Nowy wygląd strony głównej

Po zainstalowaniu adblocka oraz usunięciu z kodu elementów z klasą advert, portal nie wygląda tak źle - choć oczywiście miejsce do poprawy jest :) . Natomiast bez adblocka niestety jest fatalnie. Tak inwazyjne reklamy to widziałem chyba tylko na portalach typu o2 czy wp... Nie kojarzę chyba żadnego innego popularnego portalu który tak spartaczył sprawę w tej kwestii - a sporo z nich żyje z reklam. Z wyszukiwarki to chyba nikt nie będzie korzystał... Dodajcie chociaż ją nad reklamę...

A co do Guru - dzięki niemu i Pefrixowi jestem na bieżąco z mmorpgami na rynku. Wiem na co czekać, co sobie odpuścić, gdzie wrócić. Także zamiast narzekać - Dziękuje Panowie za waszą robotę ! ;)

portal.png

Strona główna teraz pasuje wyglądem do forum. Nie jest to komplement. Wpierw zniszczyliście wygląd forum, teraz również i strony głównej. Konto na głównej skasowane, na forum się nie da, więc żegnam.

Wstrętna jest ta nowa strona ! Lepiej wrócić do tego co było.

Wygląd strony został pewnie zmieniony tylko po to aby więcej reklam upchać

Wygląd strony został pewnie zmieniony tylko po to aby więcej reklam upchać

Problem w tym że teraz kazdy będzie na ad blockach jechać xD

normalnie problemy XXI wieku! layout się nie podoba, spokojnie, za tydzień się już do niego przyzwyczaicie :)

EDIT: Ale parę rzeczy to by poprawili na tym layout.

weź ...na drzewo i nie wracaj. Obrzydliwy ten layout jest i nie ma, że ładny..ile ci zapłacili?

Największy problem jaki ja widzę to ta duża pusta przestrzeń na dole.

Zrobiłem skrypt do Greasemonkey który daje kilka zmian w wyglądzie portalu. Przydałoby się żeby web dev wprowadził takie zmiany na stałe, ale na to można tylko czekać.

1. Nowa linia działa w komentarzach

2. Różowy kolor zmieniony na przyjemniejszy

3. Rozszerzony układ (1500px)

4. Lista newsów w układzie jeden pod drugim (jakość miniatur słaba, jedyny minus)

Wystarczy zainstalować wtyczkę Greasemonkey do przeglądarki, wejść w ten link https://gist.github.com/Oen44/2b7a0d79c3590abe707a2fe9758a724d/raw/90b7446569d889667e0d04077543431720e74c6e/mmorpg_layout.user.js i zaakceptować skrypt.

Przeglądając stronę w nowym layoucie po 5-10 minutach bolą mnie oczy. Przydałby się jakiś komunikat o epilepsji.

1. Reklamy blokują dostęp do panelu użytkownika.

fpD1Dwn.jpg


2. Źle zagospodarowane miejsce górnego paska z odnośnikami. Wystarczająco miejsca na jeszcze jedną reklamę.

3. Źle zagospodarowane miejsce pod newsami. Wystarczająco miejsca na zwiększenie ilości newsów trzykrotnie lub na 10 reklam (zdjęcie przy oddaleniu 30% na Firefox).

4. Listy nie rozwijają się na znaczniku (nie da się w ogóle go wcisnąć, zmiana kursoru).

5. Reklamy na podstronach nie wyświetlają się.

6. Streamy są poza ramką na nie.
okq1Vvt.jpg

7. Wersja mobilna wyrzuca komunikat o AdBlocku w momencie, kiedy wyłączone jest wczytywanie obrazów (Microsoft Edge na Lumii 950).

8. Wyżej widziany zielony pasek wychodzi poza ramkę na Lumii 950 oraz BlackBerry KeyOne, może być problem ze skalowaniem poza natywnymi rozdziałkami.

Poprawki będą wprowadzone w najbliższych dniach. Zebraliśmy wszystko do kupy i przystępujemy do działania :)

Każdy projekt modyfikowania czy tworzenia strony wymaga nie tylko części projektowej, ale przede wszystkim części testowej! Tutaj ewidentnie testów jak były to było za mało.

