Zostałem oszukany na allegro 150zł

Witam, wczoraj zostałem oszukany na allegro na kwote 150 zł. Typek mial podane w opisie swojego discorda wiec stwierdzilem zeby tam pisac poniewaz jest tam latwiej. Dogadalem z chlopkiem co i jak po czym wyslalem mu kod na 100 psc oraz 50. Odrazu po wyslaniu kodow zaczal usuwac wiadomosci i mnie zablokowal. Staralem skontaktowac sie z nim poprzez allegro ale nie odpisuje. Jakies pomysly? Czy jak pojde na policje to uda mi sie cos zdzialac?

Tranzakcja nie odbyal sie przez allegro wieć co oni mają do tego ? NIC

Chodzi mi ze jego oferta byla na allegro ale chlop chcial tylko psc.

Allegro nie ma dowodów, czy do płatności doszło, czy też nie doszło.
Nie widzieli tych pieniędzy na oczy.
Możesz co najwyżej zostawić negatywny komentarz oszustowi.

No i ? Platnosc nie szła przez allegro więc ich to nie interesuje.

A jesli wyslalby kody na czacie na allegro zmienilo by to cos?

Nie bo to są płatności po za allegro.

Musisz się nauczyć jednego NIGDY ale to NIGDY nie płać nikomu PSC… Jak ktoś chce płatność w PSC = 100 % sCAM

A blikiem? I jeszcze pytanie czy ktos sie tym zajmie jak to zglosze?

O blika chodzi mi ze podaje mu kod blik na czacie allegro

A to nie możesz po prostu założyć sporu na Allegro i użyć ochrony kupującego? Ja nigdy nie miałam problemu ze zwracaniem hajsu czy coś, a miałam już kilka konfliktowych sytuacji.

" Co muszę zrobić, gdy mój 16-znakowy paysafecard zostanie wykorzystany bez mojej zgody?

Jeżeli podejrzewasz, że 16-znakowy paysafecard wykorzystano bez Twojej zgody, pozostałe środki możesz ochronić dokonując blokady tutaj. Jeżeli podejrzewasz, że zostałeś oszukany, należy natychmiast skontaktować się z policją; możemy udostępnić policji wszystkie istotne informacje. Jeżeli żadna z powyższych sytuacji nie miała miejsca skontaktuj się z nami info@paysafecard.com i dołącz do wiadomości email czytelną kopię Twojego 16-znakowego paysafecard. Prosimy nie zapominać: 16-znakowy paysafecard należy przechowywać w bezpiecznym miejscu i nie wolno go przekazywać osobom nieupoważnionym."

Zgłoś oszustwo na psc. Być może da radę jeszcze zablokować kody. Zbierz wszystko do kupy co masz z rozmów z typem i idź sprawę na policję ( z allegro ogarnij dane oszusta).
Ogólnie jeżeli dokonałeś płatności poza systemem allegro to oni jedynie mogą pomóc dobrym słowem i nic więcej ale warto do nich napisać, że typ oferował sprzedaż poza allegro a to jest zabronione ( W Allegro niedozwolone jest zamieszczanie ofert, które umożliwiają dokończenie zakupu poza serwisem lub taką możliwość sugerują. Dotyczy to także ofert umożliwiających ominięcie opłat oraz prowizji od sprzedaży.).

A ja mam takie pytanie, czy zawsze jak “kogoś oszukają” przy transakcji “na gębę” to musi on przychodzić na forum o grach mmo i zadawać głupie pytania?

tu se poczytaj

btw guru wymyśl coś lepszego :rofl:

Czy dokonałeś w ogóle opcji kupuje na allegro ?? czy tylko postanowiłeś sie dogadać przez disco i pewnie po innej cenie niż ta co była na allegro?

hmm ale jeśli dobrze rozumiem to postanowiłeś sobie zrobic transakcje po za allegro bo oni nie udostępniają płatności PSC wiec to twój problem ze zostałeś oszukany.

nie moze bo transakcja pewnie na allegro nie nastąpiła postanowił przechytrzyć system i na disco z kolesiem sie dogadywał wiec pewnie jeszcze jakiś rabacik itp. no i tak sie dogadał ze został oszukany. Bo jakby było inaczej to nie szukał pomocy na stronie z grami tylko już dawno by pisał do supportu z allegro.

Ale co blikiem przecież na allegro normalnie jest opcja płacenia ale ty przeciez mu dałes kody PSC wiec co zgłosisz do allegro??..“Chciałbym zgłosić problem z nie zakupionym towarem bo zostałem oszukany zapłaciłem za niego PSC ale w sumie to pod opcje płatności BLINKIEM pod chodzi… a i jeszcze sie z nim na discordzie dogadałem ale nie mam dowodów bo on pousuwał wszystkie wiadomość a ja GŁUPI ich sobie nie zapisałem zanim mu wysłałem kody PSC”… to ci allegro napisze że to nie ich sprawa bo nie zrobiłeś transakcji u nich, ba nawet nie masz dowodów wiec nawet kolesia nie będą mogli zablokować na allegro.

Możesz próbować iść z tym na policje ale wątpię byś coś uzyskał bo ta sama sytuacja jak z supportem allegro nie masz dowodów na to.

To prawie jak z sytuacją, dzień dobry jestem z Policji i rekwiruje Panu gotówkę z portfela. Pytasz o dokumenty a Policjant mówi że zapomniał ich z sobą wziąć a Ty potulnie wyciągasz gotówkę dajesz do ręki nieznajomemu oraz mówisz proszę bardzo, miłego dnia.