WoW - porady, chętni do zagrania?

Cześć, rozpoczynam przygodę z WoW i klasycznie mam zagwozdkę przy tworzeniu postaci.
Jaka rasa i klasa będzie przyjazna dla nowicjusza. Taka łatwa do ogarnięcia, zrozumienia gry (później może przyjdzie czas na coś bardziej zaawansowanego) czy może nie przyjmować się i zrobić coś co lubię? Ogólnie nie chcę żeby przez wybór czegoś trudnego na starcie, stracę zapał i chęć do gry.
Ogólnie mam styl gry bardziej dystansowy i zadający obrażenia. Raczej słaby ze mnie healer czy też postać walcząca w zwarciu.
Dodatkowo czy jest może ktoś chętny do rozpoczęcia wspólnej przygody od zera bądź jakaś grupka co przyjmie i nauczy nowicjusza?

+Jaki świat, serwer, frakcja żeby spotkać najwięcej rodaków?

nie ma znaczenia co wybierzesz, graj tym co Ci się podoba. W tej grze są może dwie specki, które mogą być uznawane za trudne są to subtlety Rogue oraz arcane mage, reszta jest dosyć czytelna i prosta, więc nie kieruj się jakimiś poradami na temat tego co jest trudniejsze do ogarnięcia. Najwięcej polaków gra na serwerze Burning Legion po stronie hordy, ale jeżeli chcesz grać po stronie aliance to polecam jakiś międzynarodowy serwer typu Silvermoon albo Argent dawn.

1lajk

Na początek polecam Huntera, albo Deamon Huntera - pierwsza range, druga mele, wybierz która bardziej Ci odpowiada. Ja jestem zwolennikiem Huntera. Jeżeli chodzi o serwera to Silvermoon, albo Burning Legion. Strona Hroda, czy Ally nie mają teraz znaczenia, bo są gildie croosfrakcyjne. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz.

Na początek zadaj sobie pytanie w którego wowa chcesz grać bo są 3 wersje. Polecam huntera dla Ciebie bardzo fajna postać i mocna pod pve, masz peta i dzięki temu możesz robic solo więcej zadań lub trudniejsze.

Polecam wow classic era tam gra cos znaczy na tych nowszych wersjach jest dużo szybciej i dynamiczniej i większość kontentu nie ma sensu. W classic era jak cos dropniesz to cieszysz się jedna bron nosisz po 6-7 leveli a na tych nowych wersjach to co 5 minut rzucają w ciebie gearem i tylko zmieniasz. Jeśli classic to firemaw server.

A jak kolega niżej co lepsze, faktycznie ten clasic? Czy inna?

Classic to jest jakby wersja gry z release tam z 200x roku z podbitymi texturami, jest wolniejsza troszkę ma archaiczne mechaniki przy niektórych klasach np rogal musi mieć pyl żeby wejść w niewidke. Jest fajne ale długie levelowanie, klasyczna wolniejsza rozgrywka.

Druga wersja to classic wotlk i zaraz podbijają to do cataclysmu czyli 3 dodatku w wowie.

No i retail czyli dragonflight i niedługo nowe te dodatki wchodzą. Problemem tej wersji jest to ze wszystko prócz najnowszy dodatek nie ma sensu, raszujesz jak najszybciej do nowego dodatku i tam robisz raidy i dungi bo maja dużo lepszy gear niz wszystko poprzednie. Jest więcej skilli klas postaci lepsza grafika w tych nowych strefach itp.

Co lepsze? Kto co lubi, nie da się odpowiedzieć, wszystkie są fajne

Normalnie graj na release, classic archaiczy troche i możesz się odbić. Normala graj, dla mnie bardziej przyjemne,

Cześć, masz dc? Jestem chętny na grę od zera na wersji Retail. Classic już mnie trochę odrzuca, chociaż nie zrozum mnie źle, potrafię zrozumieć jego pewne zalety. Fajnie, że się napatoczyłeś, bo akurat też szukałem czegoś do pogrania, ew. sprawdziłbym jeszcze FF14(też nigdy nie grałem).

Jest masa różnic np w classic era nie masz party findera, szukasz se ekipy na czacie i razem idziecie na instancje , w retail chyba nawet samo tam teleportuje??? Dawno nie grałem. Retail jest mocno uproszczony ale zarazem skomplikowany bo wszystkiego jest więcej. Classic ma open world pvp a retail juz mozna sie unflagowac. Druga sprawa czy ty kupiłeś w ogóle dragonflighta? Jesli nie to pograsz chyba tylko do shadowlands czyli poprzedniego dodatku na retail

Zawsze możesz wybrać wersje classic wotlk czyli posrednia miedzy retail i classic era, tam nic nie trzeba kupować niedługo wchodzi cataclysm. Jest już dużo nowsza niż era i przyjemniejsza dla nowych graczy. Ja bym na twoim miejscu wybrał ja

Panowie ostatnia sprawa wow ma duży próg wejścia dla nowych graczy przez addony. Bez nich nie idzie grać, musicie poświęcić czas na research i instalacje i niestety najgorsze co wow ma czyli ich konfiguracje. Chciałbym żeby wow nie miał addonow bylaby lepsza gra a tak to wyścig szczurów i hardkorowy min maxing

1lajk

Graj bez Addon’ów.

