Zostałem oszukan

Niestety tak :frowning:

Tylko że komornik musi mieć podstawę do otwarcia sprawy a tu podstaw brak niestety

To Przemkoma 40zł czy Przemkoniema 40zł? Bo już się pogubiłem…

No skina wysłać, nie wiem w jaki sposób czy kod, czy w grze, nie ma znaczenia, ma być tak jak w umowie. Przecież nie musi to być rzecz fizyczna.

No jak nie ma? Jest winny 40zl jako że nie wysłał towaru klientowi.

niech ktos kurwa zamknie ten temat, w te i nazad

nie było żadnej umowy

to było na jakieś gr gdzie po prostu był post nie podpisywałem z nim żadnej umowy ani nic poprostu napisałem do niego i podałem kod

To wciąż jest umowa, no ale nvm

nie jest winny, jak ktoś Ci powie że jak mu dasz 1000 zł to on jutro Ci przyjdzie i wymaluje mieszkanie, a tego nie zrobi … tylko zniknie to i tak :slight_smile: … oszukał, ale to nie jest umowa- nic nie zaszło pisemnie, ja moge powiedziec za za 10 zł polece w kosmos, jak dasz. A jak nie polece to co ?

40 zł Przemkonberga

Alez prosze Panstwa :stuck_out_tongue: jak sami widzimy Pan poszkodowany nie ma ABSOLUTNIE zadnego dowodu ze jakakolwiek transakcja miala miejsce to po “pierwsze primo” a po “drugie primo ultimo” nawet gdyby transakcja przebiegala zgodnie z zachowaniem minimum zasad kupna/sprzedazy to byl NIELEGALNY handel bo (zapewne) producent ZABRANIA zarabiania na grze a tym samym handlem itemami- na upartego pan niby poszkodowany moglby zostac obciazony grzywna gdyby wybitnie producent sie uparl - widomo ze to tylko teoria no ale :slight_smile: O czym tu w ogole dyskusja jest. Tzn istnieje mozliwosc zdobycia niby dowodu - poprosic producenta o udostepnienie logow z wymiany wraz z czatem i wylapac jeszcze bana xD
Jak ktos nie potrafi wychwycic tutaj o co chodzi prosze wyobrazic sobie sytuacje ze ktos przychodzi na policje i chce zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa nie zaplacenia nazleznosci za narkotyki :slight_smile:
Poza tym domniemam ze kolega nieletni to jeszcze rodzice by po dupie dostali za to :]

3lajki

I masz racje i nie , po 1 on jest poszkodowany ale głupi bo nie miał żadnej umowy przy tym handlu po 2 kwota jest za niska żeby mówić o karze blokady kont czy grzywna a więc z zbiegu sprawy nie ma po 3 lepiej nie handlować w taki sposób

Kara blokady tzw Ban dostaniesz bez problemowo od producenta gry jezeli ten dojdzie ze handlowales za realna kase itemami (a jezeli zgodzili by sie wyciagnac logi z gry lacznie z czatem i zauwazyli by ze doszlo do umowienia transakcji to na bank by bana wylapal) w grze no przynajmniej w te co ja gralem i co jest zawsze w regulaminie gry ktorego 99% uzytkownikow nie czyta (nie dziwie sie bo to kilka stron a4 ale kazdy zeby wejsc do gry MUSI go zaakceptowac)
On jest poszkodowany tak zgadza sie jednak z tytulu ze sam handel jako calosc jest w tym wypadku nielegalny (patrz powyzej czemu) to owszem moglby dochodzic swoich praw itd ale musial by sie liczyc z tym ze mogliby miec zalozona sprawe o handel nielegalnymi przedmiotami.
A te wasze 150/250zl albo za niska kwota to w ogole sie nie odnosi do tego - ta kwota obecnie wynosi juz 500zl i do tej kwoty to wykroczenie a po tej kwocie przestepstwo. A w tym wypadku 40zl podlega oto temu zapisowi prawnemu:
Art. 119. [Kradzież lub przywłaszczenie]
[Dz.U.2021.281 t.j. Akt obowiązujący
Wersja od: 12 lutego 2021 r. do: 17 kwietnia 2026 r.]
§ 1.
Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2.
Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.
§ 3.
Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 dopuścił się go na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
§ 4.
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1, można orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia, jeżeli szkoda nie została naprawiona.

