Pytania starego nooba

Tak, o te które pojawiają się w okienku na mapie, po najechaniu na nazwę regionu.
Wiem że na większość tych pytań sam mogę znaleźć odpowiedzi, ale jak żywy ludź odpowiada - to często jest ciekawiej. :wink:

To sa nagrody za wykonywanie eventow/jumping puzzle/mini dungeonow na danej mapie. Poza tym jest taki vendor Pact Suply Network Agent (codziennie w roznych miejscach) u ktorego kupuje sie za karme Pact Scout Maping Material i po ‘zjedzeniu’ go na danej mapie tez dostajesz te materialy.

Ok, ale nigdzie nie widzę pokazanego postępu i tego ile punktów danego dnia zdobyłem na danej mapie.

Ale to jest pula nagrod z ktorej jest losowany jeden po skonczeniu jakiegos eventu. Co do postepow na mapie ale w innym kontekscie (exploring) masz po otworzeniu duzej mapy tam jest progres maly na ktorej jestes oraz wszystkich map ale tylko central tyrii (bez dodatkow i lws)

Czyli jak skończę dowolny “pomarańczowy” event to dostanę coś losowego z tej buli aktualnych bonusów? :thinking:

Tzn bedzie to czesc skladowa nagrody bo czesto po skonczeniu np eventu dostajesz jakis gold, karme, jakies itemy plus wlasie item z tej tabelki
O ile normalnie sie tego nie bierze nawet pod uwage o tyle wlasnie ma to najwieksze znaczenie jak ktos kupuje te tokeny u Pact Suply Network Agent bo pozniej idzie na mape z najdrozsza konfiguracja tych itemow i je kupuje hurtowo a potem np sprzedaje na treading post lub uzywa do craftu.

Przepraszam, ale tej wypowiedzi nie zrozumiałem. :thinking:
Rodzi ona kilka pytań:

  1. Jakie tokeny u jakiego Pact Suply Network Agent?
  2. Jakie warunki muszą zostać spełnione żeby to kupować?
  3. Czyli te bonusy to nagrody za robienie eventów, ale oprócz tego można je jakoś kupować? Na jakich zasadach?
    :face_with_monocle:

Zaczne nie od poczatku ale uporzadkuje to zebys zrozumial lepiej:
3 - tak mozna je kupowac u vendora zwanego “Pact Supply Network Agent”. Jest to vendor ktory codziennie spawnuje sie w 6 miejscach w central tyrii. Miejsca spawningu sa tutaj:
https://wiki.guildwars2.com/wiki/Pact_Supply_Network_Agent

U tego vendora mozna kupic za karme (taka waluta ktora dostajesz za rozne aktywnosci w grze) przedmiot o nazwie “Pact Scout’s Mapping Materials”. Majac juz ten przedmiot mozna go uzyc/zjesc i teraz po uzyciu go dostajesz zawsze cos. I to cos to jest wlasnie ten jeden z tych itemow bonusowych ktore sa w tabelce jak ogladasz mape. I dostaniesz jeden z puli bonusow z mapy na ktorej uzyles ten przedmiot.

@Majki83
Zauważyłem że na 40 poziomie za ukończenie “story” też dostaje się ten klucz.
Czy ten klucz na 40 poziomie też podlega zasadzie “1 na tydzień”?
Pytam nie dlatego że zamierzam farmić klucze robiąc postacie do 40 poziomu, ale dlatego że w tym samym tygodniu dwie moje postacie wbiły 40 poziom, więc zastanawiam się czy poczekać ze zrobieniem “story” na drugiej postaci żeby klucza nie stracić, “story” może przecież poczekać.

Tak dokladnie to dwa momenty kiedy dostaje sie ten klucz (ten drugi to ta misja na mapie silverwastes gdzie sie chodzi w labiryncie i boss to troll). Jezeli masz zamiar wbijac druga to tak lepiej odczekac.

@Majki83
Czyli w ciągu jednego tygodnia (poniedziałek-niedziela) można dostać tylko jeden klucz za 10 poziom story i jeden za 40 poziom story?
Czyli jak jestem altoholikiem, to muszę sobie to dokładnie rozpisać, która postać w danym tygodniu robi story na 10 poziomie a która na 40-stym, to trochę potrwa. :wink:

A do czego są te fragmenty map, takie żółte: “Enchanted Map Scrap” na razie znajduję tylko pierwsze fragmenty i raz znalazłem czwarty, czy to znaczy że im wyższy numer fragmentu, to tym trudniej znaleźć ? (w sensie że na wyższych poziomach).

