WoW Classic czy WoW Retail dla nowego gracza

Witam.Zastanawiam się co będzie lepszą opcją i dlaczego dla kompletnie nowego gracza który ma zamiar wkręcić się w Wowa.Wow Classic czy Wow Retail?
Pozdrawiam.

Jesteś całkowicie zielony w uniwersum to pierwsze przejdz Warcraft 3. Potem ewentualnie sprawdź Classica (choć nie wiem czy Ci siądzie, bo to jednak gra “sprzed” troszkę lat) i potem normal. Choć jak kto woli, ja osobiscie nie będę grał na Classicu, bo jednak wole nowsze wydanie tej gierki.

2lajki

Dla kogoś nowego to raczej retail, bo Classic jest drewniany, archaiczny i nudny. Ludzi napędza tylko nostalgia, potrzyma ich dwa tygodnie i serwery będą zamknięte. Szkoda więc czasu nawet.

5lajków

Bzdury piszesz, o tym że po 2 tyg nie bedzie graczy na classicu. No chyba, że przyzwyczaiłeś się do łatwej gry to faktycznie classic nie jest dla Ciebie. Wielu graczy czeka na classica z utęsknieniem i nie przez sentyment tylko ale przede wszystkim chodzi o kontakt z innymi graczami. W classicu nie ma wyszukiwarki graczy do dungeonow - wszystkich musisz sam skompletować. Ludzie z którymi gra się razem często potem zostaja przyjaciółmi na wiele lat. Ja jestem starym graczem wow’a. Będe grał w classica dla samej frajdy i kontaktu z innymi graczami. Zawsze grałem na serwerach pvp ale teraz juz nie bawi mnie aż tak bardzo zabijanie innych graczy dlatego wybieram serwer normal. Jeśli będę miał na to ochotę to oflaguję swoją postać na pvp.
Ostatni dodatek do normalnego wow’a jest dla mnie i moich znajomych najsłabszym i najgorszym z wszystkich.

3lajki

Jeżeli zbierasz jakąś ekipe na normal daj znać jaki serwer i rasa. Chętnie dołączę bo tez nie mam zamiaru grać na pvp

1lajk

Postacie mam juz zarezerwowane na Pyrewood Village po stronie hordy, więc tam na pewno będę grał. Mój main to będzie shaman o nicku: Creative. Kilku kumpli deklaruje granie ale wszyscy mamy już swoje latka, więc zobaczy się w praniu jak będzie. Ja mam wtedy 2 tyg urlopu i zamierzam jak za dawnych lat ostro pogrywać na początku. Jak coś to szepnij już w grze do mnie. Pozdrawiam i zapraszam do wspólnej gry.

1lajk

Biorąc pod uwagę jak teraz jest duże zainteresowanie, które utrzymuje się od dłuższego czasu i takie fakty jak prywatny serwer, który został otwarty w ramach oczekiwania na oficjalny start po którym miał zostać zamknięty. Ilość graczy online na tym serwerze wahała się od 8 do ponad 20k, ludzie grali tam mimo świadomości, że ich cały progres zostanie usunięty. To pisanie, że classic będzie trwał dwa tygodnie jest ładnie mówiąc… niepoważne.

Kupujesz abonament masz dostęp i do classica i do retaila, możesz wypróbować obie opcje i wybrać tą która najbardziej ci odpowiada. Nie zapominając oczywiście, że będzie z czasem wymagany zakup najnowszego dodatku. Właśnie o to też blizzowi chodzi, żeby wykorzystać classica i ściągnąć starych graczy a z nimi nowych, bo zainteresowanie jak pisałem jest spore przez co osoby z poza tematu zaczynają się nim interesować. Na miejscu blizza nawet bym zrobił promo po premierze ;p

Nikogo nie obchodzi co jara 30 letnich ludzi, a tylko tacy będą grać na Classicu. Nie wiem ile lat ma autor tego tematu, ale raczej nie tyle - bo by nie zadawał tego pytania tylko modlił się, żeby pracodawca dał mu urlop na start Classica - a najlepiej żeby go zwonił xD

Dlatego napisałam to przez pyzmat zupełnie kogoś nowego w klimatach warcrafta. Mamy 2k19, nikogo (oprócz wspomnianych wyżej 30 latków) nie jara bicie jednego moba 15 minut.

Mnie jara.

Zdecydowanie classic. Tu nie ma nad czym się zastanawiać.

moim zdaniem classic będzie lepszy dla nowego gracza i sam się za takiego uważam, co prawda wbiłem 110 level na gobalu za czasu Legionu ale gówno wiem o tej grze dalej. Przytłoczyło mnie to że w tej grze jest tyle wszystkiego i tak naprawdę nie wiadomo za co się złapać do tego wkurzało mnie że kontent który jest przed najnowszym dodatkiem nie ma kompletnie znaczenia bo potem z byle jakiej misji na legionie dostawałem x10 lepsze armory niż miałem z raidów. Więc tam najlepiej zrashować max level i tam się gearować ale dla nowego gracza to trudne się odnaleść w tym. Z drugiej strony masz poczucie że tracisz częśc tamtych rozszerzeń i tak po miesiącu tego rozdarcia przestałem grać na globalu. Ja z kolei kocham gry klasyczne, proste, gdzie nie ma pierdyliarda rzeczy i moim zdaniem na classicu będę czuł się jak ryba w wodzie. Lubię gry trudne w sensie że w samej grze nie ma łatwo, że łatwo paść itp, gdzie nie ma miliarda golda, gdzie zarabia się ciężko, gdzie expi się też dosyć ciężko, gdzie zdobywając jakiś item to naprawdę ma znaczenie a nie tak jak na globalu wszystko co się zdobywało przez capem do śmieci szło, więc myślę że classic będzie mi odpowiadał.