- Na ekranie w chacie 2560x1440, strona wygląda znośnie po prostu wszystko jest małe, można objąć wzrokiem.

- na ekranie w robocie 720p jest dramat, powierzchnia reklamowa na każdym przewinięciu strony to spokojnie 40% wyświetlanego obrazu.

- Na mobile kafelki wam się totalnie zlewaja, jak poklejone w paint'cie, cała ta tabelka górna poklejonych newsów wygląda słabo.

Co ekran to inna historia, responsywność działa słabo

- Font się strasznie jaskrawi, męczy wzrok. Słaby do czytania wiec strona nie spełnia podstawowej funkcji

- Panel boczny no rozjechany strasznie.

Jak już wchodzicie w kafelki modne od kilku lat to wejdzie sobie na stronę GOL, każdy gracz na pewno ją zna i podpatrzcie jak robi się dobrze kafelki. jak zrobić czystą i przejrzystą stronę.

Wchodzę na stronę od wielu lat, od pierwszych jej wersji, zmiany są potrzebne ale tutaj kupa roboty Panowie przed wami.

Więc życzę powodzenia, dużo pracy przed wami. No i na wzór zapraszam na największy fansite gier GOL, tam kafelki są takie jak powinny.

Pozdr.

PS. Za te chamskie reklamy, na ten moment wraca adblock na stronie. Ja wiem że pieniądze, ale w granicach dobrego smaku sie zachowujcie.

Arturek za każdym razem chyba stawia sobie cel by zrobić/zamówić gorszy/głupszy layout od poprzedniego... i znów mu się powiodło :v

ale przede wszystkim części testowej! Tutaj ewidentnie testów jak były to było za mało.

Żeby one kiedykolwiek były :v

Design strony to teraz porazka totalna. Jak zwykle chcialem dzis wejsc na strone, wchodze, patrze.. nawet nie chcialo mi sie czytac zadnego newsa. Po co tak kombinujecie? Stary wyglad byl swietny i czytelny. Zmiencie chociac te newsy zeby ich styl byl jak poprzedni. Podzielony na strony, duze zdjecie. Dwie kolumny newsow, bez opisow wygladaja tak okropnie, ze chyba nawet gimbusy uciekna. Powaznie, to strzal w stope. Tresc posta wyglada jak jakis wiersz. Kurde, a tak chetnie odwiedzialem te strone jeszcze wczoraj :<

widzę, że na głównej stronie w temacie który WY założyliście usuwacie komentarze które są niewygodne..bo zawierają prawdę. Nie będę mówił które bo jeszcze ten temat w tajemniczy sposób zniknie..

Idealnie by było gdyby było kilka stylów graficznych strony do wyboru. Jeżeli komuś nie pasują kafelki to zmienia układ newsów na stary. Możliwość wyboru wpłynie nie tylko na poprawę komfortu przeglądania strony ale również wpłynie korzystnie na community i atmosferę na portalu, która i tak jest już wyjątkowo gorąca.

O ile layout mi się naprawdę podoba (Pod warunkiem, że wszystko poprawicie) - To czytanie newsów na ten moment to katorga. Po co jest to centrowanie? Obrazki wystają sporo zarówno w lewo jak i prawo od tekstu przez co czyta się to jak jakieś dziecinne i amatorskie recenzje gier, gdzie jest więcej formatowania niż samego tekstu. Mam nadzieję, że tekst wróci na lewą stroną i będzie troszkę większą/czytelniejszą czcionką, bo na ten moment obrazek dominuje wszystko.

Może tylko ja tak mam - nie wiem, ale mnie osobiście kole to w oczy i strasznie nieprzyjemnie czyta mi się teraz newsy.

"co się stało?" Kliknąłem F5 - a nie jednak to nie stronka mi się nie wczytała... Po prostu tak wygląda :/

Przywróćcie po prostu stary layout. Był dobry, przejrzysty, czytelny, cycuś glancuś. To była naprawdę niepotrzebna zmiana