Szukam gry, w której można pobawić się solo, gildia opcjonalna

Od siebie poleciłbym gw2 ale… Napisalas ze itemy maja leciec z mobow i o ile w gw2 low lvl i do rare (rzadziej exo) z lootu dostanie sie taki o tyle end gameowy gear raczej sie zdobywa poprzez craft lub zakup za tokeny np z raidow/spvp/wvw oczywiscie moze byc z dropu ale rate dropu jest bardzo niski. Reszta zgadzala by sie poniewaz gw2 ma jeden z najbardziej niezobowiazujacych modeli grania solo przy jednoczesnym byciu w nieformalnym party. Dziala to tak ze nie musicie byc w party aby gra nagrodzila graczy bioracych udzial w tym samym evencie/zabijaniu co wiecej jezeli uzywasz skilli nakladajacych buffy to otrzymaja je tez osoby bedace w zasiegu jego dzialania (i jezeli liczba ppl nie jest wieksza niz dany skill moze objac). Dlatego nawet jak ktos potrzebuje pomocy w jakims evencie i pisze na map chacie aby ktos pomogl to ustawia sie commander/mentor tag i po przybyciu ludzi nikt nie dodaje sie do party bo profit i tak kazdy dostanie indywidualny (jest to mega wygodne i nieobligatoryjne dzieki temu formowanie grupy ppl na event w gw2 przebiega bardzo szybko)
Do czego potrzeba formalnego party w gw2? Do raidowania (ale smialo mozna przez lfg ja tak robie od 2 lat), pvp 5v5 (gra sama dobiera team oczywiscie z wyjatkiem meczy 1v1 na priv serwerach czy arena w lobby) , fractale i dungeony (tez dobiera sie przez lfg). Co wiecej rozwoj gearu w gw2 konczy sie na itemach ascended i nie ma jak w wow ze co dodatek producent wprowadza wieksze widelki na nowych itemach. W gw2 w end game (oprocz zdobycia asc gearu) przede wszystkim zdobywa skill ze wzgledu na fakt ze w gw2 combat system i mozliwosci jakie daja elitarne specki jest bardzo elastyczne. Dlatego wlasnie wiele ludzi nie robi raidow majac asc gear bo nie opanowalo w pelni mechaniki swojej postaci.

Wiecej tutaj:

https://forum.mmorpg.org.pl/t/gw2-czy-ff-xiv/109237/6?u=majki83

I tu:

Ze swojej strony polecam sprawdzić The Pride of Taern. Nie wszystkim podchodzi, jednak niektórzy szybko się w Taernie zakochują i zostają na długo.
Jeżeli przesiedziałaś trochę w PoE, polecam zapisać się do bety Torchlight Frontiers - gra się niesamowicie przyjemnie.
Jeżeli nie to, to tak jak wyżej, Guild Wars 2.

Zdecydowanie ESO jeśli chodzi o zabawę Solo, na dobrym buildzie możesz zrobić wiele rzeczy, a większe bossy to kwestia poczekania chwili przy nim lub napisania na czacie, że potrzebujesz pomocy. PvP nie jest obowiązkowe, podstawka zawiera już sporo, a ESO plus który jest abonamentem (nie musisz płacić, chyba że chcesz) daje Ci większość dodatków za darmo ( no dobra nie do końca za darmo ^^) do ogrania i przetestowania.
Druga gra pasująca w sumie, to GW2, też gra gdzie solo możesz zdziałać wiele. Większość rzeczy co prawda możesz tam sama robić, a główna kampania jest bardzo fajna i ciekawa.

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze.
Odniosę się do kwestii grania solo, bo ktoś tu wyśmiał, że jak to mmo i solo ;p
Nie mam czasu na grę w constant party, bo tak to się grało w L2 czy guild w WoW, gdzie trzeba było grać w określonych godzinach. Aktualnie zamiast siedzieć na teamspeaku czy discordzie wolę posłuchać muzyki czy podcastu. Na początku mojej przygody w L2 grałam solo, bo dało się częścią klas lub łapałam randomowe party ze spoilerami czy bufferami, którzy solo farmili gorzej. Lubię zdobywać EQ, ulepszać postać, ale nie robiąc 3h rajd ze spinającymi się ludźmi, na którym niekoniecznie musi mi coś polecieć. Nawet jak mam coś farmić 2 tygodnie to w końcu poleci, jak shiny pokemon w pokemon crystal :stuck_out_tongue:
Aktualnie pomyślę nad BDO / ESO

Gdybyś szukała ludzi do gry, to wiedz że tutaj ich znajdziesz. I raczej nie będą wymagać niczego od Ciebie, zwłaszcza dużej ilości czasu. ^^

BDO, Tibia, ESO i Runescape obie wersje.