Wow- niechec ludzi

Tak wiec zaczalem grac osttanio w wowa , zawsze bylem jego przeciwnikiem sam nie wiem czemu ???.Okazuje sie jednak ze wow to najlepszy mmo w jaki gralem do tej pory....a gralem w wiekszosc popularnych mmo od kilkunastu lat. Ma w sobie wszystko czego kto zachce. Dziesiatki instancji , raidow , open pvp , areny pvp battlegroundy ...otwarty ogromny naprawde ogromny swiat z , ktorym zaden mmo nie moze sie porownac. Kazdy antyfan wowa napisze wow dzieci wowa i tak dalej ale w wiekszosci to starsze osoby....w zgranych grupach rajdujace razem. Innym wydaje sie ze lvl w wowie wbija sie w 2 dni maxa jak to pisza na portalach ...a to bajka poprostu zwykla bajka tak lvle wbijaja mega doswiadczeni gracze z ogromna pomoca innych i boostami. Sam wbijam teraz lvl i od 4 dni praktycznie non stop grajac mam zaledwie 75lvl a gdzie jeszcze do 110... :) Tak ze samego lvlowania dla zwyklej osoby to tygodnie lub miesiace . Aion TERA czy inny mmo moze tylko pomazyc o takiej ilosci questow , lokacji , miast , instancji. Co do samych miast nie widzialem nigdzie tak ogromnych rozbudowanych miast jak tutaj. w Wiekszosci to 10 korytarzy pozawijanych i koniec - tutaj ciezko mi sie odnalezc w miastach. Druga sprawa to farma golda , ktora w innych grach stawia albo n craft albo na insty ew grind....tutaj mamy do wyboru czy bedzie grindowa , crafcic , bawic sie w zbieranie surowcow , robic solo raidy insty czy co nam sie zapragnie :)Sory line ? napewno ogromna i wielka dla osob czytajacych fabule gry. Tak wiec zachecam kazdego przeciwnika tej pieknej gry aby sprobowal tak jak i ja a zostaniem tam na dlugo. Owszem trzeba wydac 20 zl na battlechest a pozniej 120 na legion ale to na tyle. ew miesiac abonamentu . Pozniej gramy za free farmiac kase....i kupujac tokeny za golda. Jezeli ktos zechce zapraszam na serevr Defias po stronie HORDY.

Dużo ludzi nie gra w wowa bo najzwyczajniej im się nie podoba , ja podchodziłem 4 x zawsze się to kończyło failem po 4 dniach , rezygnowałem bo gra mnie nudziła . Więc wiesz takim tematem nikogo nie przekonasz do kupna bo tobie się akurat spodobała .

Aion (2008) , Tera(2011) może pomarzyć o takiej ilości lokacji , miast itd co wow(2004) z jednego prostego powodu do którego chyba powinieneś sam dojść skoro tak ograny jesteś RELASE date , iINNE czasy . Tera Online jest 7 lat w plecy do wowa i zaczynała kiedy rynek był zalany grami mmo za to przykładowo Runescape , Linegae 2 , Tibia śmiem wątpić czy są dużo mniejsze od niego. Instancje? Zobacz ffxiv który jest chyba obecnie jedną z najlepszych gier pve na rynku , a ma dopiero 3 latka więc raczkuje.

Wow jest bardzo dobrą grą nikt w to nigdy nie wątpił . prawda jest taka jeśli tylko by wyszedł w dzisiejszych czasach populacje posiadałby z 5x mniejszą z prostego powodu , nie oferuje nic czego by nie miały obecne produkcje poza tym że jet to gra BLIZZARDA w świecie WARCRAFTA .

Dokłądnie zgadzam się WoW jest popularny z jednego powodu uniwersum. Gdyby ta gra wychodziła teraz i miała to co WoW wanlilia to mało kto by w to grał na prawdę mało kto gdyż ta gra nie oferowała nic szczególne i nic specialnego od innych gier MMORPG. WoW pojawił się w odpowiednim miejscu u odpowiedniego wydawcy nic więcej a tamte czasy to takie gry jak Ultima online MU początki L2 itp które także miały co oferować. WoW jest średni bardzo średni i mało czym się różni od np Rifta TESO lub wspominanych już Aion czy TERA. Moim osobistym zdaniem dwa tytuły przodują z roku na rok a nie kiedy wychodzi dodatek to jest FF XIV i TESO które z każdym dniem i z każdym miesiącem mają coraz więcej graczy i nie potrzebują do tego dodatków za 150zł + kolosalnego abonamentu bo 100zł ma 2 miechy moim zdaniem jest dużo. WoW jest ok ale dla wyznaczonej grupy graczy inie każdemu przypadnie, ja jako fan Lineage 2 który dla mnie się skończył wolę zagrać w TESO lub GW2 niż WoW i płacić za to co mogę mieć za free w innych tytułach. Twój opis w ogóle mnie nie przekonał do WoW'a do którego podchodziłem z 5 razy. FFXIV>>TESO>>WoW tak to teraz wygląda