Tzn jak chcesz to zapisuj ale przeciez jedna postacia mozesz w tym samym tygo zgarnac i za 10 i za 40 lvl. Poza tym gwarantowany klucz jest w gw2 za takie story -oprocz srtoy lvl 10(skopiuje oryginalny tekst bo nie chce mi sie przepisywac):

      • Chapter 4: Order Neophyte
        • [Setting the Stage]
      • Chapter 6: The Battle of Claw Island
        • [The Battle of Claw Island]
    • [Living World Season 2]
      • Episode 6: [Tangled Paths]
        • [Into the Labyrinth]
    • [Guild Wars 2: Heart of Thorns]
      • Act III
        • [Roots of Terror]

Co do map sa 4 czesci po zlozeniu robi sie klucz ktory jest do ukrytych miejc:

https://wiki.guildwars2.com/wiki/Enchanted_Treasure_Map

https://wiki.guildwars2.com/wiki/Enchanted_Key

Co do tego enchanted key to brakuje mi jednej części, a dropi randomowo , jedna część miałem z jumping puzzle, jedna z minidungeona, jedną z Chest z takiego zakamarka w którym był Weteran mob jakiś.

@MikelluS
Ja mam 7 pierwszych fragmentów i 1 czwarty. :wink:
Na razie po uszyciu sobie torebek - miejsca mi starcza, więc mam trochę przedmiotów typu - “nie wiem do czego są” :wink:

Z przedmiotami ktore nie wiesz do czego sa robisz tak ze - w oknie chatu wpisujesz:
/wiki [trzymajac lewy shift wpiskasz na itemie LPM] i enter
Gra otworzy gw2 wiki na tym itemie a tam bedzie co to do czego to itd. Jezeli item ma dopisek junk to to sprzedaje sie u vendorow. Jak ma dopisek salvage tzn ze do rozlozenia salvage kitami.

No wiem :wink:
Ale daj się nacieszyć grą, nie odkrywaj od razu wszystkich tajemnic.
A skoro już o wikipedii mowa, to autor “Gry o Tron” napisał kiedyś opowiadanie “Mgły odpływają o świcie”.

Klucze za 40 i 60 lvl nie są time gated, więc można je robić tyle, ile się chce. Opłacalność tego procederu to już inna historia. Tylko klucz za 10 lvl można tylko raz w tygodniu.

Btw. Nie polecam kupować kluczy z jakichś dziwnych źródeł. Nawet jeśli takowy się aktywuje za pierwszym razem, to nie ma pewności, iż w przyszłości nie zostanie zablokowany za jego pochodzenie. Lepiej jest kupić w oficjalnym sklepie i mieć spokój i pewność, że wszystko będzie w porządku.

Pytanie odnośnie elitek i bossów:
Mam problem z oszacowaniem siły mobów innych niż zwykłe, wiem np że są Remnanci - którzy mają mnie na hita, są też globalni bossowie stojący na obrzerzach map - którzy mają mnie na dwa hity. Są też pojawiający się chyba losowo na krótki czas tacy bossowie jak “Bloodstone-Crazed Moa” - i wiem że ich muszę unikać jak ognia. W sumie chyba muszę unikać wszystkich którzy mają złotą lub fioletową ramkę z dwoma mieczami spod Grunwaldu.
Ale są też pomniejsi bossowie/elitki np z samą brązową ramką - i z tymi sobie radzę bez problemu, ale dziś w nocy dwa razy trafiła mi się podczas wypełniania serduszka - bandytka z brązową ramką - i nie miałem z nią szans.

Więc moje pytanie brzmi, jak zorientować się mniej więcej w tym jak silny jest przeciwnik? I skąd mam wiedzieć że jedne “brązowe ramki” są w moim zasięgu a inne nie? :thinking:
W sumie to nawet fajnie że gra mnie tak zaskakuje, ale z drugiej strony jestem ciekawy czym różniła się ta “brązowa ramka” od innych, że nie dałem jej rady.

edit//
Właśnie się zalogowałem do gry i patrzę, a cała grupa graczy walczy z tym wielkim szalonym Moa, no to doskoczyłem swoim warriorem asurą, pacnąłem go kilka razy maczugą w łydkę (bo wyżej mój asura nie dosięgiwuje) i załapałem się na nagrodę za zaciukanie tego wielgachnego Strusia.

To world bossy klepię się je całą ekipą .

Tych crazed jest chyba 5 bossow i dostaje sie za achievement fajne plonace oczy.
Co do champuonow legend itd to glownym kryterium jest sam level bossa.
I inne kryterium to jest to co jest kwit esencja gw2 a mianowicie skill gracza - ja majac nawet end game gear tez padne szybko pezeciwko tym bossom bandits (ich sie wywoluje takimi zleceniami ktore padaja za zabicie zwyklych bandits i pozniej w divinitys reach jest npc ktory przemienia te zlecenia na itemy wywolujace konkretnego bossa bandits). Ale wracajac do esencji gw2 czyli skill gracza - tj wspomnialem majac nawet top eq tez sie padnie jak sie nie ogarnia swojej postaci i mechaniki bossa. I ostateczne kryterium to build postaci - klasy czyso dps ( w tym wyzylowane dps tzw glass canon) padaja bardzo szybko, ale kazda klase da sie podciagnavmc kosztem dps pod bardziej tankowego. Poza tym sa bossowie przeznaczeni dla 1 os do ubicia i tacy gdzie wyskakuje ze to np event 5-10os.
Tu jest sporo zmiennych. Ale skill gracza to kryterium numer 1