Wulgaryzmy lekkie

Zgadzam się, że to jest chyba bodaj najbardziej kontrowersyjne słowo, jeżeli mówimy o podejmowaniu decyzji w sprawie takiej jak ta. Z jednej strony wiem, że nawet w programach w telewizji 'za***iście' się już nawet nie wypikuje w programach dla młodzieży

No właśnie jak nawet w telewizji nie jest to zbyt wulgarne słowo to dlaczego na tym forum... Nie próbujcie na siłę robić dyktaturę jak w Korei Północnej bo ludzie zaczną z tego forum uciekać jak zabieracie im wolność słowa. Wiem że parę osób próbuje się tu dowartościować jako wielcy strażnicy prawa bo w realu pewnie są ignorowani przez każdego.. No ale kurde zabieracie nam prawo abyśmy wszyscy czuli się tu jak rodzina i mogli porozmawiać o wszystkim... Ja osobiście bardzo rzadko się wypowiadam bo boję się że zaraz jakikolwiek moderator się przyczepi o byle co. Oczywiście nie każdy moderator taki jest (Nvminer zawszę wydawał się normalny).

Przedziwnie się czyta te wszystkie wulgaryzmy w waszych postach.

Ogólnie, wg. Mnie, nie powinno być przykładów w ogóle. O ile faktycznie sprostowanie pewnych spraw odnośnie niby wulgaryzmów takich jak 'kurde' czy d*pa, to reszta jest zbędna. W jakiej normalnej rozmowie na poziome Potrzebujesz rzucać gównem, no, może poza określeniem 'gownoburza. Notka odnośnie za***iście faktycznie może być przydatna. A tak poza tym to myślęże bez zmian większyCh. Przykłady złych słów wg. Mnie zbędne. Każdy rozumny Człowiek tutaj byłby w stanie wiedzieć jakich słów nie można używać.

Tak każdy moderator będzie, interpretować przekleństwo na swój sposób.Jednak + PL, że w ogóle chcesz dyskutować na ten temat z użytkownikami.

Jednym z założeń zmian jest ujednolicenie decyzji moderatorów, więc tym również zamierzamy się zająć.

Zwracanie się do kogoś bezpośrednio z użyciem wulgaryzmów rozumiem, ale żeby w normalnej rozmowie nie można było sobie użyć jakiegoś z tych słów to trochę przesada.. zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie już dzieciaki klną, wszędzie wokół strony z jakimiś memami, śmiesznymi filmikami gdzie nie raz używane są wulgi czy chociażby youtuberzy, których dzieciarnia ogląda tam to dopiero patologia jest. To już jest normalne w tych czasach, każdy prawdziwy polak musi od czasu do czasu sobie powiedzieć kur.. w zwykłej rozmowie czy wyrażając w ten sposób emocje i to bez znaczenia czy młody czy starszy ja osobiście już wiele osób spotkałem w wieku 40-50 lat co używały słowa za***iście i jakoś wcale źle to nie brzmiało a same te osoby były raczej w porządku nawet eleganckie z branży biznesu i dla każdego jest to normalne. Sam raczej nie używam wulgaryzmów na forach, ale jakoś nie jestem za tym aby to blokować tym bardziej jak jeszcze ktoś doda ... albo *** no bez przesady.. natomiast chamstwo i rzucanie wulgami na lewo i prawo przez gimbusów to już inna sprawa, to należy tępić.Wg mnie użycie raz czy dwa razy jakiegoś wulgaryzmu w normalnej, zwykłej rozmowie w dodatku z * czy ... nie powinno być karane, natomiast chamstwo i już takie faktyczne bluzganie jak najbardziej.

Problem z cenzurowanymi wulgaryzmami polega na tym, że czytelnik i tak odczytuje je jako całość. Jaki jest w ogóle sens w ich używaniu skoro tak czy inaczej dokładnie każdy zna wszystkie ocenzurowane słowa, a i podczas czytania dopowiada sobie w myślach ich wykropkowaną część. Z tego powodu wszystkie wulgaryzmy traktowane są tak samo - zarówno te ocenzurowane jak i te widoczne w pełnej krasie.

