Zostałem oszukan

Zostałem oszukany na 40zł psc na fb opłaca się isc z tym na policje?
oszust chcial psc za skina to mu podalem i mnie zablokował co teraz

Nic policja z tym nie zrobi, szkodliwość czynu nie przekracza 150 zł do odp. jako przestępstwo a nie wykroczenie, po drugie to nie była transakcja, więc generalnie jesteś naiwny i to jest twoja wina, nastepnym razem nie podawaj. Akurat jeszcze tutaj nie wystawił przedmiotu, jak w jakimś serwisie, a zaufanie na słowo to twoja sprawa, więc - jego zysk, twoja naiwność

Idź, koniecznie.

idź, zgłoś, jeśli oszukał tylko Ciebie to oleją pewnie sprawę, jak robi regularnie ludzi w konia i okażę się, że takich zgłoszeń jest więcej to ruszą ze sprawą :slight_smile:

1lajk

Jest jakieś prawo konsumenckie czy coś takiego nie pamiętam już dokładnie ale koleś jak do x dni (chyba 30) nie wyśle ci towaru to staje się dłużny i komornik go nadchodzi jak nie odda kasy. Mogłem trochę pomieszać bo nie pamiętam szczegółów.

Musisz mieć tylko dowód “umowy”, oraz dane tego gościa. Taka niekoniecznie musi być podpisana na papierze. Może to być też chat na FB czy umowa słowna (wtedy trzeba mieć nagranie).

Ta … juz to widze jak to ruszaja hehe.

ok dzk juz będę uważał

Ja szczerze polecam isc i przy dociekliwosci policji wylapac jeszcze grzywne za nielegalny handel przedmiotami cyfrowymi bo zakladam ze producent gry zabrania tego typu praktyk :wink:

2lajki

mi dadzą?

Taa i pójdziesz siedzieć. Tylko pamiętaj grypsuj. Bądź gitem nie frajerem.

5lajków

Ale moze byc tak , ze jak nawet pojdzie na cele grypsujacych to i tak go przecwela , ze wzgledu na mlody wiek.

Wez ze soba wazeline do wiezienia.

mówię z doświadczenia, jeśli jesteś jedną osobą poszkodowaną to jak zostało napisane “mała szkodliwość czynu” i nic nie będą robić. Ale jeśli na osobę XY będzie X-XX zgłoszeń w całej polsce i to powiążą ze sobą to nagle z 40 zł jednej osoby robi się od kilkuset do kilku tysięcy kilkunastu - kilkudziesięciu osób i wtedy rusza pozew zbiorowy itp.
Nawet jeśli mają nic nie robić to zostawianie takich rzeczy samych sobie jest utwierdzanie cwaniaków i oszustów internetowych w tym, że mogą dymać ludzi i są bezkarni.

czyli jak tylko mnie oszukał to nic mu nie zrobią?

Nic mu nie zrobia, watpie ze ktos oprocz ciebie zglosi sprawe mi osobiscie za 40zl to nie chcialoby sie nawet dupy ruszyc z lozka zeby isc na policjie skladac skarge :smiley:

3lajki

Pamiętaj, że mogą mieć Twoje IP i kiedy będziesz chciał wyjść z bloku to oni mogą już czekać pod Twoim blokiem.

większych kretynizmów dawno tu nie widziałem : D

1lajk

przy oszustwie internetowym nie ma czegoś takiego jak przekraczalność czynu, normalnie za 50groszy czeka go odpowiedzialność karna tak dla sprostowania :stuck_out_tongue:

1lajk

Czasem sie zastanawiam ,czy ludzie tutaj piszą na serio czy to forum to jedna wielka komedia , panie po pierwsze sam dałeś sie wyrolować w bambuko ,wyruchał Cie gosciu w kakao bez wazeliny a Ty się dałeś ,jest masa legitnych stron do kupienia skinów za psc czy gotówkę ,chociażby głupie allegro i tam masz czarno na białym , mimo wszystko jest to nielegalne i sam mógłbyś ponieść odpowiedzialność ,druga strona medalu ,40zł drogą nie chodzi , ale panie ,ludzie tracą firmy,samochody,miliony a Ty chciałbyś na komisarcie złożyć zawiadomienie ,że ktoś opędzlował Cie na 40zł bo chciałeś mieć super skina w grze? zrobiłbyś z siebie grubo debila XD Jedyną słuszną opcją w takich sytuacjach jest walczyć z takimi idiotami na własną rękę ,żeby innych już nie opędzlowali ,zresztą tematy sie wałkuje od x czasu na yt czy forach ,żeby sprawdzać trzy razy źródła a tym bardziej jeśli chodzi o transakcje psc , myślę ,że masz nauczkę na przyszłość , a sprawę zlej , za 40zł ciężko kupić dobrą flaszkę albo zjeść dobrą pizzę :wink:

4lajki

w sensie?