Szary Pazur piszesz ze TESO jest w 100% darmowe ? aha czyli wedlug ciebie nie placi sie tam za nowosci w grze...? to chyba piszesz o nie znanej mi grze :)

Mowisz FFXIV przykro mi ale ta gre nie jest w ogole popularna w polsce :X + jej cena i abonament za ktory trzeba placic miesiac w miesiac odrzuca.+ jej mechanika nie kazdemu pasuje.

SzaryPazur piszeszze musisz placic za gre ale w FF i TESo tez musisz lub poprostu nie grales w te gry jezeli tak piszesz :) Wow tak jak Aion i tera daje ci mozliwosc farmienia na abonament.

Piszesz ze FF TESO > WOW statystyki mowia same za siebie ze obie gry nie maja zadnego ale to zadnego polotu do WOW nie wspominajac o wymarlej TERZE czy w miare grywalnym Aionie na Polskim serverze.

Wow jest bardzo dobrą grą nikt w to nigdy nie wątpił . prawda jest taka jeśli tylko by wyszedł w dzisiejszych czasach populacje posiadałby z 5x mniejszą z prostego powodu , nie oferuje nic czego by nie miały obecne produkcje poza tym że jet to gra BLIZZARDA w świecie WARCRAFTA .

Wiele gier MMO w dużej części wzorowały się na WoWie, więc gdyby WoW wychodził dopiero teraz, to wielu MMO by w tym momencie w ogóle by nie było, albo co najmniej nie oferowałyby tego, co oferują teraz.

Dokłądnie zgadzam się WoW jest popularny z jednego powodu uniwersum. 

Od kiedy uniwersum Warcrafta jest takie popularne? Mi się wydaje, że właśnie od wyjścia WoWa.

W sensie sam Warcraft też był w jakimś stopniu popularny, ale nie na tyle, by przyciągać miliony do WoWa.

Ja do WoWa podchodziłem 3 razy, za 1 i 2 razem odpadłem podczas levelowania stwierdzając że to słaba gra, za 3 razem postanowiłem dotrwać do max poziomu i endgejmu i wtedy zakochałem się w tej grze

Możecie pisać co chcecie ale WoW lorowo i contentowo nie ma sobie równych

tak jak Silus napisal lvlowanie jest nudne do 70 lva a od 60-70 jest masakra :) mi od 70 gra sie naprawde przyjemnie. Do tego kazda inna kraina cos pieknego.

Moja krótka historia z World of Warcraft to jedynie trial do 20 LVL. Zdaję sobie sprawę, że to świetny MMORPG, chociaż szkoda mi wydawać miesięczny abonament bo w moim przekonaniu można je spożytkować na dziesiątki innych pożyteczniejszych rzeczy. A właśnie, ile teraz kosztuje, czy jak zawsze?

Od kiedy uniwersum Warcraft jest tak popularne? Głupie pytanie. Nawet teraz sporo jeszcze gra ludzi w tak "niepopularną " grę jak Warcraft

Moja krótka historia z World of Warcraft to jedynie trial do 20 LVL. Zdaję sobie sprawę, że to świetny MMORPG, chociaż szkoda mi wydawać miesięczny abonament bo w moim przekonaniu można je spożytkować na dziesiątki innych pożyteczniejszych rzeczy. A właśnie, ile teraz kosztuje, czy jak zawsze?

abonament mozesz wyfarmic w grze jak w wiekszosci mmo z abonamentem lub premka ;)

W WoW-ie odrzucił mnie system walki. Zakochałem sie za to Black Desert dla mnie to jest najlepsze MMORPG w jakie grałem a grałem prawie w każdy tytuł jaki ukazał się na europejskim rynku

Ale tak z ciekawości to ile? Ja wiem, że można wyfarmić w grze, jednak okres szkolny i wolne na granie mam już za sobą. Po prostu nie mam czasu na codzienne granie.

