ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 🙂

Nie chcę tu upubliczniać mojej opinii. Mogę Ci napisać na priv. Jestem w AA ponad 3 lata i widzę, że cały czas prężnie się rozwija.
Popatrz jaką ma olbrzymią halę pracowników. Ewidentnie jest jeszcze parę lat przed globalną premierą. Tylko na Europie wydawca mu nabruździł i to prostuje.

Filmik powyżej jest po bankructwie Trionu z tego roku.

Samą Ameryką wyżywi programistów. Tam jest od groma patronowców epicowych.

Silnik graficzy to CryEngine 3, czyli łatwo przekompilować nawet do CryEngine V, gdzie udostępniony jest kod źródłowy, czyli i mody mogą się pojawić. Na razie wychodzi niebawem wersja 64 bitowa.

ps
zróbcie zestawienie ile gier MMOrpg jest 64 bitowych (nie mylić z grami na platformach 64 bitowych, bo tu AA jest kompatybilne od premiery)

Jakie sponsorowane rankingi? Wystarczy spojrzeć na reddita, AA przez tyle lat istnienia zebrał 25k obserwujących przy czym eso, ff i gw2 maja powyżej 200k nie wspominając o wowie. Możesz mówić co chcesz ale aktywnosc na forach i liczba ich obserwujących bardzo dobrze odzwierciedla stan gry i ogólna populacje skupiona wokół gry. Zreszta na reddicie pełno jest tematów ludzi którzy chcą wracać albo spróbować AA gdzie sami gracze odradzają pisząc ze gra „jest martwa”. Nie oceniam czy tak jest ale pisanie o „rozwoju” jest w opinii wielu osób dalekie od prawdy.

1lajk

Zobacz kiedy FF i GW miały premierę. Dlatego sądzę, że XLGAMES dopiero robi ArcheAge. A to co wyszło do tej pory traktuje jako poligon testowy. Masową ilość graczy to widać w BDO, ale PvE to tam jest takie, że wiele osób solo bije bossa. A gdzie tu kooperacja?
WoW, FF14, ESO ma więcej graczy niż w AA, ale nie jest taka dysproporcja jak na niektórych rankingach. I tu widzę naginanie prawdy.
Dla gry martwej i upadającej nie utrzymuje się takiej masy pracowników (patrz filmik wyżej) i nie wydaje wersji 64 bitowej. A ile jest gier 64bitowych MMOrpg na rynku?
W AA jest mniej serwerów stąd wielka ilość graczy naraz. Nadto silnik gry na to pozwala.

GW2 miało premierę rok przed AA, natomiast FF 3 lata. Nie no bez przesady prawie 7 lat to trochę długo jak na “poligon testowy” ;p

Pytałem o GW i FF.

FF4 albo 2 na Koreę ukazał się w 1991 r.n.e.

a GW w 2005 r.n.e

A świat Warcraft: Orcs & Humans w 1994 r.n.e.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Warcraft:Orcs%26_Humans

A ArcheAge w 2014 r.n.e.

Czy ty porownales singla FF do Onlinowej 14 lol xD GG

Mówię o uniwersach tych gier, jak i bazie graczy danej serii. To jest podstawa. ArcheAge też bez porównania rozwinęło się od 2014 roku i świat gry się rozrósł. A wyczekiwana premiera jest dopiero drugą z serii (nie licząc upgrade), - jako oddzielny program.

1lajk

Skoncz juz wstydu oszczedz bo schodzisz na takeichore argumenty ze z zabawanego posta robi sie zalosny …

DOTA2 też powstała na bazie WoWa, gwoli przypomnienia. I tak rośnie grono fanów. I AA powoli wbija się w rynek. I parę lat jeszcze upłynie zanim zawalczy o pierwsze miejsce w stawce.

I pytanie jaką populację graczy ma WoW u Azjatów w językach (krzaczastych)?

Jak juz się tak licytujemy to wiesz ze taki przeciętny Albion Online zebrał podobna ilość fanów i to w 2 lata, nie 6? Czy za tą gra tez stoi jakieś uniwersum?

Akurat ArcheAge jest napisany na podstawie książki, więc Lore ma dosyć ciekawe, aczkolwiek nie licząc Warbornów i Dwarfów to Story line u pozostałych ras jest przedstawiony dość niedbale.

