Zostałem oszukany, mam jakieś szanse?

witam, byłem umówiony z nieznajomym chodziło o kupno Diablo III za 100 zł PSC, umówiliśmy się, że zrobimy to przez serwis gametrade.pl niestety, co się okazało podałem mu pierwszy kod za 50 zł, wszystko było okej, kiedy podałem mu drugi kod za 50 zł zaczął się problem, zaczął on wymigiwać się, że ten kod nie działa itp. kiedy ja ten kod dzisiaj kupowałem, porobiłem zcreeny z naszej rozmowy na gametrade i na skypie i wysłałem to do administracji serwisu, sprawdzałem na stronie PSC i obydwa kody zostały wykorzystane, zadzwoniłem na policję i Pani powiedziała mi, że mam się jutro stawić na komendzie z dowodami w tej sprawie i jutro zaczną działanie, powiedziała, że jest to zwykłe oszustwo internetowe i ta sprawa musi się zakończyć dla mnie pozytywnie, jak myślicie, mam szansę na odzyskanie pieniędzy ? bo w takim wypadku ten użytkownik nie wywiązał się z umowy na gametrade, i musi ponieść za to karę, proszę piszcie co o tym sądzicie.

P.S. jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

@edit

sprawdziłem teraz adres i ten użytkownik ukrył swoje dane, gdzie wcześniej były widoczne, czyli tak jak przypuszczałem, jest oszustem, ale ja tak tego nie zostawię i musi dosięgnąć go sprawiedliwość.

Już było dużo takich tematów i kończyły się zamknięciem. Ale autor chociaż nie dał danych sprzedającego.

Nie ludz sie ze policja sie tym zajmie . Niestety jezeli kradziez ma wartosc ponizej 250 zl jest to tak zwana mala szkodliwosc spoleczna . Przyjma zgloszenie bo musza ale nic z tym dalej nie zrobia chyab ze sam podasz im wszytsko na tacy ...

czyli, wychodzi na to, że każdy z nas może zostać złodziejem i okradać każdego po 200 zł, co to za prawo, w jakim kraju my żyjemy..

Chociaż był to zweryfikowany użytkownik? Jeśli tak, to masz jego dane, jeśli nie to gratuluję inteligencji.

Haha wykiwali następnego naiwniaka.....Nie rozumiem ludzi którzy podają np nr PSC kompletnie obcym osobą...

czyli, wychodzi na to, że każdy z nas może zostać złodziejem i okradać każdego po 200 zł, co to za prawo, w jakim kraju my żyjemy..

Witamy w Polsce :)

Dlaczego nie możecie sobie założyć konta w banku czy tam na PayPal i jak się coś nie będzie zgadzało to zrobicie chargeback. Ludzie kupujecie jakies smieciowe kartki z kodami gdzie założenie konta w banku trwa tyle samo co wyjście do sklepu po taka właśnie psc.

Pani na policji nie mogła Ci powiedzieć nic innego... Możesz podać linka do tego użytkownika z gametrade.pl??

czyli, wychodzi na to, że każdy z nas może zostać złodziejem i okradać każdego po 200 zł, co to za prawo, w jakim kraju my żyjemy..

To był CD-Key czy używane konto?

Dlatego też twórcy gier, czy innych usług online, zakazują sprzedaży/odstąpień/udzielania/darowizn kont do swoich usług właśnie między innymi z powodu, o którym wspomniał autor tematu - oszustwa.

Dokladnie, mozesz wejsc do sklepu, ukrasc pare butelek piwa/wina/wodki i siedziec pod sklepem i pic, jak policja przyjedzie to cie wezma na komisariat, dadza ci nagane cos w stylu ze to nie dozwolone, blablabla i wypuszcza, a ty i tak tego nie bedziesz pamietal bo wypiles xD. Efekt? darmowe chlanie xD.

Co do tej sprawy .... Policja nic nie zrobi, jesli bedzie sie jej chcialo to zrobia to co moga - zawiadomia gametrade o przestepstwie i beda liczyc ze ci im podadza wszystkie dane, jak podadza adres ip chocby to policyjni hakerzy ustala z dokladnoscia do 1 metra skad to bylo robione i zgarniaja goscia i maja premie za to :D. Natomiast jak nie dostana tego (czy innych danych) to jest lipa ;).