Ale tak z ciekawości to ile? Ja wiem, że można wyfarmić w grze, jednak okres szkolny i wolne na granie mam już za sobą. Po prostu nie mam czasu na codzienne granie.

w ile mozna wyfarmic ? pewnie w moment tak jak w Aionie i terze..pare godzin , craccked nie musisz juz zwalac wszystkeigo na prace :)

Ale tak z ciekawości to ile? Ja wiem, że można wyfarmić w grze, jednak okres szkolny i wolne na granie mam już za sobą. Po prostu nie mam czasu na codzienne granie.

98 za 2 miesiące.

Jeżeli nie grasz regularnie, a nie ogarniasz podstaw, to na token nie zarobisz w pierwszy miesiąc.

Sam zacząłem kupować token dopiero po 5 miesiącach mojej gry w WoWa, w sumie nie było mi nigdzie śpieszno, więc po co?

Dopiero po wbiciu 2 postaci na max lvl ogarnąłem sobie crafting, obsługę TSM i byłem w stanie uzbierać na token nie farmiąc go.

98 za 2 miesiące.

Jeżeli nie grasz regularnie, a nie ogarniasz podstaw, to na token nie zarobisz w pierwszy miesiąc.

Sam zacząłem kupować token dopiero po 5 miesiącach mojej gry w WoWa, w sumie nie było mi nigdzie śpieszno, więc po co?

Dopiero po wbiciu 2 postaci na max lvl ogarnąłem sobie crafting, obsługę TSM i byłem w stanie uzbierać na token nie farmiąc go.

ammon ale piszemu tu o farmieniu :D zarabianie na crafcie to zupelnie inna bajka. jest pelno guide jak uzbierac na tokena . Pierwszy miesiac dla wiekszosci ludzi nie starczy na wbicie maxa a nawet czy 2 :) wiec abonament pewnie musza wykupic .+ legion .

Wiele gier MMO w dużej części wzorowały się na WoWie, więc gdyby WoW wychodził dopiero teraz, to wielu MMO by w tym momencie w ogóle by nie było, albo co najmniej nie oferowałyby tego, co oferują teraz.

O czym Pan/Pani pisze większej bzdury nie widziałem . Gram w ten gatunek od 97 i może to co teraz napisze zaburzy twoje postrzeganie mmo .

Wow to było nic innego jak zbieranka fajnych pomysłów z innych mmorpg wsadzonych w jedną produkcje . Wszyscy byliśmy zafascynowani światem Warcrafta i Blizzardem bo była to jedna z najlepszych firm na tamte czasy i gra miała w sobie otoczkę epickości . Prawda jednak okazała się inna . Masz racje jedyną innowacje jaką wprowadził wow do świata mmorpg za którą tej gry nie cierpię to było sprowadzenie opvp do głupich battlegroundów i open world bossów do raidów .

Gdyby nie było takich gier jak Ultima itd wow by nigdy nie powstał . Pozdrawiam

O czym Pan/Pani pisze większej bzdury nie widziałem . Gram w ten gatunek od 97 i może to co teraz napisze zaburzy twoje postrzeganie mmo .

Wow to było nic innego jak zbieranka fajnych pomysłów z innych mmorpg wsadzonych w jedną produkcje . Wszyscy byliśmy zafascynowani światem Warcrafta i Blizzardem bo była to jedna z najlepszych firm na tamte czasy i gra miała w sobie otoczkę epickości . Prawda jednak okazała się inna .  Masz racje jedyną innowacje jaką wprowadził wow do świata mmorpg za którą tej gry nie cierpię to było sprowadzenie opvp do głupich battlegroundów i open world bossów do raidów .

