Wymagający szukający

Akame ga Kill - Już wyżej napisałem, że mi nieodpowiada.

Phantom Requiem for the Phantom - Nie czuję się mocno zachęcony, aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować. Zwłaszcza, że wspominasz o Darker Than Black.

Kyoukai no Kanata - Próbowałem kiedyś obejrzeć, ale mnie nie przekonało.

Co do Hellsinga to jak już to możesz ominąć serię TV i oglądać tylko OVA i tak nic nie stracisz.

Dobrze, że samemu szukasz i czytasz bo ja jestem okropny w opisywaniu anime ;). Osobiście wybierałem bardziej anime ze względu na fabułę niż na postaci.

Nagi no Asukara - Romans/Dramat

Hotarubi no Mori e - Pełnometrażowy (45 min) Romans/Dramat

Magi -

Kotonoha no Niwa - Też pełnometrażowy (45min)

Poleciłbym Shakugan no shana ale to raczej spodoba się tylko tej osobie z Zero na liście.

I na koniec polecanka dla zabawy :DSchool Days Niby może wydawać się "normalne, takie same jak setki" ale ja się nie zawiodłem. nice boat ;)

Osobiście mam tak, że zapamiętuję praktycznie tylko postacie niemyślące aż do takiego stopnia, że aż mnie irytują/bardzo denerwują (przykład? Haruyuki z Accel World). Kierowałem się głównie fabułą i to tak nie wiem czy w ogóle podpasuje ponieważ co mi na myśl nie przyszło okazywało się być na liście któregoś z was lub obojga. Naprawdę ciężkie zadanie znaleźć coś blisko twoich wymagań i sprawdzać dwie listy licząc, że go na nich nie ma :unsure: A na koniec coś ode mnie Haibane Renmei

@Keyi

Dlatego dopisałem dla zabawy

Skoro podobało ci się psycho-pass to może seria Ghost in the shell. Mogę ci polecić również Another i Deadman Wonderland może trafią w twoje gusta.

Shingetsutan Tsukihime jest to alternatywny świat fate i fate też jest na podstawie gry, a dokładnie visual novel, a ci się podobało

School Days najbardziej zjebane anime jakie widziałem tak głupiego bohatera to nigdy nie widziałem, gość ma orzeszek zamiast mózgu.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1216-natsume-yuujinchou/rec/1254

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/650-mushishi/rec/658

Tych dwóch nie oglądałem, ale słyszałem same pozytywne opinie

Nagi no Asakura - Próbowałem, nie spodobało mi się.

Hotarubi no Mori e - Mam już na liście do obejrzenia.

Magi - Widziałem.

Kotonoha no Niwa - Już ktoś to chyba wyżej polecał. Również mam na liście do obejrzenia.

Shakugan no Shana - Mnie nie przekonało(Jam jest osoba z Fate/Zero na liście), zaś kolega pisał, że chętnie zobaczy.

School Days - Już o tym słyszałem od paru osób i jestem zdecydowanie zniechęcony.

Haibane Renmei - Oglądałem, jak jeszcze nie miałem MAL'a. Mimo, że nie spodobało mi się do końca, to nie mogłem się oderwać. Kolejne Anime, którego nie ocenię, bo nie umiem. Po prostu nie przekonało mnie specjalnie, ale jednocześnie było takie spokojne i sielankowe przez większość czasu, że po prostu siedziałem i oglądałem.

Ghost in the Shell - Cóż, odrzuca mnie futurystyczność. Już o tym Anime słyszałem, aczkolwiek fakt... Psycho Pass mimo tej futurystyczności przypadł mi do gustu, jednak nie jestem do końca przekonany.

Deadman Wonderland i Another - Obejrzane.

Shingetsutan Tsukihime - Zerknę więc

Natsume Yuujinchou - Obejrzałem kilka odcinków, ale jakoś mnie nie przekonało, chociaż może kiedyś powrócę.

Mushishi - Obejrzałem, bardzo ciekawa seria. Nie dokończyłem jeszcze 2 sezonu, ale muszę mieć na to Anime odpowiedni nastrój. Skoro nie oglądałeś, to polecam, jeśli będziesz szukał jakiejś spokojniejszej serii, gdzie w każdym odcinku dzieje się coś nowego. Za każdym razem, gdy naszemu bohaterowi przychodzi coś zrobić, to wyraźnie widać, że zna się na swoim fachu, czyli byciu Mushishi.