mam 24 lata i uwierz mi wolę bić moba 15min i czuć to że gra stawia jakieś wyzwanie a nie że zbieram moby z całej krainy używam jednego skilla i kasuje wszystko robiąc przy tym każdy możliwy quest jakiego wziąłem… i wbrew pozorom znam młodszych od siebie którzy są znużeni retailem i deklarują się grać na classicu bo wiedzą że tam będzie trzeba pogłówkować a nie lecieć na pałe

Mam 28 lat (nie 30 ale blisko) i moja karieria w wowie zakonczyła po 1 abo i wbiciu 37lv, próby wczytania sie w lore, takie granie typowo rpg i było to jakieś 1,5 roku temu. Dzisiaj gdybym mial sięgnąć po wowa to byłby to classic, choćby ze wzgledu, że jest trudniejszy\bardziej wymagający.
Do tego dochodzą mało pozytywne oceny nowych dodatków do nowszej wersji wowa i będąc szczerym ten wow classic nawet mnie kusi już teraz^^

A czy na Retailu jest jakieś wyzwanie oprócz dungeonow i raidów? Bo jakoś nie lubię łatwych zmagań.

Nie słuchajcie tego Hasiry bo to hejter Blizzarda, ma pod newsami ból dupy ze gra nie jest F2P tylko ma abonament, i wylewa swoje żale, w skrócie, PRZEGRYW, nie pzrejmujcie się taką osobą
Na Retailu jedyna trudność to levelowanie, aczkolwiek i tak juz tydzień po starcie będą biegać tam max levele

Ja pewnie bede gównem na początku, zgankuje jeszcze większe gówna i dla mnie już jest fun :slight_smile: nie trzeba raszować max levela żeby sie dobrze bawić tak naprawdę low level pvp jest dużo ciekawsze imo bo nie ma takich burstów z dupska że w sekunde giniesz. Tak jak kiedys w guild wars 1 arenki do 10 levela były lepsze niż te na 20 :smiley:

Kurde do 30 mi jeszcze brakuje 7 zim :frowning:
A mimo to czekam na classica i wole uwalać moba 15min niż setki mobów w te 15min i w sumie nic z tego nie mieć :frowning: mamy 2k19 no i co z tego nie mam 23 jeszcze a i tak pamiętam dobre lata temu jak w takim ace online zbierałeś 30 osób z brygady na dany dzień i biłeś bossy na world mapie pare godzin pomimo że drop np. na armor unikatowy który tylko zajebiście wyglądał miało pare osób na servie xD Więc nie nie trzeba być dziadkiem 30+ aby lubić bić coś 15min xD Jeśli jesteś w doborowym gronie na discordzie,ts3 swego czasu ts2,ventrillo,mumble to nawet nie wiesz kiedy Ci godzina leci bijąc tego “jednego” moba a nie jakieś 15 min a jak szukasz gry single player to polecam wszystkie MMORPG z wyszukiwaniami PT finderami itd. itp. tam faktycznie nawet jak coś spierdolisz to wyjdziesz idziesz robić kawe i mieć wywalone xD a np. w starym klimacie jak sam robiłeś PT na serwie to potem zapisywałeś delikwenta co afkował etc i dzięki cześć kiedyś integrowałeś się z grą i światem teraz może i jest piękniejszy etc ale brakuje klimatu znowu się rozpisałem lol BTW jak szukasz Single Playera to idź grać w Rusta sam w niego gram ale jak mi się nudzi fajnie odpalić zbudować prowizorke i pójść ubijać z łuku lamusów nie musisz się wtedy martwić że bijesz moba 15 min :rofl::rofl:

ja tam się nie będę bawił tylko pk wszystko co się rusza xD odpale streama i będę miał kosę ze wszystkimi na serwie, często tak gram w mmorpg, lubie sytuacje kiedy muszę planować każdy ruch bo wiem że jak popełnie błąd to mnie dojadą. Oczywiście zawsze znajduję grupkę podobnych osób i wtedy jest fun bo masz 10 vs cały serwer xD

1lajk

Nigdy w wowa nie grałem oprócz triali. Moim zdaniem ja jako nowy w tym uniwersum nie mam szans na ogarnięcie wszystkich dodatków oraz z zawartością, która tam jest. Może spróbuje od classica, jednak kwestia jest taka - classic to będzie tylko i wyłącznie burning crusade ? Zastanawia mnie również na czym będzie polegał end game w classicu skoro nic oprócz ewentualnych usprawnień rozgrywki albo naprawy bugów nowego do gry nie wniosą no bo są dodatki, więc w pewnym momencie classic usiądzie i nie będzie nic nowego do roboty. Chyba, że się mylę jak powtarzam z wowem miałem styczność co najwyżej w trialach.

Classic to wersja bez ZADNYCH dodatków
Ja to kiedyś już pisałem to mnie minusowali, zapamiętajcie, po 6 miesiącach będzie płacz że chcą serwer progresywny i kolejny dodatek
To działa tak samo jak obecny global, już płaczą że nudy i wyczekują nowego dodatku, tak samo będzie z Classiciem, już nie mogę się dozcekać jak będę cisnął pod newsami z was beke

2lajki