Gdyby nie było takich gier jak Ultima itd wow by nigdy nie powstał . Pozdrawiam

bvndy uha uha uha nie wiem co wspolnego ma wow z grami pokroju ultima czy l1 bo nie ma poprostu nic wspolnego . Poczawszy od mechaniki grafiki a skonczywszy na crafcie , raida itp itd. gdyby tworcy ultimi , l2 czy innej gry byli tacy dobrzy dawno zrobili by gre na pozdobizne wowa i nie byl by tak oblegany przez ludzi. Przykladem jest l1 i l2 ktore zyje tylko na privach i to rosyjskich.....poprostu blizzard wprowadzil gre , ktorej do tej pory nie bylo ;] wiec pisanie ze wow zgarnal rzeczy z innych ger jest poprostu nie na miejscu :)

bvndy uha uha uha nie wiem co wspolnego ma wow z grami pokroju ultima czy l1  bo nie ma poprostu nic wspolnego . Poczawszy od mechaniki grafiki a skonczywszy na crafcie , raida itp itd.  gdyby tworcy ultimi , l2  czy innej gry byli tacy dobrzy dawno zrobili by gre na pozdobizne wowa i nie byl by tak oblegany przez ludzi. Przykladem jest l1 i l2 ktore zyje tylko na privach i to rosyjskich.....poprostu blizzard wprowadzil  gre , ktorej do tej pory nie bylo ;] wiec pisanie ze wow zgarnal rzeczy z innych ger jest poprostu nie na miejscu 

Napisz co wow wprowadził takiego innowacyjnego do świata mmo w tamtych czasach to zaczniemy dyskusje ? Poza sprowadzeniem pvp do battlegroundów i pve do raidów ?

Skoro Blizzard stworzył tak wspaniałe dzieło pokroju WoWa czemu nie stworzył przez ostatnie 12 lat kolejnejnego ? Z prostego powodu bo wszystko już było i kolejna gra poza fanami Blizzarda by nikogo na dłużej nie przyciągnęła .

Heh... ja sam pamiętam jak zareagowałem na WoWa gdy go zobaczyłem, zainteresowałem się nim bo już wtedy był popularny a ja za bardzo nie znając jego fenomenu zacząłem przeglądać internet w poszukiwaniu jakiś zdjęć lub filmików i już jedno ze screeshotów mnie odrzuciło (zdjęcie Gnolla w Redridge Mountains, wtedy to zdjęcie pojawiało się wszędzie gdy była mowa o WoWie). Miałem, krótki spokój z tym tematem do czasu gdy poznałem człowieka, który gra w WoWa i to właśnie u niego zobaczyłem tą grę na żywo po raz pierwszy. Do tej pory pamiętam moją reakcję na jego mounta (raptor Trolli, jako dzieciak miałem hopla na punkcie dinozaurów) oraz pokazał mi krainę Nagrand (do tej pory jest to moja ulubiona lokacja). Początki były super bo człowiek niczego nie znam i wciąż zwiedzał coś nowego ale jednak po jakimś czasie o WoWie wiedziałem baaardzo dużo np. jaki item można skąd wydropic (nawet znałem zbliżony % dropu), ile ilvl posiada dany przedmiot (wtedy jeszcze ludzie uzywali GS'a jako miarę jakości ekwipunku) a o samym lore nawet nie będę wspominał, jednak większość tej wiedzy straciłem po prawie rocznej przerwie od WoW'a. Jedynym minusem jaki można uświadczyć podczas grania w WoWa jest to że jeżeli już z nim będziesz chciał skończyć i znudzony znaleźć sobie inny tytuł to każda inna gra z tego gatunku będzie co najwyżej średnia i mało interesująca a przynajmniej tak jest w mojej sytuacji.

Ja zaczynałem WoWa jeszcze w czasach pre-release Vanilli (bety). Grałem z mniejszymi i większymi przerwami, jednoczenie testując jakieś odskocznie. Na dzień dzisiejszy IMO WoW nie ma konkurencji. Dosłownie wszystkie inne MMORPG wyglądają blado przy WoWie, a szkoda - z chęcią pograłbym w jakąś realną alternatywę, tak dla odskoczni.

Skoro Blizzard stworzył tak wspaniałe dzieło pokroju WoWa czemu nie stworzył przez ostatnie 12 lat kolejnejnego ? Z prostego powodu bo wszystko już było i kolejna gra poza fanami Blizzarda by nikogo na dłużej nie przyciągnęła .

A po kiego grzyba? By robić sobie samemu konkurencję? Czy aktualnie na Battlenet 2.0 Blizzard ma po 2 karcianki, po 2 moby, po 2 rtsy, po 2 shootery i po 2 h&s? Nie, bo po co - po 1 grze z gatunku wystarczy.