Nie widzę u ciebie np. Full metal alchemist Brotherhood i choć obejrzałeś zwykłe FMA to polecam też jednak sprawdzić Brotherhooda. Widzę, że anime o gangsterach itp. ci nie przypada do gustu ale jednak jest to klasyka gatunku - Great teacher Onizuka, którego też na twojej liście nie ma. Wrócę też do Berserka, bo jeśli zdecydujesz się go obejrzeć to nie oglądaj zwykłej serii, tylko filmy pełnometrażowe, które zawierają całą serię i są naprawdę fantastyczne (są 3 filmy o ile pamiętam). Kolejna bardzo fajna i tajemnicza seria wykonana w dość oryginalny sposób Higashi no Eden. Widzę, że masz też parę Shonenów na liście więc polecę jeszcze Hatarku Maou-sama!. Jak mi coś przyjdzie do głowy to dam znać z pamięci ciężko wymienić wszystkie dobre serie, a list nie prowadzę.

Fullmetal Alchemist Brotherhood - Już o tym wyżej pisałem.

Great Teacher Onizuka - Również wyżej pisałem i dodałem na listę do obejrzenia.

Berserk - Być może obejrzę film, ale i tak najpierw zabiorę się za serię odcinkową. Lepiej mi się jednak ogląda odcinkami.

Higashi no Eden - O tym również wyżej pisałem i także dodałem na listę.

Hatarku Maou-sama! - Zdecydowanie nie.

Ogółem Berserk anime w porównaniu do Mangi to gniot i mało tam klimatu i tego całego mrocznego klimatu w rysunki. Jeżeli masz chęci na jedną z najlepszych mang w których dominuje mrok i momentami na kartkach jest dużo więcej czarnego to polecam bo fabuła i rysunki są super i na prawdę można się zatracić :D Wiele opinii mówi samo za siebie

A może oglądałeś Owari no Seraph - ogółem anime pełne walki między ludźmi a wampirami, zemsty, wyniszczenie ludzkości. Dziś obejrzałem 1 serie i na prawdę wciągneło

Jeśli chodzi o Katekyo Hitman Reborn, to powiem tak - jak przebolejesz "pierwsze" 60-70 epków, to potem Cię to wciągnie i to bardzo. Początek jest bardzo nudny, głównie trening i filero podobne epizody. Potem zaczyna się akcja i jest coraz lepiej :)

Od siebie dodam jeszcze:

- Spice & Wolf - fantastycznie wykreowany świat.

- Tengen Toppa Guuren Lagann - jedna z perełek Gainax'u :)

- Robotcs;Notes

- Phantom: Requiem for the Phantom

- Grisaia trylogy (no Kajitsu, no Rakuen)

- ef. A tale of melodies/memories

- Beck: Mongolian Chop Squad

Oraz.... coś nietypowego :) Ogarnijcie sobie Visual Novelkę Saya no Uta - angielski wymagany, ale pozycja naprawdę zacna (Stworzona zresztą przez twórce Madoki Magic'y, czy Psycho Passa Gena Urobuchiego)

Owari no Seraph - Nie zaciekawiło mnie.

Katekyo Hitman Reborn - Mam się wpierw męczyć z 70 odcinkami, żeby napotkać na coś ciekawego? Podziękuję.

Spice & Wolf - Widziałem obydwa sezony.

Tengen Toppa Guuren Lagann - Widziałem kilka odcinków i to Anime jest tragiczne, jedno z głupszych, jakie widziałem, więc i nie dałem rady obejrzeć zbyt wiele. Odpada.

Robotcs;Notes - Roboty chyba niespecjalnie trafiają w mój gust.

Phantom: Requiem for the Phantom - Nie zachęciło mnie zbytnio, ale jak już wyżej pisałem, spróbuję obejrzeć, więc je na mojej liście do obejrzenia.

Grisaia trylogy - Anime na podstawie gry z dużą dawką fanserwisu. Niespecjalnie mnie przekonuje.

Ef. A tale of melodies/memories - Znowu Anime na podstawie gry, jeszcze erotycznej. Całkowicie nie trafiasz w mój gust.

Beck: Mongolian Chop Squad - Nie zaciekawiło mnie.

Saya no Uta - Niespecjalnie mnie wciąga wizja oglądania flaków gdzie popadnie.

