powodu rosnącej wagi klienta), a fabula wrzucona na piąty, szósty… dziesiąty plan.

Taki grind prędzej czy później się znudzi, nie ważne jak przyjemnie będzie się grało. Z drugiej strony nie mam nacisku, żeby szybko wszystko zdobyć, nawet nie mam na to tyle czasu.
Z drugiej strony jak z Destiny 2 jak fabuła została oddelegowana, to też kiepsko będzie. Nie wiem czy będzie opłacać mi się kupować dodatki, bo nie wiem czy nie zrezygnuję za 2 lub 3 miesiące, a pewnie ich jest już kilka.
Tam pvp może, ale nie musi być.

Naprawdę ciężko jest mi wybrać.

Obie gry są dobre. W Warframe combat jest szybszy i bardziej flashy - w stylu ninja, masa różnych warframów do odblokowywania (warframy to kostiumy, które właściwie są innymi postaciami), fajny system upgradu broni i umiejętności. Z większych wad to brak pvp.
Destiny 2 to bardziej looter-shooter, więcej w tym FPSa. Właściwie wszystkie aspekty gry stoją na dobrym poziomie, ale bariera wejścia jest dosyć duża bo dodatki tanie nie są a do tego są jeszcze battlepassy.
W obu grach masa ludzi online.
Może spróbuj waframe, który jest darmowy a jeśli nie podejdzie to wtedy Destiny 2. Przegrałem trochę w obie gry i ciężko mi wskazać, która lepsza. Niby podobna kategoria, ale gra się zupełnie inaczej i najważniejsze że obie trzymają poziom.

Dobry pomysł i chyba tak zrobię. Wyczytałem, że podstawka Destiny 2 jest za darmo, więc jak Warframe nie spodoba się, to będę mógł Destiny 2 wypróbować bez zbędnego wydawania kasy.

Warframe mimo przegrania ponad 500h stwierdzam że nudy i zajeżdża nudą farma solo. Jeśli jara cię w kółko, lanie tych samych mobów. bez żadnego urozmaicenia to to jest gra dla ciebie. Ja tam wolę Destiny 2 raidy/dungeony/pvp, mapy widać że żyją, nie mam ochoty tłuc mobów idę na PvP. Destiny jest warta swojej ceny!

Powiem tak, w Destiny 2 mam 500h i grało mi się świetnie, w Warframe od niedawna sobie gram i doszedłem do pewnych wniosków!
W Destiny 2, MUSISZ kupować dlc jak wychodzą, bo jak nie maz tego to jesteś za mocno do tyłu od reszty graczy (jak wychodzi dodatek to większość rzeczy jest robione pod dodatek) + najlepiej miec jeszcze season passa, więc czeka cie wydatek co pół roku 250zł + 40/50zl. W Warframe robi się cały czas to samo, odpalasz mapke walisz moby, lecisz przed siebie, zbierasz na warframy i powtórz :slight_smile: co jak co ale Destiny 2 nie ma konkurenta jeżeli chodzi o shooter rpg czy jak to sie tam nazywa

NIe powiem Ci o Warframe bo zainstalowalem i wyjebalem po 15 minutach ze wzgledu na wyglad i drewniany movment.
Co do Destiny mam 3kh przegrane wiec moge ci opowiedziec.
-nie potrzebujesz klanu jak ktos tam sugerowal ja sam jestem w klanie ze znajomymi z reala jest na 5 w klanie do aktywnosci wystarczy Ci discord i kanaly Typu Destiny polska LFG

  • Contentu jest na pol roku grania i farmienia i to solidenego grania

  • pvp na chwile obecna to Gniot ze wzgledu na MM i dobierania do casuali(± 1kd) prosow (3kd±) w kazdym meczu praktycznie

  • PVE to lepszego nie widzialem caly feeling i mozliwosci na postaciach jest do groma czym lubisz tym grasz i nie odstajesz.

  • Cala gra jest po polsku + dubbing a to napewno jest na +

  • gra obecnie kosztuje 160 zl z nowym dodatkiem a 215 z batle pasem na 1 sezon ( radze sie wsytrzymac z BP bo za miesiac nowy sezon i wtedy lepiej kupic)
    jezeli komus przeszkadza 200 zl na po prostu dobra gre to rzeczywiscie moze lepiej pograc w drewnianego Warframe :smiley:

Faktycznie wieczny grind może się znudzić, ale z drugiej strony chcę odprężyć się po pracy, więc takie powiedzmy głupie bicie setek mobków powinno zrelaksować. :smiley:
Kiedyś grałem w Lineage 2 na prywatnym serwerze i oprócz 3 instacji z bossami Zaken, Freya i trzeciego nie pamiętam cały czas farmiłem adenę jak debil. :smiley:
Tak samo było z grami fps, ciągle to samo nie zależnie od danej gry.

Co do poruszania się w Warframe, po filmach raczej to wygląda dynamicznie.

Właśnie, bo cięgle zapominam. Nie mam wypasionego kompa. Jakoś nie potrzebowałem nic lepszego, to starczyło na to co chciałem grać.
i5 3470 3,6Ghz
GeForce GT 1030 2GB
8GB Ram
Pamięć ram mógłbym w miarę najbliższym czasie dokupić, ale karty i procesory są drogie, więc raczej odpada szybki zakup coś lepszego niż to co mam.

Co ty gadasz że martwy i mało kontentu? :smiley: niedawno dopiero co dodali nowy kontent i do tego zapowiedzieli nowy i jakiś czas temu był stream na którym pokazywali nowy kontent i przez cały stream warframe był top1 na twitchu, więc nie można powiedzieć że gra martwa lub nie ma kontentu :]

Ja napiszę tak jak byś zrobił ten post 2 lub 4 lata temu to bym ci polecił defiance i defiance 2050 obie gry były tpp looter shooter ale teraz polece ci outriaders od pepole can fly takie polskie tanie destiny można już wyłapać za 115 zł na alleglro może nawet taniej na g2a.