Co do przykładów dzieci i losowych ludzi z "branży biznesu" (jakakolwiek by ona nie była), to nie są to wzory, do naśladownictwa których chcielibyśmy was zachęcać. Jeżeli coś z negatywnym skutkiem zaczyna wypierać zachowanie poprawne w codziennych, naturalnych sytuacjach, to nadal nie jest to powód, aby przestać się im przeciwstawiać.

No właśnie jak nawet w telewizji nie jest to zbyt wulgarne słowo to dlaczego na tym forum... Nie próbujcie na siłę robić dyktaturę jak w Korei Północnej bo ludzie zaczną z tego forum uciekać jak zabieracie im wolność słowa. Wiem że parę osób próbuje się tu dowartościować jako wielcy strażnicy prawa bo w realu pewnie są ignorowani przez każdego.. No ale kurde zabieracie nam prawo abyśmy wszyscy czuli się tu jak rodzina i mogli porozmawiać o wszystkim... Ja osobiście bardzo rzadko się wypowiadam bo boję się że zaraz jakikolwiek moderator się przyczepi o byle co. Oczywiście nie każdy moderator taki jest (Nvminer zawszę wydawał się normalny).

Nie wiem jak można porównać dyktaturę państwa totalitarnego z pewnym wymogiem dotyczącym zwyczajnej kultury wypowiedzi, ale najwidoczniej dużo spraw mnie jeszcze na tym forum zaskoczy ^^ Jeżeli chodzi o twoje obawy, to być może powinieneś zacząć szukać powodów w sobie i swoim zachowaniu. Na przestrzeni niecałego roku i zaledwie 250 napisanych postów udało Ci się już prawie nazbierać komplet do zestawu "Pożegnanie z forum". Biorąc pod uwagę, że są na tym forum ludzie mający staż nawet 6 albo 7-letni i nadal mają się dobrze, to nasze moderatorskie grono niewiele chyba ma z twoją sytuacją wspólnego.

Przedziwnie się czyta te wszystkie wulgaryzmy w waszych postach.Ogólnie, wg. Mnie, nie powinno być przykładów w ogóle. O ile faktycznie sprostowanie pewnych spraw odnośnie niby wulgaryzmów takich jak 'kurde' czy dupa, to reszta jest zbędna. W jakiej normalnej rozmowie na poziome Potrzebujesz rzucać gównem, no, może poza określeniem 'gownoburza. Notka odnośnie zajebiście faktycznie może być przydatna. A tak poza tym to myślęże bez zmian większyCh. Przykłady złych słów wg. Mnie zbędne. Każdy rozumny Człowiek tutaj byłby w stanie wiedzieć jakich słów nie można używać.

Dałbym wiele, aby to było takie proste i logiczne dla wszystkich :P

Na przestrzeni niecałego roku i zaledwie 250 napisanych postów udało Ci się już prawie nazbierać komplet do zestawu "Pożegnanie z forum".

9 ostrzeżeń otrzymywałem w ciągu pół roku, jak zdążyłeś zauważyć od kwietnia nie otrzymałem żadnej kary. Dlaczego ? Bo przestałem się aktywnie udzielać z powodu strachu że któremuś z modów się coś nie spodoba.

A co do tematu. Ja oczywiście jestem ''ZA'' aby częstować warnami osoby które rzucają mięsem na lewo i prawo a także obrażają inne osoby wulgaryzmami. Po prostu atmosfera na forum jest mało przyjazna( bardziej wyluzowany jestem w urzędach niż tu).

P.S Publikowanie moich poufnych danych konta nie podlega karzę ?