To, że coś jest na podstawie eroge, nie znaczy, że odrazu trzeba skreślać i nie dać szansy. Tymbardziej że animce w 99% są pozbawione scen erotycznych,a często mają nawet spoko fabułę :) A co do KHR to jest moje osobiste odczucie, być może dlatego, że oglądałem to na bierząco, jak wychodziło :D

Chciałbym odświeżyć swój temat. Myślę, że nie ma potrzeby zakładać nowego. Od ostatniego czasu obejrzałem już sporo Anime i teraz generalnie nie mam żadnych konkretnych wymagań. Mam parę Anime na liście do obejrzenia, ale nie za wszystkie chce mi się zabierać akurat w tej chwili, a chętnie uzupełnię ją o większą ilość tytułów, aby mieć w czym wybierać.

https://myanimelist.net/animelist/TheTempesto

Oto moja lista. Można ją przefiltrować, aby zobaczyć tytuły sortowane według ocen. Wielu Anime nie oceniłem, są tam zarówno lepsze jak i gorsze, więc zasugerujcie się proszę tymi, które zostały ocenione.

Dla mnie warte uwagi i które sam mógłbym innym polecić to te od 6 w górę, włącznie z oceną 6. Innymi słowy poszukuję teraz Anime z bardzo szerokiego zakresu, które po prostu byłyby w jakiś sposób podobne do już obejrzanych i wysoko ocenionych przeze mnie produkcji.

Od 10 do 6 jest tam aktualnie 76 Anime, więc zrozumiem, jeśli komuś nie będzie chciało się przez to przekopywać. Mimo to liczę na dużą ilość tytułów, gdzie możecie, lecz nie musicie napisać coś o danych tytułach. Zawsze przy sprawdzaniu, czy dane Anime mnie zainteresuje posiłkuję się recenzją na tanuki, która da mi jakiś obraz jak to wygląda. Z pewnością więc odpiszę wam jaki tytuł z wymienionych chętnie zobaczę, a jaki raczej nie i dlaczego. Może to pomóc dodatkowo przy określeniu co można by mi polecić.

Dziękuję od razu za wszelkie, nawet pojedyncze sugestie.

I to lubię. Sam nie muszę rozpisywać się na temat anime ponieważ sprawdzisz recenzje/opis itp.. Szkoda tylko, że na tanuki, sam osobiście mam wielki uraz do tej strony ale każdy czyta gdzie woli :)

Patrząc na twoje oceny myślę, że może ci się spodobać seria Shakugan no Shana oraz Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Jak przyjdzie mi coś do głowy to dodam więcej.

Wirtualna Lain

NieA_7

Haibane Renmei

Tengenn Toppa Gurren Lagann

Welcome into NHK

Excel Saga :lol:

Black Lagoon

Kill la kill

Neon genesis evangelion

FLCL

Na tanuki co chwila ktoś inny wrzuca recenzje, czasem obiektywne, czasem subiektywne, ale dające pogląd na to, jak dana seria wygląda i to mi odpowiada. Na MaL'u jest tylko krótki opis i do tego po angielsku. Nie mam z angielskim problemu, ale wolę polski, ot co.

Shakugan no Shana - Jestem prawie pewien, że już się raz zastanawiałem nad tym Anime i je odrzuciłem. Może tym razem spróbuję się za nie zabrać. Zawsze mogę poświęcić czas na te kilka odcinków i może mi się spodoba.

FMA: Brotherhood - Próbowałem się za to zabrać, ale ze względu na pierwszą serię jakoś nie umiem. Niby alternatywna historia, ale może właśnie to mi nie pasuje. Może kiedyś spróbuję, ale jednak nie dam rady póki co.

Serial Experiments Lain - Próbowałem się za to zabrać, ale zdecydowanie nie mój klimat.

NieA_7 - Również niezbyt mój klimat, na dodatek ten sam twórca co Lain i Haibane Renmei, więc raczej nie obejrzę.

Haibane Renmei - Oglądałem, nie spodobało mi się.

Tengenn Toppa Gurren Lagann - Widziałem kilka pierwszych odcinków i jak dla mnie tragiczne. Nie chciałbym tego dalej oglądać.

Welcome into NHK - Miałem okazję obejrzeć, dałem ocenę 7. Podobało mi się całkiem.