Odnosnie serwisu - nie polecam generalnie, lepsze i to duzo lepsze jest juz allegro, tam masz przynajmniej czarno na bialym podane kto ile transakcji zrobil, ile pozytywnie itd, a gametrade to bylejaki serwis (bez obrazy dla nikogo), rownie dobrze moglbys tutaj (na portalu) w zakladce Targ dac ogloszenie, masz takie same zabezpieczenie xd

Up a gostek był cwany i siedział sobie z lapkiem np na dworcu gdzie było wifi :D Gamerade udostępni pewnie dane czyli tylko adres poczty i IP po którym znajda dostawce internetu ale ten moze udostępnić dane osobowe klienta na wniosek prokuratury....To niema tak że policja dostaje IP wklepuje do komputera i pojawią sie mapka i migajaca czerwona kropka gdzie gostek sie znajduje...Takie rzeczy tylko w filmach są.... Zaraz pewnie znawcy sie odezwa których wujkowie są policjantami i wszystko wiedza lepiej....

Fakt, tak latwo nie ma, ale ze tutaj nie trzeba byc jakims geniuszem by ustalic adres. Bylo nawet glosno w wiadomosciach ze jakis amerykanin podal policji wszystkie dane oszusta internetowego, lacznie z numerem konta bankowego, z emailem, adresem, a policja tylko przyjechala, porwala goscia i do sadu ;D

To działa raczej tak, że administrator strony na życzenie prokuratury musi udostępnić IP delikwenta, następnie na podstawie IP prokuratura prosi dostawce internetu o dane personalne nieszczęśnika. Nie ma tu żadnego "hackowania". Za dużo filmów panowie.

Do autora:

Masz szanowny kolego nauczkę, nigdy nie handluj z przypadkowym plebsem.

@Niedzio mysle ze odzyskasz pieniadze lub gre. Po IP da sie odnalezc komputer, ktory laczyl sie z siecia takze nawet jesli polaczyl sie gdziekolwiek przez WiFI mozna go namierzyc.

Pozatym uzywal jakiegos konta, ktore zostalo do czegos przypisane. Ludzie nie zdaja sobie sprawy ile informacji z ich komputerow wyplywa podczas polaczenia z internetem.

Badz dobrej mysli, odzyskasz kase/gre :)

mam jego imie i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu, mam nadzieje, ze jutro dowiem sie czegos wiecej na policji, nie chodzi tu o pieniadze, nie potrzebuje ich, chodzi mi tylko i wylacznie o wymierzenie kary dla tego delikwenta

I oczywiście jesteś pewny na 100% że te dane są prawdziwe :D

Po IP da sie odnalezc komputer, ktory laczyl sie z siecia takze nawet jesli polaczyl sie gdziekolwiek przez WiFI mozna go namierzyc.

Heh IP nie służy do identyfikacji komputera. Wiać ze nie masz pojęcia o czym piszesz:D

Używajcie po prostu czasem mózgu to naprawdę nie boli...Autor miał 100zł i chciał kupić Diablo 3 a teraz niema tej stówki ani gry i jeszcze po komisariatach się trzeba włóczyć...Chciałeś kupić sama podstawkę Diablo 3 czy razem z dodatkiem??

Wiele zależy od tego na jakiego policjanta trafisz. Jeżeli będzie to zwykły tuman (który tłumaczy się tym, że nic nie może zrobić bo ustawa o ochronie danych osobowych) to nic nie wskórasz, a jak ogarnięty gość to może zajmie się tym jak należy.

dlatego lepiej kupować po allegro konto kupisz taniej a możesz grać na sezonowym czyli masz wszystko nowe.......... niestety i przez allegro trzeba uważać bo ja kupowałem takowe konto po 50zł 100 paragon itd.... (kupowałem dla samej gry nieobchodził mnie eq postacie czy paragon) to kupiłem zapłaciłem grałem 3 miesiące a potem gościu wysłął z tego konta wiadomość (mógł wkońcu zna tajne pytanie) że to konto zostało zhackowane że ktoś upozorował wysyłąnie wiadomosci z jego emailu itd... i że prosi o przywrócenie emailu i hasła na takie jak było ale natrafił kurdupel na problem on to konto też kupił więc nie miał dowodu osobistego o który prosił blizzard ;) więc to konto jest moje i kropka nawet se kupiłem audenticator ;)

ps. ewentualnie gre po allegro to bezpieczniej bo klucz ci najczęściej sprzedają ;)

Bardzo dobry i rozsadny krok. Nie sluchaj tych co Cie zniechecaja (szczegolnie pewnego osobnika z owego tematu, ktory stara sie sprawiac wrazenie bieglego w temacie), nie badz kolejnym, ktory sprawi, ze ujdzie mu to na sucho. Masz moj szacunek, zycze powodzenia. Informuj na biezaco ;).

Też ci życzę powodzenia.

Koniecznie informuj mnie/nas jak się sprawy mają.