Na niektóre wtrącenia, które nie są skierowane bezpośrednio do kogoś czy też nie robią za "opis" tej osoby, można by przymknąć oko, typu "ale dzisiaj pizga". Co innego jak wulgaryzm skierowany jest do rozmówcy, jak "Ty siurze". Oczywiście osoby które zdążą w swojej wypowiedzi z kilku zdań zmieścić 5 k**ew i 3 ch*je, to tutaj raczej warnik. No ale te pojedyncze przekleństwo można by darować.

Z tym słownikiem o wulgaryzmach dopuszczalnych na forum to nie żartowałem. Wydaje mi się, że jak znowu będą akcje "warny za przekleństwa" to moderacja będzie miała, jakby większe "krycie" (chodzi mi, że moderacja warnuje za byle co) i spadnie ilość wątków w zażaleniach. A tak przy każdym warnie dawać linka do tego słownika i ta-da.

9 ostrzeżeń otrzymywałem w ciągu pół roku, jak zdążyłeś zauważyć od kwietnia nie otrzymałem żadnej kary. Dlaczego ? Bo przestałem się aktywnie udzielać z powodu strachu że któremuś z modów się coś nie spodoba.A co do tematu. Ja oczywiście jestem ''ZA'' aby częstować warnami osoby które rzucają mięsem na lewo i prawo a także obrażają inne osoby wulgaryzmami. Po prostu atmosfera na forum jest mało przyjazna( bardziej wyluzowany jestem w urzędach niż tu).P.S Publikowanie moich poufnych danych konta nie podlega karzę ?

Tak, w niedziele po kościele sam oddam się w ręce policji :lol:

Na niektóre wtrącenia, które nie są skierowane bezpośrednio do kogoś czy też nie robią za "opis" tej osoby, można by przymknąć oko, typu "ale dzisiaj pizga". Co innego jak wulgaryzm skierowany jest do rozmówcy, jak "Ty siurze". Oczywiście osoby które zdążą w swojej wypowiedzi z kilku zdań zmieścić 5 kurew i 3 chuje, to tutaj raczej warnik. No ale te pojedyncze przekleństwo można by darować.Z tym słownikiem o wulgaryzmach dopuszczalnych na forum to nie żartowałem. Wydaje mi się, że jak znowu będą akcje "warny za przekleństwa" to moderacja będzie miała, jakby większe "krycie" (chodzi mi, że moderacja warnuje za byle co) i spadnie ilość wątków w zażaleniach. A tak przy każdym warnie dawać linka do tego słownika i ta-da.

Jeżeli chodzi o "wtrącenia" w kierunku innej osoby, to nie ma to dużo do rzeczy, bo te punkty podlegają pod ewentualną obrazę użytkownika w pierwszej kolejności, a w dodatku nie trzeba używać słów wulgarnych, żeby kogoś obrazić. Np. ty imbecylu, jesteś idiotą, itd.

Co do wulgaryzmów nieskierowanych do kogoś, to problem polega na tym, że skoro będzie przyzwolenie na na pojedyncze występowania, to czemu nie miałbym go wstawić na przykład w tym kurwa miejscu? Widzisz jak bardzo traci na tym ogólny wydźwięk i kultura wypowiedzi?

No może i masz racje, trzeba wiedzieć jeszcze gdzie i jak postawić taki wulgaryzm, a młodsi użytkownicy forum mogą nie do końca to ogarnąć. (Muszę się jakoś odchamić, bo Twój przykład mnie ciut rozbawił :F)

Ale słownik podtrzymuje.

Matko ale burza zrobiła się wokół tego, aż nie wiem jak to skomentować by samej nie dostać warna :P

Dobra, postaram się bez wywyższania... *wdech i wydech* wulgaryzmy stosują tylko osoby, które... Są proste, no. Wiecie pewnie co mam na myśli. Tym bardziej śmieszy mnie fakt, że tyle osób obruszyło się na tę zmianę...

Jeśli ktoś nie wierzy, że nie da się pisać bez wulgaryzmów (nie mam na myśli tych lekkich) to zapraszam do przeglądnięcia moich postów na tym forum. Have fun!