Excel Saga - "Zwariowana komedia dla miłośników parodii i czarnego humoru." - Jeśli jest inaczej, niż zacytowałem, wyprowadźcie mnie z błędu. W każdym razie nienawidzę parodii.

Black Lagoon - Nie mój klimat. Bronie, gonitwy itd.

Kill la kill - Widziałem kilka odcinków, tragiczne, na poziomie Tengenn Toppa Gurren Lagann.

Neon Genesis Evangelion - Zdecydowanie nie mój klimat. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że moje jedyne pozytywne doświadczenie z mechami to Code Geass.

FLCL - Zdecydowanie nie

Dziękuję wam obydwu za polecenie mi czegoś, ale pierceheaven, takie pytanie... Zerknąłeś w ogóle na moją listę? Przepraszam cię, ale mam nieodparte wrażenie, że po prostu rzuciłeś 10 tytułami, które tobie się podobały i tyle, bo nic oprócz NHK nie uderza w moje gusta. Z czego część z tych Anime miałem okazję obejrzeć częściowo lub do końca(Haibane Renmei) i zdecydowanie nie jest to coś, czego szukam. Ale dzięki za chęci.

Tokyo Ravens? Jestem na bieżąco z nowelką, bo niestety anime zatrzymało się fabułą dosłownie w najlepszym momencie, ale mam nadzieję na kontynuację, i muszę powiedzieć, że zacny zlepek literek, mimo że na początku miałam wrażenie lekkiego chaosu.

Black Bullet? To samo co wyżej, jednakże tu są o wiele większe szanse na dalszy sezon anime.. przynajmniej tak mi się wydaje :P

nieważne, dopiero zauważyłam, że jedna z podanych przez Ciebie list na MALu ma podane już wyżej tytuły i nie wiem czy chcielibyście(albo jeden z was) to samo znów oglądać..

Co powiesz na serię God Eater? Klimatyczna, tajemnicza, brutalna, choć bohater jest trochę schematyczny ''oh, uratuję świat", aczkolwiek nie jest taki dramatyczny.

Akurat teraz szukam Anime tylko dla siebie. Może edytuję tamten pierwszy post i przekreślę go jakoś w bbcode.

God Eater - Zwykle nie byłem przekonany co do oglądania Anime stworzonych na podstawie gier, ale po obejrzeniu Danganronpy zmieniłem zdanie. Dodam do listy do obejrzenia.

Black Bullet mi się nie podobał, ale Tokyo Ravens akurat było całkiem fajne. Z pewnością obejrzę kontynuację, jeśli się takowa pojawi.

Dzięki za propozycje.

Kreska God Eatera może trochę odrazić, ale powiem Ci że fabularycznie jest naprawdę ciekawie. Szczególnie jak się zaczynają wspominki o przeszłości :) Osobiście uwielbiam tę serię gier, sama właśnie kupiłam God Eatera 2 na PS4 i katuję i powiem, że jest świetnie, zarówno fabularycznie jak i gameplay'owo

Jakiś miesiąc temu zostałem fanboyem JoJo Bizzare adventures. Mimo, że z początku wydaje się dziwne, a nawet "głupie"(pierwsze 8 odcinków to tylko taka baza fabularna) to potem wciąga potwornie, jest unikatowe i zaskakuje kreatywnością(szczególnie walk). Ciekawych postaci jest tutaj sporo, a nawet bardzo sporo. Obecnie w wersji anime są 4 party, czwarty jest na około 29 odcinku aktualnie, a ma być 39. 1 i 2 part jest zawarty w 1 sezonie 8 odc pierwszy reszta 2, 3 part ma 2 sezony po około 25 odcinków, 4 part ma mieć 39 odcinków. Ogólnie jest 8 partów i każdy jest coraz lepszy(chociaż part 5, przez wielu jest uznawany za nieco gorszy, dopiero zacząłem czytać), reszta też ma w przyszłości dostać swoje anime. Głównych bohaterów czyli tytułowych jojo jest tutaj 8, czyli tyle co partów i każdy wyróżnia się charakterem. Kreska i muzyka są świetne, chociaż do kreski trzeba się przyzwyczaić.

@Hesoy w jakiej kolejności to się w ogóle ogląda? Bo to co napisałeś wyżej jest mało zrozumiałe, a trochę tego jest. Grafika jakoś bardzo mi się nie podoba, ale jeśli całokształt będzie mi się podobał, to grafikę przeboleje.