Prosze was nie piszcie w ciemno bzdur bo gdzies cos uslyszeliscie o malej szkodliwosci czynu ale jak co dziala i o co chodzi to juz nie do konca wiadomo :]
Oczywiscie caly proceder moglby zahaczyc jeszcze o caly szereg innych arykulow poniewaz nie byl to typowy akt kupna/sprzedazy bo tj pisalem poszkodowany nie ma w chwili obecnej ZADNYCH dowodow ze jakakolwiek transakcja miala zaistniec a wyslanie komus 40 zl nie jest podstawa do wszczecia czegokolwiek choc by wyslal 600 zl to i tak nie ma podstawy na dzien dzisiejszy.
Pozdrawiam :]

nie dla nas jest porazki smak nie dla nas …

Nic z tym nie zrobią. Znajomy policjant kiedyś mi powiedział ,że jeśli sprawa dotyczy takich śmiesznych pieniędzy nie opłaca się angażować policjanta i jego czasu na takie sprawy

czyli oszust wygrał?

ale mam ss na których oszust pisze że wyśle mi skiny po otrzymaniu psc to nie dowód?

Jezeli 40zl to wygrana to ok…
No ale fakty: umawiaja sie na czacie w grze, nasz poszkodowany “na piekne oczy” nie znajac chlopaka wysyla mu pieniadze bez posrednika czy stron sprzedazowych a tym samym pozbawia sie jakichkolwiek dowodow transakcji… Co wiecej sprzedaz itemow z gry jest czynem zabronionym regulaminem a tym samym w razie czegokolwiek jest zdany sam a siebie.
Przeciez on sie prosil aby byc oszukanym.
Na przyszlosc jak juz handlujecie z kims itemami/kontami i nie chcecie na allegro to przeciez jest epicnpc. Za niewielka kwote jest postednik, sa opinie o uzytkowniku itd

@Przemkoma za malo to na dowod bo czat mozesz przewijac wyobraz sobie ze z kims tak piszesz po czym on pisze dalej ze sie rozmyslij a Ty przewijasz czat i robisz screena nie pokazujac tym samyc calosci i wg ciebie to dowod?
Poza tym powtarzam to po raz - enty to byla NIELEGALNA transakcja. A jezeli byla nielegalna to Twoj status zmienia sie z pokrzywdzonego na podejrzanego.
Jezeli nie jestescie pelnoletni wowczas ewentualne konsekwecje spotkaja waszych opiekunow prawnych i to oni musieliby pokryc koszty sprawy plus ewentualne grzywny.
Ja rozumiem ze dales sie zrobic na szaro ale sam sie o to prosiles. W praktyce za 40zl bez rozbojow czy inntch dodatkowych znamion przestepstwa i dowodu w postaci screena ktory jest srednim dowodem to w najlepszym wypadku by sprawe umorzono z braku wystarczajacej ilosci dowodow a w najgorszym pociagneli by was oboje do odpowiedzialnosci gdzie kara dodstkowa dla niego bylby zwrot skina/40zl a wszelkie kosxty+grzywny razem byscie placili…
Takze proponuje sie ogarnac i zaczac myslec bo jak sam widzisz powyzsi doradcy internetowi z portalu o mmo nie odrozniaja wykroczenia od przestepstwa podaja jakies progi 250/150 (gdzie od dawna bylo 400 a teraz juz 500)mowia ze czyny tego typu nie ma kar itd itd. A jakbys posluchal tych co tu chcieli dociekac tych 40 zl to bys odzyskal skin plus zaplacil koszty rozprawy sadowej (ok 170-180zl jezeli by sie zakonczylo na jednej) plus mozliwe grzywny dla WAS OBOJE :wink: takze ogolne bys byl na minusie minimum pnad 100zl)… Warto? :wink:

czyli do paki za to oszust nie pójdzie?