Znudzony strzelankami

Witam
po latach grania w strzelanki juz mi sie znudzily i szukam jakiegos MMO
jednak obecnie nie jestem w temacie co tam powychodzilo bo glosno tylko jest o nowych battle royalach
Czego szukam w MMO ?
gra musi być żywa tzn ciągle rozwijana i dużo ludzi
w grze musi być coś do robienia a nie ciągle jedno i to samo
dobre PvP
F2P ale może być B2P jednak żeby nie bylo tak że po zakupie gry musisz kupować kolejne dodatki
nie może być p2w
duzy wybór klas postaci
w co grałem ?
praktycznie większość starszych gier więc ciężko wymieniać wszystko z tytułów
sprzęt
Win 10
i7-8700
16Gb
GTX 1080

Hej
Skoro grales we wiekszosc starszych (zalezy do ktorego roku) to z nowych nic szczegolnego nie ma.
Od siebie standardowo polecam guild wars 2, a dlaczego?
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=760472317641265&id=13892765435&_rdr

Oraz:

https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

Vanilla f2p a resxta b2p.

Wróc do fps, bo nowe mmorpg to crapy w porównaniu do starszych tytułów.

3lajki

Pierwsza sprawa f2p zazwyczaj ma jakis p2w a raczej p2f co wiaze sie przewaznie z tym samym :slight_smile: B2p zawsze bedzie mialo platne dodatki… wiec oczekuejsz czegos czego nie ma.
Osobiscie Polece Ci TESO 22 zlote na g2a.com podstwka wraz z dodatkie morrowind. Da Ci gry na kilka miesiecy moze wiecej…w meidzyczasie sam zdecydujesz czy chcesz kupic kolejne dlc czy tez nie…cena dlc to okolo 40 zl.

1lajk

Ostatnio faktycznie straszna posucha w światku MMO. Oprócz w/w GW2 oraz TESO, od siebie polecę tanie i przyjemne Black Desert Online (aktualnie około 20zł na steamie) oraz zaskakująco dobre Maple Story 2 (o ile nie odstraszy Cię sterowanie oraz cukierkowa oprawa). Wiele więcej dobrych i świeższych tytułów po prostu nie ma.

Napisał brak P2W, więc BDO odpada. Z GW2 się zgodzę. Nie wiem jak w TESO i Maplestory2.

Na ten moment BDO, PoE i GW2. Reszty bym nie tykał. Ale w każdym z tych tytułów musisz sięgnąć za portfel. W 1 do casualowego grania wystarczy 20zł, ale do PoE i GW2 na endgame który jest esencją tych gier bym nie liczył bez wydawania minimum 100zł.

Napisał dobre PvP więc Poe raczej odpada. Więc zostaje milion dlc Teso, lub Gw2. Chociaż przy pvp ludzie polecają Mortal Online, z tym, że jest p2p i niech ci co grają się o sytuacji wypowiedzą. Bo jeśli miałbyś co 2-3 miechy wydawać na dlc/abonament do teso to właściwie gra p2p na to samo wyjdzie.

w TESO za 22 zl ma rok granai czego gw2 napewno mu nie da :slight_smile: w meidzyczasie dokupi lub nie dlcki :slight_smile: Na ta chwile TESO > reszta MMO …ogrom populacja ogrom kontentu etc :slight_smile: Jednak to nie jest typowy mmo typu wow :smiley:

Dodajmy że DLC w ESO można kupić za golda w grze od innych graczy. Trochę farmienia fakt, ale przy end game i 8 postaciach to idzie jedno DLC na tydzień za golda z gry kupić (choć lepiej poczekać na eventy jeśli ktoś jest sknerus, to kupi nawet taniej).

chciałbym jeszcze zapytać jaką wersję zakupić na G2A The Elder Scrolls Online ?
bo jest tam tego pełno z różnymi nazwami

thx za odpowiedz
chcialbym jeszcze zapytać czym rozni sie ta wersja od innych ?

Od kiedy? Za moich czasów nie było opcji kupienia dlc za golda. Jakbyś mógł to szerzej wyjaśnić byłbym wdzięczny, podejrzewam że tak samo autor tematu :slight_smile:

W zasadzie, to nazwa ile się nie myle, juz nie jest aktualna(tamriel unlimited), teraz tylko TESO.
To jest sama podstawka, bez dodatków, czy dlc.

Od innych graczy, zapewne w postaci prezentu.

czyli The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
to zwykla podstawka ?
a jest na G2A jakas wersja podstawka + dodatek/dodatki ?

https://www.g2a.com/pl-pl/the-elder-scrolls-online-tamriel-unlimited-morrowind-upgrade-the-elder-scrolls-online-key-global-i10000042319001
Tu masz podstawkę z dodatkiem Morrowind, który daje Ci na pewno content PVE, oraz nową klasę grywalną Druida. Sam posiadam już od XX czasu ten zestaw, ale nigdy jakoś nie zagłębiałem się w świat TESO, jestem właśnie w trakcie instalacji, z nudów dam mu jeszcze jedną szansę. :stuck_out_tongue_winking_eye:

W TESO ciężko o p2w, gorzej z masą DLC, które można kupić od graczy za golda w grze. Morrowind jest w podstawie więc ostatecznie pozostaje tylko dodatek Summerset i można grać do oporu.
No i addony poinstalować byś wiedział, które materiały crafterskie opłaca ci się trzymać, a które sprzedawać do vendora lub wywalać bo brak craft baga z opcjonalnego abonamentu bardzo boli kolekcjonerów wszystkiego.

Niewiele grałem w GW2 ale ludzie gorąco polecają ze względu na PvP, musisz kupić tylko dwa dodatki i grasz ile chcesz, sklepik jest przejrzysty a za kasę w grze można kupić walutę do tego sklepiku więc każdy ma taką samą szansę coś osiągnąć - gra nie promuje graczy z grubszym portfelem jak to jest w BDO.