Jeżeli ktoś chce się zagłębić w fabułę ArcheAge to zapraszam tutaj:

Nie dokończyłem tłumaczenia z angielskiego i koreańskiego, ale dla bardziej ambitnych wystarczy poszukać w google książki pt. ArcheAge :wink:

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie samej gry, lub szuka Ekipy na Unchained to zapraszam do śledzenia moich streamów, co prawda dopiero rozpościeram pisklęce skrzydła na Twitchu, ale wiedzą którą posiadam chętnie dzielę się z każdym zainteresowanym, pokazując przy okazji soft end gameowy content na ten moment, link do kanału i informacje o Ekipie tutaj:

Do usłyszenia jutro po robocie… jak rzucisz follow to Ci wyskoczy info przy starcie streama a mi dodasz polotu w dalszym działaniu :wink:

1lajk

Albion jest ok tylko nie lubię widoku izometrycznego.

Gość porównuje WoWa wydanego w 2004 do Orc%Humans z 1994 - skończcie z nim rozmawiać bo ten fanatyk tak odleciał, że mu już pewnie w domu nie nadążają bigosu gotować


Tym krótkim akcentem kończę rozmowę z Panem Ferdkiem.

Globalna premierą ArcheAge nazywam wersję popularną serii nawiązującą walkę o liderowanie MMOrpg. Przecież TESO to chyba 6 odsłona uniwersum i zbierania fanów serii
TES powstał w 1994 r.n.e.

GW2 -2 odsłona Uniwersum i zbierania fanów serii (od 2005 r)
WoW - 4 odsłona uniwersum i zbierania fanów serii (od 1994r)
FF14 -14 odsłona uniwersum i zbierania fanów serii (od 1991 r)

I na tle tego AAU to dopiero 2 odsłona uniwersum i zbierania fanów serii i sądzę, że jesteśmy jeszcze przed premierą tej wersji, która w przyszłości nawiąże walkę o liderowanie w MMOrpg.

Tak, tylko jakie TESO miało problemy na początku? Musieli się ratować a nawet zmienić model biznesowy, co jak widać zrobili dobrze i udało im się osiągnąć jakiś tam sukces. Czy mieli coś z tym wspólnego fani serii? Jeżeli już to bardzo niewielki, gra przyciągnie ich na początek potem musi przekonać, że jest dobrym następcą i utrzymać przy sobie. Wprowadzili zmiany zachęcili graczy do powrotu a oni się dopiero przekonali. Podobnie teraz próbuje zrobić AA (po raz kolejny) jeżeli się nie uda to nie będzie z czego fanów zbierać ;p
Z wieloma tytułami tak próbowano i nie wszystkim się udawało np Wildstarowi który tak jak teraz AA był uważany za bardzo dobrą grę z niewykorzystanym potencjałem lub złym prowadzeniem(AA i tak jest teraz na lepszej pozycji).

Premiera AAU już niedługo zobaczymy jak się to potoczy ja nie mam czasu na drugie mmo i bardziej czekam na Blizzcon, jednak kibicuje AA podoba mi się koncepcja i na 100% wypróbuję go kiedyś dłużej.

Życie piratów to prawie ciągła walka między sobą i z innymi nacjami.
Nie moje klimaty.

Trzeba tez wiedzieć , że ArcheAge to nie jest gra piracka i osoby o prawym charakterze w realu bardzo źle by się czuły wśród piratów AA, bo trafiają tam osoby z marginesu - lubiące przemoc i rabunek i złodziejstwo (które się tak samo przeżywa jakby ktoś nas w realu okradł). Więc tutejsi piraci moim zdaniem, żyją jak w realnym piekle. I sami siebie traktują hierarchicznie. Moje słowa nie są bez podstawy, ale nawet laik może podejrzeć ilość herosów w danej nacji i zobaczyć, że jest ich po 6 lub niewiele mniej, a u piratów jest tylko jeden, a reszta to przypuszczalnie robi na herszta. Więc podejrzewam, że jest tam mocny zamordyzm. I gracz o prawym charakterze szybko u piratów straciłby chęć do gry w AA robiąc za ALTa. W najlepszym wypadku moim zdaniem zarabia tam tylko elita, a reszta piratów to pachołki, którym coś czasem skapnie z herszta stołu.

Więc przestrzegam przed oddaniem się dobrowolne w ich łapska.

Z tego by wynikało, że z wersją 6.0 dojdą 2 nowe dungeony.

PvE na Whalesong Harbor

Na przejście Noryette Challenge potrzeba 5 postaci o średniej 10kgs.