Warframe (posiadam dwa konta, na których łącznie grałem ponad 1000h)
Zalety:

  • Niemalże od początku masz end game
  • Dobra gra na odstresowanie się
  • Raz zebrany przedmiot masz na zawsze
  • Świetne community
  • Wszystko można zdobyć poprzez grę
  • Częste dodatki (za darmo)
  • Fabuła
    Wady:
  • Największa wadą jaką dostrzegam jest czas potrzebny na stworzenie przedmiotów ale jak już było napisane wyżej w zaletach taki przedmiot masz na zawsze

Destiny 2 ( konto steam okolo 480h)
Zalety:

  • Panowanie nad bronią (strzelanie w tej grze jest po prostu świetne)
  • Szybki próg wejścia
    Wady:
  • Co chwila wycofują i dodają tą samą broń (grinduj na nowo dobre staty)
  • Niekonsystentne “prowadzenie” gry przez twórców
    -Efekt FOMO wyniesiony do absurdalnego poziomu :slight_smile:
    Znajdzie się jeszcze wiele za i przeciw graniu w oba tytuły ale jeśli tak jak ja chcesz przyjść po pracy i wejść w świat gry aby zrobić jakiś progres, zdobyć nową broń, pobawić się w kupca czy patrzeć jak Twoja postać i otoczenie się rozwija to polecam Warframe, jeżeli natomiast lubisz robić kilkugodzinne wymagające przygotowania i wiedzy Rajdy i misje na sprzęt to Destiny 2 będzie idealne.
    Byłbym zapomniał Jeżeli zdecydujesz się na Destiny 2 to nie dotykaj PvP bo to nijak ma się do odstresowania.

Warframe pójdzie Ci spokojnie, a Destiny 2 i tak większość woli grać na minimalnych bo różnica w efektach bijących po oczach jest kolosalna :slight_smile:

Warframe: 3759h Destiny: 1324h + czas z Battle.net
Jako gracz obu gier powiem ci tak: aktualnie Desiny jest o wiele lepiej prosperującą grą niż Warframe. Dlaczego? Na przestrzeni lat Warframe uzbierał bardzo wiele warstw problemów w swoich głównych mechanikach, których twórcy zwyczajnie są zbyt mało kompetentni/chętni, żeby naprawić. Najlepszym przykładem tego będzie ostatni “rework” balansu między broniami palnymi a białymi, który sprowadził się do dodania dodatkowej warstwie ulepszeń do wyfarmienia, która tak jak wcześniejsze tego typu zmiany nie oprze się próbie czasu. Dodajmy do tego absolutny brak celu oraz aktualizacje z serii “jak będzie to będzie” (przy czym ostatnia aktualizacja spłynęła po mnie jak woda po kaczce więc pozostaje mi czekanie pewnie kolejnych 3-4 miesięcy żeby mieć co robić) i wychodzi na to ,że pomimo ,że droższe (chociaż dodatki można na przecenach kupić w bardzo przyzwoitej cenie) Destiny jest pewniejszą grą na przeznaczenie swojego czasu. Dodam jeszcze że darmowego kontentu pomimo ,że niewiele to powinno wystarczyć na stwierdzenie czy Destiny jest grą dla ciebie. Ostatecznie Warframe jest nie najgorszą grą ale zżycie się z nią będzie oznaczało w pewnym momencie dojście do konkluzji ,że interesowanie się nią i walka z deweloperem o naprawienie problemów jest bezsensowna.

Sprawdziłem wymagania, co do Destiny 2 i może być kiepsko z kartą graficzną, bo minimum ma być gtx 660 i na mojej gt 1030 może nie pójść.
Za to Warframe na wypasie mi się uruchomi.

Myślę, że raczej wypróbuję Warframe, bo jak nawet Destiny mi nie wejdzie, to bez sensu cokolwiek ściągać i sprawdzać.

Jeszcze jedna sprawa jak czasowo wyglądają gameplaye? Trzeba sporo czasu poświęcać powiedzmy na misje?

10-20 min max na misję latasz solo.

w destiny gralem przez nieco ponad rok na pelny gwizdek
zalety :

  • zajebista gra, zadnych zastrzerzen co do grywalnosci czy fabuly

wady :

  • mialem odczucie po jakims czasie ze firma kieruje te gre do nolajfow ktorzy beda farmic wszystko na biezaco z dodatkami i passami, jezeli nie wyrobisz to cie omina jakies wirtualne lakocie ktorych potem nie mozna zdobyc, FOMO na maksa

natomiast w warframe gram juz kilka lat z przerwami
zalety :

  • fajna gierka, kazdy fan strzelanek czy gier akcji znajdzie jakis styl gry dla siebie, chociaz trzeba sie nieco przyzwyczaic do poruszania sie
  • bardziej szanuje twoj czas, mozesz sobie zrobic przerwe i nadal po powrocie miec dostep do wszystkiego, a takze zdobywac wszystko w swoim tempie bez cisnienia

wady :

  • na wysokim poziomie MR jak juz jest malo do zdobycia czasem przerwa jest wskazana zeby sie nie wypalic
2lajki

Mnie bardziej przyciągnęło warframe, próbowałam destiny ale za mało w nią grałam by coś powiedzieć.
Warframe super relaksująca, dużo aktywności, full F2P, Poza marketem który jest podobny troszkę do PoE a nawet cięższy :confused: