Zakwasy

Mam duży problem, mam zakwasy w udach :angry: okropnie to boli jak chodzę, wchodzę po schodach schodzę biegam skacze jednym słowem we wszystkim do czego potrzebne są mięśnie nóg.

Prosiłbym was o rady wiem, że piwo dobre ale to odrazu po treningu, a ja jestem dwa dni po.

muszisz zakwasy rozchodzić, walić że boli, ruszaj się, rób przysiady itd.

Zakwasy są fajne :D Czuć taką siłe. Nie myśl o nich i same znikną :D

Jak masz zakwasy już dwa dni, to musiałeś przeholować z treningiem, teraz przynajmniej będziesz znał ta bariere, by sie nie przeciążyć :D Co do pozbycia się ich, to polecam starą metode. Wyciśnij sobie z 2 cytrynki i wypij B) Efekty są naprawdę zadziwiające.

Jak biegasz intensywnie wracając do domu truchtaj. Po prostu by nie zejść z wysokich obrotów od razu na zerowe obroty. Jeżeli ćwiczysz piwo to syf. Jeżeli boli cię od dwóch dni znaczy że nie są to zakwasy a raczej zbyt mocno eksploatowałeś mięsień. Nie można po pół roku przerwy zacząć biegać 100 km dziennie

Ja piję mleko z cytryną i zagryzam czekoladą(1-2 kostki wystarczą), a rano jak nowonarodzony:)

SĄ ZAKWASY JEST MOC!!!

@down na kaca też działa B)

yyyy up, a to nie na kaca?! :D zakwasy mijaja same po kilku dniach;d

Kocham zakwasy, dzieki nim wiem, ze dalem z siebie wszystko, a to swietne uczucie.

A jak sie ich pozbyc? Nie mam niczego ciekawego do powiedzenia, ja zazwyczaj musze dac miesniom dzien odpoczynku, a potem troche truchtam, rozciagam sie, robie przysiady, oczywiscie wtedy, kiedy mowimy o nogach.

Idź do masarzystek B) jak cie stać oczywiście, jak nie to truchcikiem powolnym do np. lasu i z powrotem.

goraca kapiel /prysznic....i tak musi samo przejsc nie ma na to lekarstwa;] pewnie 1 raz cwiczyl i sie dziwi ze zakwasy...ja dawno temu jak jeszcze trenowalem po 1 treningu przez tydzien nie widzialem jak sie ruszac ale pozniej nie ma czegos takiego jak zakwasy:)

Czy niejakie Aminokwasy nie działają na odkwaszanie? Nie mam w tym żadnego doświadczenia bo sam jako sportowiec nie zażywam żadnych białek, ale słyszałem, że BCAA świetnie działa na odkwaszanie.

Kąpiel w gorącej wodzie, tak, by nogi były całkowicie zakryte. 2 kąpiele w 1 dniu załatwią sprawę

Naucz się je lubić. Wtedy nie będą przeszkadzały, będzie to tylko wyznacznik dobrego treningu.

Jeżeli ćwiczysz piwo to syf.

A tu Cię zagnę, bo piwo wcale nie jest syfem. Oczywiście mowa o piwie, a nie szczynie z tesco za 90 groszy.

Czy niejakie Aminokwasy nie działają na odkwaszanie? Nie mam w tym żadnego doświadczenia bo sam jako sportowiec nie zażywam żadnych białek, ale słyszałem, że BCAA świetnie działa na odkwaszanie.

Najlepsza na zakwasy jest gorąca kąpiel, choć ja osobiście wolę pocierpieć i wziąć chłodny prysznic. Przy treningu siłowym kąpiele w gorącej wodzie nie są wskazane. ; ) A o BCAA poczytasz tutaj: http://www.sfd.pl/BCAA__suplement_niezb%C4%99dny_,_ka%C5%BCdego_sportowca__-t236774.html

Osobiście to ja zawsze chodzę na siłownie i robię sobie wszystko na nóżki na jakimś lajtowym ciężarze typu 20-40 kg :)i po takim "dobijaniu" zakwasów strzelam sobie CIEMNE piwko i na drugi dzień na trening czuje się jak nowo narodzony :)

%Kwas Mlekowy

Znam to z 2 klasy Gimnazjum, gdy chodziłem tam 2 lata temu:)

A tu Cię zagnę, bo piwo wcale nie jest syfem. Oczywiście mowa o piwie, a nie szczynie z tesco za 90 groszy.

Piwo zachwiewa gospodarkę hormonalną testosteronu, nawet małe ilości w okresie treningu powodują, że testosteron wyprodukowany w twoich jajkach może zabłądzić i pójdzie ci w cycki (ginekomastia) lub włosy na piętach (żart).

Koneser ale suchar :P Tak naprawdę na zakwasy najlepsze jest dużo snu i odpoczynku, same przejdą :) lub jesli codziennie potrzebujesz dużego wysiłku kąpiel i herbatki ziołowe :P To nie tyle zależy od nóg co od głowy, także trzeba przekonać organizm że to nie jest jeszcze 100% .

... Ludzie jeśli masz zakwasy w udach musisz ćwiczyć np. przuszki ale tak by się zmęczyć bo wtedy serce mocniej pracuje i kwas mlekowy zalegający w żyłach ud troche się rozejdzie

"walić ból" łatwo powiedzieć :D ostatnio pobiegalem dosyc sporo i rowniez mam zakwasy :/ stosuje sie do rad z tego tematu i pomalu przechodzą ( nie licząc piwa...)

PS. jak sie pije "2 cytrynki" to morde wykręca że szok xD