Osobiście nie mam nic za złe tej zmianie.

Mam więcej postów niż Ty i też nie mam warnów(nie tylko za wulgaryzmy :P) więc czuję, że jestem lepszym przykładem xD

A burza się zrobiła dlatego, że nie było konsekwencji w działaniach, więc trzeba było to wyjaśnić.

I nie mogę zgodzić się z tym, że stosują je tylko osoby "proste". Jest to część języka i ma swoje miejsce i zastosowanie. "Prości" są ci, którzy uogólniają :P

Wiecie różnie to bywa. Zdarzało się, że ktoś nawet nie miał 10 postów, a miałem z 5 warnów, a niektórzy ponad 1000 i dalej nic.

Kiedyś dostałem warna za to, że odpowiedziałem na post, który ktoś odkopał po 2 latach. :< A co do tematu wulgaryzmów, to robicie wielkie zamieszanie o nic. Każdy kto ma trochę kultury powinien sam wiedzieć, co można, a co nie, a wykłócając się o to czy wulgaryzm jest wulgaryzmem czy nie, udowadnia tylko to, ze warn mu sie należy.

Zgadzam się z przedmówcą.

"Są też pierwszą oznaką wchodzenia w dorosłość."

Dla niektórych są oznaką udawania dorosłych.

Mam więcej niż 18 lat, a nie przeklinam wcale, potrafię znaleźć słowa zamienne do tych "wulgarnych". Bardzo dobrze że coś takiego wprowadzono, chociaż z drugiej strony

ludzie powinni wiedzieć że tutaj są inne osoby i powinni się zwracać kulturalnie.

Owszem w chwilach "wysokich emocji" wymksnie mi się, ale tylko pod nosem.

Myślcie sobie, co chcecie, ale "wulgaryzmy" nie są mi do niczego potrzebne.

E tam ja jadę na 4 ostrzeżeniach, jakoś ostatnio pilnuję tego 5 (chyba ban na 2-3 dni), więc nie jest tak źle. W sumie 3 mam za przekleństwa na statusie, a nie za posty na forum. @Karas5 jeśli boisz się wypowiadać, to widać nie jesteś przekonany co dla swojej wypowiedzi. Więc nie wierzę w spisek moderatorów, chociaż kto to wie.

post_offline.png

Cenzura jest dla dzieci i przez nie stosowana. Myślicie, że ktoś nie zna żadnych wulgaryzmów? Błąd. Nawet dzieci co z PC nie umieją korzystać już przeklinają i to samo komórka. Miło, że ta strona chce się w końcu unormalnić. Kiedyś faktycznie takie coś miało zastosowanie, ale teraz nie ma to sensu.

Nawet dzieci co z PC nie umieją korzystać już przeklinają i to samo komórka. Miło, że ta strona chce się w końcu unormalnić.

Jeżeli dla Ciebie normalne jest gdy dzieci rzucają mięsem na prawo i lewo to zaczynam wątpić w przyszłość tego narodu. Nie chcę się powtarzać dlatego też odsyłam do moich wcześniejszych postów zawartych w tym temacie. Mam nadzieję, że jakaś siła wyższa, o ile jakakolwiek istnieje, uchroni ten świat przed ludźmi myślącymi podobnie jak Ty.

Wulgaryzmy to słowa z językowego punktu widzenia, rażące i obraźliwe. Jeśli określamy w ten sposób inną osobę, poniżamy ją – jest to chyba najgorszy z przejawów agresji słownej. Nie sądzę, że taki sposób zwracania się do osób bliskich jest rzeczywiście charakterystyczny dla aż tak dużej części polskich rodzin.