Jeśli chodzi o klasę dystansową to hunter/mage/warlock. Jak ktoś wyżej pisał: cokolwiek wybierzesz to będzie spoko. Wszystkie klasy są raczej łatwe do rozpoczęcia gry.
Jeśli chodzi o wersję to tutaj się robi burdel, bo jest ich obecnie 5 XD
W skrócie:

  • retail (dragonlfight) - jebać leveling, raiduj i zbieraj ładne armor sety/mounty/etc. dużo ludzi do gry, ale community bardzo rozproszone (raczej nie zagrasz 2 razy w tym samym składzie na group finderze, chyba że dołaczysz do gildii.)
  • wow classic era - leveling trwa długo, potem raidujesz co tydzień. mało ludzi, ale silne community. brak quality of life improvements (nie ma grp findera, znaczników questów na mapie, długo by wymieniać xd) - co poniekąd wymusza budowanie się community w grze :slight_smile: .
  • wotlk classic - 2 dodatek wowa, więcej classika, lepszy balans klas, większe numerki (życie, obrażenia, lvl etc xd), więcej QoL. Z tego co się orientuje to mało luda już gra, bo dużo botów było.
  • wow hardcore - leveling jest wszystkim: classic era, ale postać ma jedno życie. padasz, nie wstajesz, jedziesz od nowa. (ogólnie nie polecam jak ktoś jest nowy, chyba że masz mnóstwo czasu).
  • wow season of discovery - wow vanilla +, taki classic na sterydach, poprawiony balans klas, łatwiejszy od normalnego classica, SUPER popularny, ogólnie polecam też na start, jeśli wolisz oldschoolowe gry, ale na modłę 2024.

Z tym małym community w classic era to przesadziłeś na firemaw eu jest polaczonych kilka serwerów i jest około 5000 graczy wiec serwer jest pelniutki i pęka w szwach. Znacznikow na mapie nie ma trzeba zainstalować addon questie i masz wszystko jak w nowym wowie.

Jest jeszcze 6 wersja wowa ten nowy tryb battleroyale nazywa się plaguelands.

Swoja droga nie wiem czy sod jest dobry dla nowego gracza, specjalnie o nim nie wspominałem bo to taka wersja specjalna serwera z dodatkowymi wariacjami, raczej moim zdaniem dla ludzi co już grali w wowa.

Co do classic wotlk to nie wiem jak tam populacja ale niedługo wejdzie tam nowy dodatek i będzie masa ludzi wiec imo idealny teraz start na spokojnie wbić level i czekać na nowy kontent.

Plaugelands? XD Plungerstorm bardziej.
Co to tematu. Polecam pooglądać jakieś filmiki o clasach postaci. Nie patrz na metę. Ona się zmienia. Ja aktualnie gram na Kazzak. Jeśli masz ochotę to napisz mi na pw to coś wspomogę

wysłałem prywatną wiadomość

Ja zacząłem ostatnio WOLTK na Golemagg i fajnie się gra, taki normalny wow jak kiedyś, w tego retaila się ładujesz i ni chu chu nie wiesz o co chodzi, wszystko szybko umiera, co 5minut nowy item zakładasz, takie typowe przepychanie do end game i pomijanie wszystkiego co było kiedyś. Osobiście wolę na progress serwerze i tak ten zwyczajny classic kiedyś się połączy z retail, ale chociaż będę wiedział o co chodzi. Jeżeli wolisz easy mode to zdecydowanie polecam retail.
Ten SoD po oglądaniu youtube to wgl bez sensu, taki dla zabawy do grania może.

Siemanko! podłączam się do pytania ;d jezeli ktoś chętny pograć w wowa w casualowy
to jestem chętny :x Discord : darklek

Tez chyba zaraz abo kupie bo już od kilku dni mi wowik pachnie

To chyba podejdę pod tego WOLTK, jednak całkiem hard nie chcę, bo faktycznie może zniechęci, a jak opisujecie to zwykłe to raczej nie spotkam nikogo nowego (albo mało co) a jak już niskie lvl to pewnie zaawansowani gracze, robiący nową postać. Z tego wszytkiego na koniec wyjdzie, że end game dla nowego gracza nie istnieje przez masę zaawansowanych osób.
Od razu mówię, że nigdy WoW’a nie grałem, więc jestem totalnie ciemny, ale widzę chętne osoby, więc zapraszam na DC chętnych i napiszcie jaka wersja was interesuje, osobiście chyba wezmę tego WOLTK, ale oczywiście przy większej ilości osób można spróbować podbić zwykłego WoW’a (nie klasyki) haha
DC: kefirekuwu