Jeżeli dla Ciebie normalne jest gdy dzieci rzucają mięsem na prawo i lewo to zaczynam wątpić w przyszłość tego narodu. Nie chcę się powtarzać dlatego też odsyłam do moich wcześniejszych postów zawartych w tym temacie. Mam nadzieję, że jakaś siła wyższa, o ile jakakolwiek istnieje, uchroni ten świat przed ludźmi myślącymi podobnie jak Ty.Wulgaryzmy to słowa z językowego punktu widzenia, rażące i obraźliwe. Jeśli określamy w ten sposób inną osobę, poniżamy ją – jest to chyba najgorszy z przejawów agresji słownej. Nie sądzę, że taki sposób zwracania się do osób bliskich jest rzeczywiście charakterystyczny dla aż tak dużej części polskich rodzin.

Przed czym ma chronić? Naucz się czytać ze zrozumieniem jest tak jak jest. Myślisz, że co? Że fajnie jest mi przechodzić jak jakiś 2 małych chłopców się wyzywa? Niestety wulgaryzmy są praktycznie zawsze i wszędzie (czasami nawet w budynkach urzędowych). Gdybym nie był światkiem takich wydarzeń nawet bym rozumiał tą cenzurę, jak znajdziesz jakieś dziecko czy 12-15 latka co tak przeklina to mu zwróć uwagę, przyjmij to śmiało na klatę - ale ja nie mam zamiaru, bo to nic nie da (oczywiście według mnie, ale może w Twoim przypadku zdarzy się jakiś cud).

Ityrujące jest to ,że na forum czy też stronie poświęconej grom jest tyle zasad/zakazów itd.. państwo polityczne się robi...na mnie to wrażenia nie robi bo przychodzę tu tylko zobaczyć jakieś nowe gry a czy ktoś tam sobie klnie robi zasady itd mam głęboko w kakałku ^_^ A to czy ktoś gdzieś rzuca mięsem również mi lata nie nasza wina ,że wychowanie jest takie a nie inne a wiekszość bachorów przesiaduje wiecznie w towarzystwie dorosłych to i się uczą... Co ja tu w ogóle robie skoro mam to w kakałku :(

Ityrujące jest to ,że na forum czy też stronie poświęconej grom jest tyle zasad/zakazów itd.. państwo polityczne się robi...na mnie to wrażenia nie robi bo przychodzę tu tylko zobaczyć jakieś nowe gry a czy ktoś tam sobie klnie robi zasady itd mam głęboko w kakałku A to czy ktoś gdzieś rzuca mięsem również mi lata nie nasza wina ,że wychowanie jest takie a nie inne a wiekszość bachorów przesiaduje wiecznie w towarzystwie dorosłych to i się uczą... Co ja tu w ogóle robie skoro mam to w kakałku

No właśnie. Co Ty tu robisz? Zasłuż na bana, to i dylemat się rozwiąże.

Co do reszty... Hasira ma rację. Jeśli ktoś ma tak ubogie słownictwo, że musi przeklinać dla poparcia swoich słów czy żeby wypowiedź dobrze dla niego/niej wyglądała, to trafił/a chyba nie na to forum.

Ityrujące jest to ,że na forum czy też stronie poświęconej grom jest tyle zasad/zakazów itd.. państwo polityczne się robi...na mnie to wrażenia nie robi bo przychodzę tu tylko zobaczyć jakieś nowe gry a czy ktoś tam sobie klnie robi zasady itd mam głęboko w kakałku A to czy ktoś gdzieś rzuca mięsem również mi lata nie nasza wina ,że wychowanie jest takie a nie inne a wiekszość bachorów przesiaduje wiecznie w towarzystwie dorosłych to i się uczą... Co ja tu w ogóle robie skoro mam to w kakałku

Pozostaje mi jedynie współczuć podejścia do tych spraw :mellow:

Przy okazji wspomnę, że z dniem dzisiejszym poprawka do regulaminu, wspomniana w tym temacie, weszła w życie.

Wprowadzenie czegoś takiego zrobi z tego forum gimbusiarską zchadzkę, serio jak komuś przeszkadza przekleństwa to raczej powinień udać się do lekarza z tym.